Nechutenství


08.09.2017 - 20:36
(Střelec) petrasauerova
Nechutenství
Muj syn Daniel nar. 3.2.2003 ve Svitavach 5:50 hod od mala moc spatne ji. Ted meri 162 cm a vazi jen 35 kg. Nastesti nebyva nemocný krome viroz v zimnim obdobi. Svaciny mi ze skoly nosí skoro netknute, školní obedy zaplacené a taky tam nechodil. Doma vařím abych mela jistotu ze se naji. On ae v jidle pohrabe, sni trochu a to je cele. Nesportuje, bavi ho jen plavani. No a přípravky podporujici chut k jidlu, co jsou v tabletach mi nesni. Leda mu něco zapracovat do jidla nebo piti? Ale co? No a je v puberte, ted chodi do kvarty na gymplu, skolu ma na haku. Mam o něj dvoji strach, jednak aby nebyl nemocný, kdyz vypada jako z koncentráku a jednak aby prolezl skolou. Doktori mi říkají, ze hlavně ze je jinak zdravý a ze se od mimina s hmotnisti pohybuje na spodni percentynele. Se jim proste jeste vejde do tabulek. Ma nekdo podobne zkusenosti?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
20.09.2017 - 20:02 | Filtr
(Beran) Svetlonošk.a
Ano, mam s timto zkusenosti uz 11 let. Casto se jedna o kombinaci parazitarni zateze s plísněmi v krvi, což muze zpusobovat nechutenstvi.Vse lze zjistit a lecit terapiemi na biorezonancnim pristroji.Ucinna je kombinace s detoxikacnimi kurami na prirodni bazi.Vice na www.ataui.eu.
Elisabeth
16.09.2017 - 00:08 | Filtr
(Rak) Dan162 » mili111
Tý jo, to je dobrej řízek !! Jít přes Alpy, víceméně na punk, smekám, to jsem si nikdy netroufl. Na ovesné vločky jsem jel Alpy na kole, když jako studenti jsme neměli peníze platit jídlo nebo suroviny v cizině. Bejvalka od té doby vločky nemusela a mě zachutnaly :-))
15.09.2017 - 12:52 | Filtr
(Štír) onka
Ve 14ti jsem měřila 174 cm a vážila 47 kg. Od první třídy mě cpali do ozdravoven a pamatuji, jak jsem seděla sama u hrnku kakaa ( vypadalo jako kakao, ale smrdělo umělou hmotou z konvice ) a děti už si dávno hrály venku. Sestřičky z ozdravovny si asi daly za úkol, že mě naučí jíst, ale prohrály. Když mi něco nechutnalo, nikdo to do mě nedostal, spíš mi nucením nechutenství podpořili. Nemá cenu nutit, spíš sledovat skladbu a když je to v pohodě, nestresovat se :74:
15.09.2017 - 12:39 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Khalia Jasnozraká
No tak keď to bola tvoja osobná skúsenosť, no tak to hej :3:
Prepáč, že som ťa podozrívala, že sa nudou v nose rýpeš a dačoaků diagnózu vymýšlaš :1:
15.09.2017 - 11:33 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » koczka.zlobywa
Já chápu, co myslíš. Ta štítka bylo jediný, co mě zdravotně trklo - ale možná jen jako projekce, když jsem s ní sama měla problémy. Ale shodou okolností právě v tom mém extra hubeném období. Byl to jen nápad :3:
15.09.2017 - 11:28 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Khalia Jasnozraká
:4: já jen že napíšeš úžasný odstavec o tom, ať je v klidu, a pak jí podsuneš nový směr, kudy se může v klukovi doktor nimrat. Vím ze v dobrém, i to vlastně nebylo myšleno úplně na tebe.

Doktoři si najdou vždycky něco, protože tabulkové limity jsou dost úzké. Někdy mám pocit že úmyslně, aby prostě jen bylo koho "léčit". :63:
15.09.2017 - 11:01 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » koczka.zlobywa
Neříkám, aby mu mermomocí hledali chorobu. :63: Já u nich doma nejsem, ale pokud se bojí o jeho zdraví a štítnou žlázu neřešili, tak bych se na tohle teda nevykašlala. Zrovna štítná žláza není sranda a její vyšetření nepatří k pravidelným prohlídkám. Dle informací se ani neví, jestli mu ji vůbec kontrolovali :3:
15.09.2017 - 10:57 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » petrasauerova
Pokud mu bral krev pouze pediatr, tak mu štítnou žlázu řešit nemusel. Mě s tím posílali přímo na endokrinologii.
15.09.2017 - 10:51 | Filtr
(Vodnář) mili111
Mohu se jen připojit....nech ho a pust to z hlavy pokud nemá žádné příznaky nemoci. Ono se o vyvrbí. A k tomu druhu.....buď ráda, že jí zdravě a nesežere 36 knedlíků :39:...
A pro info...mám dva sny....jeden masožrout (když máme) druhý vegetarián. Oba jí zeleninu, oba buchty oba celozrnné pečivo oba se někdy nacpávaj a někdy nejí.
Ten masorád (pořád říká, že mu chybí a sežer každej párek a omáčku s masem)hodně sedí uPC. Má výkyvy nálad, je hubenej jak lunt i přes to, že občas se hýbe. Nic s tím neudělám.
Ten vegoš je daleko udělanější a víc se hýbe...je děsně akční a hodně vydrží.
A proč to píšu...není to jen o jídle....nyní šel přes Alpy...šel asi 3 měsíce...jedl povětšinou ovesné vločky a spol. co si sebou táhl. Občas mu jídlo docházelo a třeba 2 dny měl jen oříšky a borůvky, co si nasbíral. Občas se u někoho najedl, ale nijak se nepřecpal :3:
a přijel o 5kg těžší. Teď co je doma se pořád cpal a má zas 4kg dole.
Takžééééé :4: :63: :4: :29:
15.09.2017 - 10:48 | Filtr
(Rak) Dan162
Moc mi je sympatické, jak otevřeně dokážeš o svém trápení mluvit. :17: A přidám jedno - tvé obavy i kdyby byly správné, tak jsou příliš silné, asi tě hodně ovlivňuje, co zažíváš v práci. Chybí ti nějaká korekce "hele neblbni", aby ses dokázala na vše podívat s odstupem.

On prochází obdobím, kdy se od tebe odtahuje, není žena, a chce dělat své vlastní kopance, na které se můžeš leda dívat, a trpět. Kluk je citlivka, navíc určitě vnímá tvé rozpoložení stejně jako ty jeho, jen o tom nemluvíte. Tvé obavy slyší, nepřijímá je. Když dělá, co ho baví, třeba to plavání, tak to je naprosto dokonalé - podporuj ho. Je možné, že málo využíváš kanál podpory, pochvaly, ocenění.

Koukni se, kde hledá svůj mužský vzor, když ne v otci. Měli by se vidět, i kdyby nechtěl, mít na sebe kontakt, i kdyby ho nevyužívali.
15.09.2017 - 10:17 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Khalia Jasnozraká
Proč mu mermomocí hledat chorobu, když dle informací nebývá nemocný?
15.09.2017 - 09:55 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Khalia Jasnozraká
štítná žláza mě nenapadla, no ale doktor mu bral krev, to by možná zjistil?
15.09.2017 - 09:29 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » Áta22
:15: :15: Pěkně napsáno :1:
15.09.2017 - 09:23 | Filtr
(Býk) 144 » koczka.zlobywa
hele cti vety do konce :2:, von tam totiz v te vode byl taky cukr :61:
15.09.2017 - 09:22 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » petrasauerova
Hele, ještě mě napadá - kontrolovala se mu štítná žláza?
15.09.2017 - 09:19 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » petrasauerova
Voda s citrónem zrychluje spalování :4:
On může být i citlivější a jet z části na pránu. Ani bych to nechutenstvím možná nenazývala. Ten kluk si vybírá vážně zdravé věci, to až žasnu. :1: jí intuitivně
15.09.2017 - 09:18 | Filtr
(Býk) Khalia Jasnozraká » petrasauerova
Tuto diskuzi už nějaký čas sleduji, a už si fakt nemůžu pomoct...

A co ho brát takového, jaký je?

Moc dobře si pamatuju, když mi ostatní pořád vtloukali do hlavy, jak jsem vychrtlá (tehdy 174 cm a 48 kg). Ano, byla jsem hubená, vím to. Většinou mi to kladli na srdce samozřejmě babičky, co pomalu umírali na rakovinu tlustýho střeva a třídní učitelka, co nedokázala přenést přes srdce svůj pocit méněcennosti. Nazývali mě anorektičkou a bůhvíco ještě..

Problém byl v tom, že jsem se sebou byla spokojená. Přesně do tý doby, než tohle všechno začalo. Pak jsem se opravdu začala vidět ošklivě a moje sebevědomí spadlo na bod mrazu. Potom jsem opravdu ztratila vůli žít, natož o sebe pečovat.

Zdravotní problémy nemá, to jsi psala sama. Já je tehdy měla, takže jsem se k tomu postavit musela. Sama za sebe. Nikdo to za mě nemohl vyřešit.

Myslím si, že jeho nechutenství opravdu souvisí s duševní stránkou. Pokud se nemůže poznat s otcem (což by podle mě k uzdravení stejně nevedlo, vzhledem k otcově postoji) a psychický stav syna není dobrý, od toho existují různé terapie - kineziologie, rodinné konstelace...

Jinak - kdyby můj syn snědl 3 knedlíky a jeho kamarád 36, upřímně bych se bála o toho jeho kamaráda. :4:

Na druhou stranu chápu, že člověk asi neví, co vařit, když mu strávník nepoví, co má rád. Ale teď koukám, že Ti řekl, že má chuť na švestkový knedlíky. No, tak jich snědl míň, než by sis přála. Tak je holt jiný, než jeho vrstevníci. No a? Já bych jich víc taky nesnědla. A to jsem člověk, co dlabe poměrně dost.

A se špatným prospěchem ve škole bych si hlavu taky nedělala. I já jsem propadala a na konci roku doháněla. :4: Důležitý je, že to dožene :3: Pokud jeho vntřní svět přesahuje rámec výuky, tak jsou horší známky zcela normální. Takoví lidé se většinou po studiích stejně ubírají naprosto odlišnou cestou, než jeho vrstevníci. Já začala v čerstvých 18 podnikat. Málem hrozilo, že neudělám maturitu. :6:

Neber prosím můj příspěvek nijak negativně - věř, že Ti rozumím. Ani moje máma to se mnou neměla lehké. A jsem přesvědčená, že na základě toho to ani já nebudu mít lehké se synem, případně dalšíma dětma. Nicméně když jsi popsala situaci, kdy Tě chce dostat tím, že svlíkne tričko a zatáhne břicho, abys to viděla a tím Tě rozdráždil, úplně jsem si vzpomněla na svoje myšlenkové pochody v jeho věku a v jeho situaci. Je to strašně náročný životní úsek. Ale který náročný není, že.. :1:

Samozřejmě čas od času kdyžtak vzít krev a mrknout se, jestli má všeho dost... třeba jednou ročně, pokud k tomu přistoupí. Jinak bych to opravdu nehrotila. Tak či tak k tomu musí dojít sám, a čím víc se mu to bude předhazovat, tím víc se zabejčí. Skutečně bych se mrkla víc na tu duševní stránku. Rodinné konstelace pro něj můžeš absolvovat i bez něj. :3:
15.09.2017 - 07:29 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Arezet
To on Dan pije dost, teď si dělá vodu s citronem a cukrem. Za den má u sebe v pokoji vyskládaných tak 4 - 5 půllitrů. Si totiž nikdy neudělá šťávu do stejné sklenice. To dehydrovaný nebude.
Včera si objednal švestkové knedlíky. Že má na ně chuť. Snědl 3 a já jsem si myslela, že se zbytkem se budu moct jít vyfotit. Zavolal svého kamaráda a on jich zmákl 36. Fakt když to vidím, to naštve.
14.09.2017 - 15:56 | Filtr
(Panna) Arezet
Četla jsem si diskuzi a mě jen napadá, je to teda má vlatsní zkušenost, jsem člověk,který převážně nemá chuť k jídlu,trpí nechutenství a už vím kdy mě tento stav provází,vždy když se mi nechce žít, kdy mi vše co dělám příjde zbytečné, když někdo odmítá mé city,mou laskavost, mou starost,prostě mojí snahu aby měl život smysl.

Velmi výjmečné jsou stavy,kdy mám hcuť k jídlu či se nacpávám(maximálně v období zamilovanoti nebo když se mi nějak vede,tak mám chuť do života)

Krom toho jsem se v jídle od mala šťourala než jedla,ale po nějaké době jsem zjistila,že to bez jídla nejde a tak jsem se naučila po čase jíst tak,aby m ito stačilo,abych nebyla nemocná a nebo slabá.

Těžko říct konkrétně u tvého chlapce,ale pokud je zdravotně zatím v pořádku,tak mu to tak asi stačí,ale chápu že tě to děsí, umí msi to představit,kdybych byla matkou, že bych se obávala co je s mým chlapcem.


Taky s iříkám,jak píšeš že je v pubertě, ono já jí před 10 lety zažívala a ještě si dost pamatuju jaké to bylo.Musím říct,že školní obědy mě taky nebrali,svačinu jsem taky nosila skoro celou domů.
Zase je dobrý ,že syna baví plavání, že je něco,kdyb se jen flákal u pc,asi bych se bála víc.

Pak s tím pitím, to bych se hodně bála, jelikož má zkušenosti s tím nepitím,že jsme za den vypila třeba jen půl litru,byla jsme hodně vyčerpaná a ospalá a hodně náladová a depresivní, na to si dávám dote´d bacha,abych pila, dehydratace může mít příznaky deprese.

No to je vše co mě k tomu napadá,jelikož astrologii tak dobře neovládám a už tu pár lidiček k tomu řekli víc :1:
14.09.2017 - 14:11 | Filtr
(Býk) 144 » petrasauerova
maminku odsekni
14.09.2017 - 09:48 | Filtr
(Střelec) petrasauerova » Áta22
No ty žloutky mi poradila sousedka (dětská zdravotní sestra na důchodě). Tak když Dan má chuť na koktejl, mu tam tajně mrsknu žloutek. Pangamin mi nespolkne. Zkoušela jsem nápoj ze syrovátky. Mu tajně přidávám lžičku, když dělám kakao.

U nás táta tlustej, jeho táta taky, babička jakbysmet. Moje mamka je malá a u nich v rodině je to napůl. Půlka hubených a půlka oplácaných. Babička z mamčiny strany byla hubená a dědu znám jen z fotek, protože umřel, když byla mamka se mnou těhotná. A ten malej, hubenej. Já měřím 162 a teď vážím 58kg. Danův táta je sportovec, štíhlý šlachovitý. Ale jejich rodinu neznám.

A opravdu, nejvíc na nervy jsem, když mi moje mamka (Danova babička) předvede scénu, jako že se mi kluk zhroutí, protože vypadá jako z Dachau.
13.09.2017 - 23:50 | Filtr
(Rak) Áta22
Mám podobnou zkušenost s dcerou; řešit co, kolik, a jak jí je cesta k ještě většímu problému, pokud je zdravý, jak píšeš. Asi bych ho nechala jíst, jak chce a netlačila na něj. Že sní rybu a zeleninu, nebo dělí stravu, je hubený... to bych vůbec neřešila. Buď ráda, že je Daniel zdravý. My jsme se dopracovali až k sociální fóbii; problém jíst společně s jinými lidmi, s autoritami, nadřízenými, na různých oslavách, společenských akcích. Jen díky tomu, že je dítěti celý jeho život předhazováno: šmarjá ty jsi tak hubená, jíš něco? podívej se, jak vypadáš, jako z koncentráku, jsi kost a kůže, musíš jíst, prostě tohle sníš, jíst budeš, jsi hubená atd. atd. - kolovrátek cca 20 let. Obrovský nátlak ze všech stran, přitom jí bylo fajn a byla zdravá. Hlavně babičky tohle umí :1: Somatotyp člověka je už docela dobře rozebraná záležitost. Někdo nepřibere, i když sežere týdně celé prase.
Jo a taky mě napadlo z mé zkušenosti; jaký somatotyp převládá ve vaší rodině? Maminka. tatínek, babičky, dědové, strýci, tety... jestli jste všichni byli oplácaní festovní svalouši, nebo spíš šlachovití, drobní štíhlouni?
PS A co si tak vzpomínám, tak přípravky podporující chuť k jídlu: z bylinek zeměžluč, pak pangamin, B vitamíny, naštěstí rybího tuku i spešl ozdravovny jsem byla ušetřena, pak mi máma míchala žloutky s cukrem a takové ty klasické staré receptury... :1:
13.09.2017 - 16:39 | Filtr
(Býk) 144 » petrasauerova
klasika nefunkcneho vzdelavacieho systemu podla rotshildovskeho modelu

deti maju zakazane mysliet, musi sa ucit naspamet nepravdy
a akceptovat nelogicke suvislosti

proste zlomit sa, kto sa najlepsie zlomi dostane 1, kto menej 2
a ti co sa nezlomia 4,5.

su alternativne skoly
alebo narocnejsie zaujmove mimoskolske kruzky
13.09.2017 - 16:32 | Filtr
(Váhy) *Jupiterka » 144
:1:
13.09.2017 - 16:28 | Filtr
(Býk) 144 » *Jupiterka
jedno mi to je a odpovedal som ti len preto aby si mala spatnu vazbu na tvoje rypanie
Příspěvky: 92-68 67-43 42-18 17-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »