Povolání a směr pro syna


07.10.2017 - 17:21
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Povolání a směr pro syna
Čauky mňauky.
Jsem tu opět s prosbou, kluk, syn mé kamarádky 24.7.2004 (21:45) Praha(5).
Je to strašně zajímavý případ, měl mnoho koníčků ale zároveň u ničeho nevytrval. Každá učitelka co se s ním střetne prosí (jeho) mamku "nenechávejte ho prosím padnout" . Chytrý kluk - špatné známky, problematické chování. Myslíme na to, že nechceme aby dopadl jako jeho otec, prostě kuchař.... chytrý ale jinak nepoužitelný. Kluk je rozumově jinde než jeho spolužáci, více si rozumí se staršími, i dospělý člověk s ním může vést plnohodnotnou konverzaci, má skvělý rozhled ale je takový na jednu stranu mnoho zájmů, na druhou žádný, nic. Snad to jde pochopit, prosím alespoň o směr....děkuji za každý ohlas :17:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
14.10.2017 - 21:33 | Filtr
(Střelec) Lokii
Autistu těžko naučíš poslušnosti :61:
14.10.2017 - 20:48 | Filtr
(Beran) Háňa* » Ariarian
Nejde o nějaké všeobecné názory zralé ženy, jde o to, že vím, o čem je řeč, protože něco takového v bledě modrém jsem měla doma. Dneska je "tomu" 28 let, vystudovalo "to", je "to" ženaté, má "to" byt, práci, ve které je "to" spokojené, žije "to" celkem šťastným životem a v dostatku. Nepíšu to proto, abych nějak obhajovala svůj názor, mně to může být fuk - je to spíš snaha tě trochu uklidnit.

Přesně v době, ve které jste vy, to bylo stejné. Všichni, včetně mě, měli dojem, že plýtvá svým potenciálem. Žil si svoje vjemy, ale co se týkalo "fungování v systému", šel vždy cestou nejmenšího odporu. Na prvním stupni se to moc nepoznalo, protože prostě měl jedničky, aniž by se o něco snažil. Na druhém začaly akce "tři pětky z básničky, protože se mu nelíbí a tak se ji učit nebude". Učitelky zděšené, že mu musí dát trojku z češtiny a přitom ví, že by mohl mít jedničku. Já, přiznávám, tehdy taky. Vypadalo to, že mu naprosto chybí jakékoli ambice, ctižádost, apod.

Příklad: Už začátku školní docházky se automaticky počítalo s tím, že půjde na osmileté Akademické gymnázium. Bylo to prostě dané. Učitelky to braly jako hotovou věc, samy navrhly zrovna tohle, já taknějak taky, ... bylo to prostě jasné. Když přišlo na akci, můj milý Vodnář řekl:
"Mami, já na osmileté gymnázium nechci. Bylo by to náročnější, protože tam jsou chytří všichni, tak bych se raději doflákal na základce, pak si udělal nějakou normální školu a maturitu - a ta má přece stejnou hodnotu, ať je z osmiletého gymplu nebo třeba průmyslovky - papír s razítkem MATURITA, nóó. I kdybych chtěl na vejšku, to můžu s každou maturitou. A tam už je to úplně jedno, odkud byla. Škoda čtyř let lehára s těmi slabšími na základce". Co na to říct ...
Nenutila jsem ho, to jsem věděla už tehdy, že násilí je blbost - už jsem ho znala 14 let a ke všemu je po mně :4:
A na druhém stupni dostál svým slibům a s libostí si je proflákal, aniž by zase propadal nebo tak něco, to si ohlídal.
Dneska se tomu směju, ale tehdy jsem také měla starost ...

Prostě je třeba brát v úvahu, že člověk, který má v hlavě, v ní má i ve 14 - umí si věci vyhodnotit a domyslet - ví přesně, co chce. Akorát je to někdy něco jiného, než chceme my.
S vysvědčením, jaké měl v osmičce, musel dělat na střední přijímačky, protože nebylo nic moc. Další nervy - pro mě. Pro něho ne, on řekl: "Zvládli to jiní, proč bych to nezvládl já". Vzal si propisku, šel tam a byl pak druhý nejlepší - výsledky visely na nástěnce a na netu.
Takový člověk prostě ví, co si může dovolit, i on svůj potenciál zná, pohybuje se mezi ostatními vrstevníky a zná i jejich potenciál - tedy přesně ví, kam až si může dovolit jít, aby se nepoškodil.
Ví, že má prostě náskok a naučí se toho využívat. Ví, že díky tomu může mít život jednodušší - bere to jako výhodu, dar, ne jako závazek k tomu, za každou cenu dosahovat nějakých výšin.

Proto jsem psala, že bych ho nechala být - já už bych se dneska vůbec nenervovala, když mám tuto zkušenost.
14.10.2017 - 19:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A svět je plný duhy a jednorožců, dokud je vše podle toho člověka, ale jakmile ne - Přijde Satan? Joo víme,víme :2:
14.10.2017 - 18:35 | Filtr
(Beran) Seher
Dle tvaru horoskopu- církevní hodnostář.
13.10.2017 - 08:15 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Ariarian
Jé, poznávám svoji matku: "jakmile není konverzace o ní = nezájem" :4: Taky ascendent ve Lvu. :21:
12.10.2017 - 22:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
tak nějak to bylo i myšleno, no :) děkuji :17: :17:
12.10.2017 - 22:02 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak ono to je různé mám kolegyni Váhu ale ASC má ve lvu a ta mě teda s*re nehorázně, s tím, jak se jí to tam projevuje - jakmile není konverzace o ní = nezájem. Čeká že naše vedoucí ji uvolní se slovy "v ten den máme s přítelem výročí tak snad to pochopí" jakmile udělá chybu žádná omluva a ještě se cítí dotčeně, hledá chyby na druhých a je držkatá :D. Nebo mi jentak řekne že si asi vymyslí nemoc kvůli volnému víkendu a to že to prázdné políčko v jejím rozvrhu padne na zaplnění jejími kolegy je fůk :D nejvíc mě ale zaráží, jak se tváří že jí všichni hrozně ubližujeme. Nu což, je srandistka asi) :5:
12.10.2017 - 14:41 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Loen
Tvoje kamarádka ale právě měla ten talent, díky kterému se dokázala prosadit. Já neříkám, že to ten chlapec nemůže nikam dotáhnout, ale tak nějak pozoruji kolem sebe, že vzdělání je dnes pro spoustu lidí na obtíž, okrajové (i to vlastně i pro ty, co to právě dělaj jen kvůli papíru) a pak geometrickou řadou narůstá počet naprostejch dementů ve společnosti, které rodiče vedou stylem áááále vono to nějak dopadne (nebo ani to, je jim to úúúúplně jedno), přitom ty děti nejsou nijak zaměřené, nic neumí, nemají žádné koníčky, blomcají se od ničeho k ničemu a pak to podle toho taky vypadá. Netvrdím, že všichni mají mít vysokou, to je samozřejmě taky špatný trend, jen říkám, že snaha dosáhnout svého vlastního maxima je oukej, máš pak lepší startovní pozici a můžeš si vybrat, čemu se budeš věnovat. :17:
12.10.2017 - 13:24 | Filtr
(Rak) Loen » Mici Angóra
No...pokud se chce člověk pohybovat ve vymezných škatulích společnosti - tak jako proč si neudělat jeden papír, druhej papír, vejšku...

tady jde spíš o to aby kluk neskončil kvůli této masáži se seběvědomím "0" ...

Příklad moje kamarádka z gymplu (mimochodem lvice :61:) měla trošku divočejší pubertu, chodila za školu (matka soudkyně, otec VŠ profesotr) ... vylili ji z gymplu...tak ji dostali na jinej, z toho jí taky vylili, pak ji dostali na nějakou střední, z té ji taky vylili... ale vždy uměla velice dobře vystupovat a komunikovat a byla sevevědomá... tak ji hned vzali na práci personalistky - prostě ona bez střední :61: :61: ... no nic...pak si založila vlastní firmu - a to dost dobře prosperující...nějak si tu střední dodělala...

De o to, že pokud nezmění rodiče přístup k dítěti, budou mu podrývat sebevědomí tím, že skončí jako jeho alkoholickej fotr kuchař... nějak ho přiimějou nepropadnout a jít na nejlehší učnák na kuchaře nebo autolakýrníka... tak to bude klukovi asi tak k čemu? Začne chlastat, páč bude dělat něco co nesnáší jen proto aby měl nějakej papír, pak z toho nebude cesty ven, sebevědomí bude mít v prdeli ... to už bych raději navštívila nějakého psychologa kterej by mu pomohl se vypořádat s absencí mužského vzoru... atd...
12.10.2017 - 12:22 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Mě jako vcelku baví všechny ty komentáře jak na známkách nezáleží a v životě se může uplatnit i tak a být happy, blablabla. Teoreticky asi jo, kdyby měl nějaký mimořádný talent nebo sen, ale když ho kvůli špatnému prospěchu ze ZŠ třeba nevezmou ani na učňák, tak má docela problém (nebo ho vezmou, ale nebude si moct vybírat). S tím inteligenčním potenciálem na tom něco je (Merkur ve Lvu v 7. se minimálně umí vyjádřit ke všemu, i když o tom nic neví), ale lidi s 3. domem v Býku obvykle pomalu chápou a nejsou studijní typy (vládce je navíc řízlý tím Plutem, takže o to spíš). Jinak to rodinné prostředí asi taky nebude stát zrovna za moc. Souhlasím, že si stejně udělá, co bude chtít, ovšem vzhledem k té opozici Mars-Neptun může dlouho trvat než zjistí, co to je. :3:
09.10.2017 - 23:07 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Nevím co poradit,takhle o svých dětech neuvažuji.
Myslím tak,že by měly mít směr.Tak nějak mi přijde,že někdo ví od narození,někdo je ovlivněn učitelem,spolužákem,kamarádem,rodičem,sourozencem
,ale svou cestu může najít klidně až v padesáti a někdo až když má smrt na jazyku.
Ono je fajn vidět,když si dítě za něčím jde,ale ještě víc fajn je,když jde jeho srdce a to je proces. :3:
Nechala bych ho a pokud se neučí ukázkově,tak při výběru školy,bych si s ním povídala o tom,kde myslí,že by se pocitově cítil nejlépe.
Jeden ze synů chce být kosmonautem...člověk by řekl,to je jen taková dětská fantazie,je mu deset,ale pojala jsem to tak,že si už teď hodně vykládáme o tom,že jeho na tom vlastně fascinuje ta představa,jak někde něco opravuje musí na to přijít a podobně.Tak ho tak lehce a úplně okrajově vedu k tomu,že existují školy,kde se dá takovým věcem naučit a tak.Je to asi hodně o tom chytit vlákno,kde je mu nejlíp. :3:
09.10.2017 - 18:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Ariarian
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Myslím, že on si časem zjistí co vlastně chce. Nikdo nikomu život neodžije. Pokud chce něco dělat, proč mu to odpírat? Nevím přijde mi, že ho chcete nacpat podle svých usudků, kam se to pro něj hodí. Ať dělá co ho baví, ikdyby toho měl vystřídat desatero. Budou to jeho zkušenosti a ty mu nikdo nevezme.

Bojíte se, že z něj bude alkoholik? Tak s ním o tom mluvte a věřte mu.
09.10.2017 - 18:03 | Filtr
(Rak) dan162 » Ariarian
Brouček tam byl na vyprovokování tvého hněvu, odvedení energie na chvíli, abys stihla přemýšlet. Jestli hněv pominul, dočti zbytek :-))
09.10.2017 - 17:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
to je zde vše zmíněno, ty uber na svém broučkovi a pak můžeme vyjednávat. :37: jde o to teď a tady a každý detail pomůže, třebaže astrologický. čím dřív, tím líp. Ptám se na směr jakým se ubírat a cestu a skryté vlastnosti člověka které vyzdvihnou a případné nedostatky ze kterých pokud možno udělat dostatky.
09.10.2017 - 17:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
děkuju mooc! To je přesně ten "rozsáhlejší detail" který jsem hledala! :79: :79: :79: on je zatím vidět protože zatím vypadá jako ten malý lamač srdcí ze školky :75: dávala jsem to číst jeho mamce a ona říkala ..To je přesně on, má zlomený zápěstí ale řekne mi prosimtě mamii já potřebuju jít na ping pong. Prosimtě mamii my budeme zejtra běhat.. A nějaké zranění - nezájem, jdu dál :37: zrovna zítra jede pryč, držme mu palce. Má v povaze hodně utrácet. Ještě jednou děkujů :74:
09.10.2017 - 17:50 | Filtr
(Rak) dan162 » Ariarian
Bojovnice, v Raku, no vše je možné... Aha, tranzit je opravdu akční a bojový, co s tou energií ? Chápu, že energii vrazit do blaha ostatních je fajn. Chápu, že emoce od druhých jsou kategorický příkaz něco udělat, to je takové ehm, račí. Zkusíme to jinak: jestli jsi bojovnice, tak trochu na tom boji uber, broučku, zkus se dívat do hloubky, ne jen do pocitu.

První co by mělo zaznít je, nakolik jde o problém, zvlášť, když to není nic o vlastním prahu. Pod tíhou emocí se zdá kdeco důležitější než je. Poznáme to tak, že od daného problému si dáme na chvíli odstup, a jestli sv.Gotthard přes noc nespadl, tak to tak důležité nebylo. Díky tomu stihne situaci dohnat i myšlení.

Ztotožním se s tím, že nejvíc důležitá je láska, podpora a důvěra synovi, bez ohledu na známky, talent, představy matek a vlastní zkušenosti nebo bolesti. Je třeba umět přijmout odlišnost, třeba to, že často mění co dělá je líc, ne rub. Rub je častý útěk, vyhýbání se.

Problematické chování - když je tak vyspělý, je možné, že potřebuje si něco dožít. Nebo chováním proti předpisu i proti přání mámy protestuje proti něčemu, co mu vadí v jeho vývoji. Nebo situace doma je pro něj obtížná, hledá protiváhu, mužský vzor (má ho ?).

A poznámka - šťastný kuchař je víc než trápící se král.

:84:
09.10.2017 - 17:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
dělala jsem také baristku, není to tak že bych to přímo odsuzovala ale ten kluk má na víc. Prostě mi do zaměstnání kuchaře nesedí. Práce to sice dobře placená je, ale dost náročná a abych vysvětlila to protiřečení :76: v tomto oboru najdeme nejvíce alkoholiků protože se jim to přímo nabízí a jsou tomu blíž, baristi, číšníci kuchaři, o to hůř pokud k tomu tíhne co se vzorů týká :) odpověd na otázku, nevím už přesně od koho - ano, otec mu není vzorem a kluk žije s mamkou která byla sama vychovávána vodnářkou takže mu nechce nic odepírat a rázná moc není :) :16:
09.10.2017 - 17:39 | Filtr
(Střelec) Lokii » Ariarian
Chtěl jsem ti naznačit, že je lepší hledat odpovědi jiným způsobem, než chodit za astrology pro naprosto zbytečný "rady".Ten ti řekne přesně to, co chceš slyšet, sama už nějaký názor máš, tak ho zkus trochu rozvinout, pokud tě to skutečně tak zajímá :92:
09.10.2017 - 17:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » allika30
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
máš ve všem (téměř) pravdu, děkuji akorát se bojím toho vodnářovského "čím bližší mu jsi, tím víc se ti bude vzdalovat" jak se víc orientuje na lidi jako celek...bude se svým nejbližším vzdalovat tím pádem) jen by mě zajímalo, asc vodnář, slunce lev...ty protiklady..nevázne tam potom akce proti rozumovému smýšlení, či umění (nějakým způsobem) vyjádřit se? A děkuji ti moc :79:
09.10.2017 - 17:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Epoxit
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
děkuji moc za zastání ale nemyslím si, že by šlo o idioty, "Háňa" to vždy myslí dobře akorát má ty názory vyspělé ženy "nech věci plynout tak jak mají být" chápu to ale neztotožňuji se s tím, prostě jsem bojovnice za ty své nejbližší :21: !
Další slečna mi už jednou pomohla u jiného výkladu nu a pán zajímavý (muž 1v konverzaci) prostě žádá o pozornost nevhodným způsobem :2: . Vážím si všech názorů a nechci narušovat určitého přátelského ducha kterého většinou tato stránka má ale první tři mi nepomohli chápat nic, co se téma diskuze týče :1:
je to zajímavé a máš pravdu, vodnář(ASC) patří k mým oblíbencům, vždy se jejich život alespon trochu dotkne "něčeho" uměleckého :17: díky moc!
09.10.2017 - 13:05 | Filtr
(Střelec) Lokii » Khalia Zvlčelá
Je spousta žen, které přistupují k výchově nebo i k partnerskému vztahu jako k modelíně. Pěkně si ho vytvarují podle svých představ a pokud narazí na překážku, tak začnou hysterčit.
09.10.2017 - 13:01 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Nikdy jsem moc nepochopila, proč mají rodiče tendence hledat směr svým dětem.
To, že nechcete, aby byl "prostě kuchař" je možná hezké, ale co když on to tak chce? :3: Prostě se vymyká zajetým kolejím a systému. Na známkách a škole nestojí ničí život, právě naopak - nějaké školy absolutně nesouvisí s úspěchem na pracovním poli, a už vůbec ne se spokojeným životem.
Navíc je mu teprve kolik, 14? Ty jo, chudák, co po něm chcete? :23:
09.10.2017 - 12:19 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
No kluk je individualista. Je hezké, že učitelky prosí maminku, aby ho nenechala padnout, ale co ony dokáží nabídnout takovému člověku? Vlastně mi přijde že říkají toto: "Zařaďte ho zpátky do kolejí ostatních, tedy do škatulky té, té, nebo té, protože je s ním moc práce!"
Jo, tomu klukovi asi moc nevyhovuje náš školský systém, protože on se sice dokáže přizpůsobit, když chce, ale jemu to vlastně nic nepřináší. A tak rebeluje, což se projeví na známkách. A učitelky sice vidí potenciál, ale chybně se domnívají, že poroste pouze tehdy, když pojede v zajetých kolejích ostatních. Takže ve skutečnosti mu moc nepomáhají.
Myslím, že toto bude velmi důležité vzít do úvahy při dalším studiu, prostě takové studium spíše poznáváním a zkoumáním, než bichlováním.

Jo a prosím vás (Vás i maminku), doufám, že jsem to jen špatně pochopil, ale na povolání kuchaře není vůbec nic špatného, když to člověka baví a dělá to poctivě a rád. Doufám, že něco takového kluk nemusí poslouchat, zvláště v souvislosti s otcem! Už právě proto, že je to rebel!
09.10.2017 - 10:29 | Filtr
(Panna) Epoxit » allika30
no aj trénerstvo by mohlo byť fajn ak ho baví šport resp. by ho mohlo baviť cvičenie, niečo s tým spojené - príprava nejaká, kondičná, silová a atd.

ale pozor! má dosť odstredivú fantáziu, to by mu mohlo robiť problém.. možno tak trochu rebelskú, cez tú fantáziu a prestavivosť by mohla unikať tá praktická a realistická osobnostná sila, prejavujúca sa v každodennom živote.. isté zvody či otvorený anarchizmus mu môžu dosť znepríjemňovať život.. ale určite to nebude povrchný človek, šťastným ho robia "hĺbky"..
09.10.2017 - 10:29 | Filtr
(Rak) Loen
Asc ve vodnáři a uran v 1. domě dává obrovský individualismus - bude mít problém s autoritama...být zaměstnanej pro něj bude celkem těžký (je to od přírody rebel :4: )

Na druhé straně slunce a mars ve lvu v 6. domě - dům práce a služby. Kdybych vzala marse jako hnací motor k čínům... je dobře aspektovanej na pluto - což mu dává velkou zarputilost a pracovitost v tom co chce, za tím si pude a dosáhne toho! Pluto je v 10. kariérním domě - nejvyšší planeta u MC - a to jsou lidi, kteří ovlivňují silně společnost... "jsou něčím vůdčí" a jsou vidět (ale zároveň Pluto to nedá zadarmo a může být znát právě blok v oblasti prosazení se ve společnosti... je to o práci na sobě)

Abych shrnula jak to na mě působí - je to člověk, který potřebuje hodně svobody, akce, fyzického pohybu... vybudovat hlavně zdravé sebevědomí (a to bych podtrhla) - aby nebyl sebestředným individualistou a nekompenzoval si to na druhých...

10. dům v dobrodružném střelci - cestování...

Směr si musí najít sám, cokoli mu bude jeho matka tlačit prostě není jeho..matka by měla jen pozorovat na co má vlohy a k čemu inklinuje... jestli je to technika (mechanika, počítače...) nebo humanitní vědy, nebo jazyky, umění ... a v tom ho podpořit... je normální že se hledá a zkouší milion věcí...ale netlačte na něj...

Myslím, že by mu později pomohla cesta do zahraničí... osvobodit se od rodiny a muset se postarat sám o sebe...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
Příspěvky: 36-12 11-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »