Jak vyjít se lhářem?


06.09.2017 - 17:09
(Váhy) koczka.zlobywa
Jak vyjít se lhářem?
Jak vyjít se lhářem, který překrucuje slova a má problém s chápáním významů a vyjadřováním? Když se dostane do argumentační tísně tak účelově zapomene nebo lže, že to bylo jinak.

Kde vzít sílu a povznést se nad to. Bojím se to nechat být, protože se to potom evidentně bude opakovat, no pokus o konsenzus je vždy sebevražedná mise a nemám dost sil to ustát v klidu. Bezmoc mě tlačí k hysterii a k hroznému vzteku.

Any idea? Zdrhnout není technicky vyhodné. No mám dost. Stačí mi i pohádka o egu. Dík. :24:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 5 4 3 2 1
Řazení:
14.09.2017 - 18:11 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
:61: Určitě, kolik jich chceš ? 70/kus, cena rampa.
14.09.2017 - 14:09 | Filtr
(Váhy) *Jupiterka
Tedy kočko, to ti nezávidím, jen jsem to prolítla, ale mně by to za to nestálo.Slušně bych ho poslala bydlet odkud přišel.Nakonec sama si na to přicházíš.Nějak jsem tady četla, že takhle stejně nikoho slušného nepotkáš, tedy možná jinými slovy. Myslím si to taky, do toho se nikdo nepohrne, možná na jednu noc?... Neznám to v této míře, ale bývalý lhal taky, občas překroutil co jsem řekla a k dobru dával věci staré desetiletí, jak píšeš a pořád se na tom točil.Taky mi natlačil i na dveře a chtěl přiznání, tak a já tenkrát nic neudělala. Vymyslel si celé historky kde jsem byla a co dělala. Po čase jsem odpovídala jen, máš pravdu. Taktéž mi říkal neustále paní študovaná, ale já tedy narozdíl od tebe titul nemám. Byla jsem celkem schopná a vydělávala relativně slušné peníze :3:...komplex...Jinak ještě jsem tady četla o tom zrcadlení a nerezonuje mně tedy zcela, že mít lháře zákonitě znamená, že to dělám též.
14.09.2017 - 13:50 | Filtr
(Štír) Freja » dan162
Jestli se budeš zbavovat těch másel,tak já si je klidnė vezmu,mě nevaděj :4:
14.09.2017 - 12:04 | Filtr
(Rak) dan162 » siili
Pomluva je výpověď o pomlouvajícím - a s tím nic nenaděláš, je to jeho, ne tvoje.

Ano, být sdílnější si myslím, že je dobře, je to vlastně schopnost otevřenosti - a pomluvy neřešit. I tady jsem dost otevřený, i když čtu hlasy, které od toho zrazují, ale zatím mi to je jen ku prospěchu, a to jsem tu pod jménem.
14.09.2017 - 11:36 | Filtr
(Rak) dan162 » siili
Proč se vlastně vyhýbat pomluvám ? Lze to vůbec ? Kdo má mínění negativní, nesedím mu, uvěří snadno že nosím doma na hlavě dvě másla. Kdo sympatizuje, ten se tomu stejně vysměje. A kdo je mezi, jakási mlčící většina, tak buď si dělá názor z řečí, pak tomu stejně nezabráním a nebo je kritický a počká s názorem na realitu, to taky neovlivním. Takže vyhnout se nedá, lze jedině pouštět ze sebe vše ven, aby nedošlo k mýlce.

Spojitost mezi tím, co vadí a tím, co zažívám nepotvrdím. Spíš spojitost čím se zabývám a nebo co je ve mne k opravě, to zažívám, to už jo.

A co v sobě změnit ? Snad leda...sundat to máslo z hlavy :61:
14.09.2017 - 11:02 | Filtr
(Váhy) dôvera
Ja som sa prvý krát stretla s cieleným klamstvom u dieťaťa ktoré málo 6 rokov... keďže rodičia nie sú spolu a on nechcel mame ublížiť tým ,že má veľmi rád otca tak jej klame celý čas , že k nemu nechce isť , že nikam nechodia s otcom a podobne ,pritom opak je pravda ,vždy sa teší a chodia spolu po akciách... niekedy dospelí nútia deti klamať už od detstva... v tomto prípade si chlapček našiel v klamstve spôsob ako byť s oboma rodičmi a aby matka mala pocit tej najdôležitejšej pre jeho život :) niekedy má dieťa viac rozumu než rodič :)len následky tohto klamstva myslím najviac postihnú to dieťa .... je neskutočný herec už v detstve ... čo bude robiť v dospelosti ??? :) je narodený 22/2/2010/ čas 2:00 Prešov
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
14.09.2017 - 09:27 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
jó, když chceš najít zlato, musíš přesít hafo hlušiny :75:
13.09.2017 - 19:36 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
Že já husa to četla až do konce :5:.
13.09.2017 - 19:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
dříve se takto ženy zbavovaly manželů, přes čarodějnice, ty to nějak zařídily, vúdú otrávené čaje uhranutí a tak. nedivím se ani že je dav upaloval.
co vlastně dneska žene dva být spolu když vlastně nechtějí.
jasně, ta koupelna. proto staví amíci domy s 5 ložnicemi každá s vlastní koupelnou. a když je dusno v kuchyni dá se jídlo donýst do ložnice.
těsný životní prostor vede ke klaustrofóbii a záchvatům amoku aniž by k tomu byl zapotřebí partner.
13.09.2017 - 14:58 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
Číst do konce ? :61: :61: jsem povýšil

No uvědom si, že partneři, kteří k sobě přijdou, mají to hlavní společné. Že by jistá necitlivost k sobě, strach být sebou díky životním zkušenostem ? Rezignace na přirozený prožitek nahrazený silou, manipulací, bojem o nadvládu ?

Bojíš se být úspěšná ? Abys nebyla terčem ? Abys nezažívala agresi ? Citově zraněný člověk kope kolem sebe, i když našlapuješ po špičkách. Když vyřešíš to, co tebe uvnitř někam tlačí a pudí, vyšiluje, nebudeš potřebovat získávat to, co potřebuješ agresí, silou, manipulací, a přijde k tobě ten, kdo je v tom stejný.

Jak popisuješ přetáhnutí spolužáků na svou stranu, tak to je tvoje reakce na citový problém, pokus o vyřešení špatným směrem. Kořen problému leží ovšem dřív, přesně v době té katastrofy ("rodina a příbuzní").
13.09.2017 - 12:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » koczka.zlobywa
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přijde mi, že jste si vzájemně vyhlídli slabá místa toho druhého a "dloubete", abyste se ujistili, proč si toho druhého nemůžete vážit. Pro Tebe, si myslím, je důležitá věta:
" Jinak přínos tam je velký. On si pohraje, nakoupí, odveze na kroužek a zahradu udržuje pěkně. Z 95% je klid i se zasmějeme no ta nervozita co přijde tam občas je. "

Tedy to "občas" ( 5% ) v sobě vzhledem k dočasnému soužití pořešit a být tím, kdo se začne léčit z alergie ( až Ti naskočí pupínky, bude pozdě ) :3:
13.09.2017 - 12:11 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
Ty jsi ale chytrý kluk. Asi tě začnu číst až do konce, a to nejen na svých vláknech :5:

Ano, můj horoskop z poslední doby je prý jeden velký životní zvrat, cesty a směry, poznání, opouštění ... A pak nevěř hvězdám :3:

Rodina a příbuzní byla katastrofa, ve škole i trochu šikana dík známkám a levně dosaženým úspěchům, no časem jsem si spolužáky přetáhla na svou stranu. Moje raná manipulace :5:

Popravdě se už od dětství bojím být úspěšná. I hvězdy mi píšou, jak mi to tam samo padá a jo, je to fakt. Ex poslední roky žárlil na každý úspěch, s ním se to nedalo sdílet. On udělal dost drahý průser a už to nerozdýchal, byť se stačilo přiznat včas a zachránit co se dá. A mně by stačilo aspoň to blbé promiň, když už jsem náhodou našla prázdné spořící konto, místo scény "jak je teda blbej". A žec jsme škudlili jak debilové na úkor všeho. Njn.

Btw copak bych byla vážně tak blbá, že bych si vybrala za manžela blbce? :3: Ale vysvětluj to hluchému.
13.09.2017 - 11:51 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Bosch
Vtip, že kdyby mě hned po svatbě zabil, tak už by byl teď venku a nemusel řešit rozvod. :4: Je úroveň, kam bych já vůči otci mých dětí nikdy neklesla.
13.09.2017 - 11:19 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » koczka.zlobywa
njn není nadto pěstovat ctnosti..
http://files.bfspol-team.webnode.cz/…
13.09.2017 - 09:50 | Filtr
(Rak) dan162 » koczka.zlobywa
"Furt" je jen neshoda ve způsobu, jak si co pamatujeme. Jsou lidi, kteří si pamatují povšechně, ne konkrétně. Buď že jde o něco co chtějí vytěsnit, nebo nemají tu kapacitu, jde jen o slovíčko. Spíš je podstatné to, že místo řešení problému, případně svého problému, tě obviňuje. Jasně, že kdo obviňuje, nemá dobrý vztah k sobě a tím pádem se ani neumí omluvit, to je protimluv.

Obviňování je sebedestruktivní způsob, jak utéct z nepříjemné situace fikcí, že ten druhý je příšera. Když na obviňování startuješ, tak hledej souvislost ve své minulosti - třeba někdo blízký z původní rodiny na tobě nenechal nitku suchou ??

Výbuchy "tak jsem úplně blbej" atd. nejsou o kozorohovi - jen říkají, že se cítí zle, že je zcela bezradný a hodně mu to vadí, a že si problém uvědomuje (a nechce řešit). Taky asi si nestihne uvědomit, že on ti není lhostejný a proto do něj ryješ/vychováváš. Kdyby tam byla lhostejnost, bylo by ticho. Ale k řešení není on, protože nehledáš jak nejlépe jemu pomoci, jak by to skousnul, aby se hnul - řešíš co dělat, aby ses cítila líp ty a nepotřebovala racionální, účelová rozhodnutí. Řešíš jak být sebou, přitom méně řídící a více ženskou, když se dívám na horoskop. Tam, kde jsi nyní, můžeš dobře rozpoznávat jednotlivé zábrany a omezení ve svém jednání/myšlení a odstraňovat je. Sledovat své vlastní reakce a vyhodnocovat si je.

Zmínka o tom, že se situace opakují měsíčně ? Pravidelně ?
13.09.2017 - 07:52 | Filtr
(Býk) 144 » koczka.zlobywa
Doprkýnka

:74:
13.09.2017 - 07:38 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Klaret
My jsme spolu rok nebydleli, on u otce já na oplátku táhla celou hypotéku. Vyčítal mi trochu, jak mu děti chybí a rozvod jako starosti, ale klapalo to. Já nežila sama, přítel bydlel u mě, manžel to písemně dovolil, klapalo to i s dětmi. Mladší je ráda za jskýkoliv mužský element, táta jim nijak nechyběl, 2x do měsíce s nimi udělal nějaký výlet + týden v létě. Víc moc zájem neměl, to mě mrzelo.

Jsem kráva, že jsem to zmanipulovala. Když jsem se ptala děti, zda chtějí aby táta bydlel s námi, bylo jim to jedno.

Heh, já jsem ta, co chtěla spolubydlení. Doprkýnka. :63:
13.09.2017 - 07:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » koczka.zlobywa
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přestože si myslím, že nějaké konkrétní rady od cizích lidí jsou zavádějící, tak podle mě máte dvě možnosti.
Buď se co nejdřív rozvést (Jestli rozumím dobře, že jste rozvod odložili. Nebo jen vypořádání?), zařídit si každý svůj život a nejít proti sobě kvůli dětem i za cenu rozumného sebezapření. To by bylo asi hodně o tobě, abys to ukočírovala. Ta pověstná ženská "zástěra" (odsaď, pocaď, teda :4:.
Nebo ten odklad, jak říkáš, využít k tomu, že se na rok rozstěhujete (když je muž ochotný jít k otci) a uvidíte, jak bude vypadat váš život bez toho druhého.
Já bych lobovala za druhou možnost. Nemáte co ztratit a někdy věci s odstupem vypadají úplně jinak. Ale neznám vás, nevím co všechno hraje roli. Jen se domýšlím z toho, co vím :3:
13.09.2017 - 06:56 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Klaret
Když to trochu manipulativně shrnu - Vyšla jsem vstříc jeho požadavku o odklad a on mě teď sere s klíčema :5:

Byla to blbost, budu to muset hodit do placu. Rozhodla jsem se tomu dát aspoň ten časový limit právě tou žádostí o rozvod. :3:

Jinak přínos tam je velký. On si pohraje, nakoupí, odveze na kroužek a zahradu udržuje pěkně. Z 95% je klid i se zasmějeme no ta nervozita co přijde tam občas je.
13.09.2017 - 06:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » koczka.zlobywa
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo, teď tam čtu o tom rozvodu. Předtím to tam nebylo.

No tvá věc samozřejmě. Ale na dobrou volbu to nevypadá. Polovičatá řešení bývají na nic.
Jestli to prospělo dětem neumím samozřejmě posoudit. V téhle situaci jsem nebyla, syn už je dospělý a žije samostatně.
13.09.2017 - 06:42 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Klaret
Já ho s půjčkou vyplatit mohu, protože jsem eso :4:. On jen požádal o odklad, aby dostal šanci dům získat pro sebe. Nechce abych ho případně prodala.

Já muže chtěla dostat víc k dětem, abych měla svobodu na své potenciální sexuální úlety (vtip). A též ať se tedy stará o zahradu a vegetí si tu, když ji tak chce. On by klidně žil s otcem. Moje manipulace asi nebyla dobrá volba no děti na tom 100% vydělaly. Nikdo jiný. Já těm 3 letům udržitelnosti věřila, mladší je 12 let, to by stačilo.

Papíry trochu váznou, ale i účelově kvůli daním z převodu (nabytí). Profesionální deformace :5:
13.09.2017 - 06:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nějak mi z toho všeho nevyplývá jestli jste rozvedení. Asi ne, protože to byste měli majetkové věci vyřešené.
Chápu všechny okolnosti, co hrají roli v tvém současném problému. Ale točíte se na jednom místě a tvoje touhy, potřeby a realita jdou tak proti sobě, že víc to snad už nejde.
Když nelpíš na domě a zřejmě jeden druhého nedokážete vyplatit, proč se nerozvedete a dům neprodáte?
Vím, že by to bylo mezní řešení a ze strany manžela by asi byly problémy. Ale při soudním vyrovnání by holt na definitivní lámání chleba došlo.
Vždyť v téhle situaci se oba zničíte a jiný partnerský vztah je nereálný.
Upřímně řečeno, neumím si představit, kdo by se do tohohle chtěl přimontovat.
Kdo chce jen sex, nemá chuť poslouchat stesky, kdo chce vážný vztah tak chce jistotu.
Muž, který má podobné tahanice za sebou, se jim vyhne jak čert kříži, ten kdo se rozešel bez problémů, hledá stejně vyrovnaného partnera a svobodní ti už vůbec nemají potřebu podobné věci řešit. Myslím si...
Vůbec nezávidím, je to hodně bolavé a složité. Ale žít takhle další 2-3 roky...to je odstartovaná válka Roseových :43:
13.09.2017 - 06:01 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Bosch
Všichni muži? Ex bojuje o dům jako lev. Až tak moc ho chce, že chtěl zrušit dětem stavební spoření a obrat mě o co největší část, aby mu to vyšlo co nejlevněji. Víš že mi nabídl otcův byt výměnou za mou půlku domu? Otcův byt, který bude dědictvím napůl i jeho bratra. Chtěl vystěhovat starého člověka z jeho celoživotního působiště!

Děti zahradu nepotřebují, on ano. Děti nevadí, že by najednou bydlely 5 km od svých kamarádů, ony si zvyknou. On zahradu miluje a nechal na ni záda (jeho slova, nemůžu si vážit takového chlapa).

Dlouhodobě cítím, že dělám chlapa v rodině, a ta role mi proste nesedí. Já na domě vůbec nelpím. Ex nebojuje o dům se mnou, ale se svou finanční neschopností ho získat.
13.09.2017 - 05:38 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » dan162
Na co startuju? Na to jeho "furt"
Ty furt něco ztrácíš, ty furt něco řešíš

On založí klíče a místo aby mi oznámil, že je našel a omluvil se za nařčení, tak mi připomene, že furt něco taky ztrácím a že jsem před 15 lety ... Koho to zajímá? Já jen chci, až budou zase klíče od auta v luftě, aby hledal ve své kapse a nepřidělával mi práci ještě se slovy "ty furt". Nejsem detektiv no posunutá sedačka jaxi jasně říká, kdo jel poslední. Ani mi neřekl, že je už je našel, ho nenapadne, že je třeba "furt" hledám ???

Chybí mi omluva, chybí mi respekt k člověku .. na to startuju, a taky z frustrace, že to za měsíc bude znova tatáž situace ... tohle je už odhadem (pa)desáté hledání tohoto typu ...
Mám občas trochu tendence ho vychovávat a nejde mi to, vím :6: :4:

-----------
On je kozoroh a má ty výbuchy typu "No tak jsem úplně blbej, všechno dělám blbě, už radši nic neřeknu a neudělám". Já mu minule při tomto výbuchu řekla, ať si uvědomí, KDO to o něm říká, on řekl, že já. Tak mu říkám, ne, tys to teď řekl, já o tobě nikdy. On tedy na to, že to teda neříkám, ale myslím si to. .....??? Tohle by IMHO ani Freud nedal :4:
13.09.2017 - 05:12 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Lokii
Já měla. Férová půlka domu byla ex málo, morálně (já navrhla rozvod) vnímal právo na víc, tedy paradoxně nakonec dle odhadu znalce bydlí tak trochu "u mě". Boží mlýny jsou boží. Já věděla o nepoměru na katastru z dob před manželstvím, přesto jsem navrhla půlku, on ji odmítl a chtěl boj, tak si ho prohrál.


Ex požádal o dva/tři roky času na vypořádání tak, aby mohl získat dům pro sebe. Dostal je ode mě i s přídavkem, ať tedy rovnou bydlí s námi a má možnost užívat přítomnost dětí i dům se zahradou, kterou má moc rád. Chtěl žít (a rok žil) ve studentském pokojíku u svého otce a čekat na jeho smrt pardon na jeho byt, byť prostředky z našeho vypořádání by mu nový byt nadstandardně umožnily zařídit.

Vymyslela jsem alternativní model spokubydlení, navrhla vzájemnou dohodu o neútočení, propočetla jsem model finančně podílové domácnosti a oboustrannou dohodu netahat případné známosti do domu. Víc už neumím nabídnout, zbytečně kontakt nevyhledávám.
Příspěvky: 120-96 95-71 70-46 45-21 20-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »