David Deida - aneb muži a ženy


04.09.2017 - 12:36
(Štír) Noelia Chava
David Deida - aneb muži a ženy
K založení této diskuze mě vlastně inspiroval Dan162. Je to, víckrát co Deidu zmínil v příspěvku a tentokrát mě zaujal příspěvek o "jinosti" v diskuzi Bezpečí.
Ono totiž, když jsem začala číst Cestu nespoutané ženy, tak jsem měla nejdřív "depku" z toho, že taková já fakt nejsem. Mě přijde, že Deida popisuje typicky femininní a masculinní typy ženy a muže. Kniha je inspirativní a v mnoha věcech mi pomohla si uvědomit podstatné věci, ale už teď vím, že jsem jiná a tak je to správně.
Klidně můžete pojmout diskuzi jako inspiraci k zamyšlení se na ženstvím a mužstvím. Pište, co se vám na mužích, ženách líbí, jaký chcete, aby byl partner. Anebo se přímo vyjádřete ke knihám Deidy, co vám daly, vzaly atd. :17:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
11.09.2017 - 11:12 | Filtr
(Vodnář) RadMan
Tím, že čteme, si vytváříme určité vlastní myšlení a generujeme tím určitý typ energie, který k nám pak přitahuje interaktivně podobné energie. Takže čtení je super pro inspiraci, ale dál to už záleží na nás.

Muži a Ženy - je fajn napsat, co a jak by každý mohl mít a jaký být. Ovšem ve finále k nám stejně přijde ten, koho si přitáhneme právě tím, co vyzařujeme :3:
09.09.2017 - 20:35 | Filtr
(Rak) amon_re » Fcukmee
Ano, to se stává. Nezvládnutá mužská síla může ublížit i zabít. Taková zkušenost zatíží (zapsána v genech) některé členy rodu. S vědomím toho je dobré takovou sílu nepotlačovat, uvědomovat si ji a dovést ji ovládat.
09.09.2017 - 15:55 | Filtr
(Střelec) siili » muchlorohý chropotal
Četla jsem i kousek dál o té zradě... Asi to bude možná důslednost v tom co ti říká intuice. Původ u mě bude jinde-to je jedno, ale následně jsem takhle několikrát zradila sebe, jen protože jsem tolik chtěla uvěřit a pak byla logicky zrazena.... Od té doby se mi to zamotalo :4: a je to asi zajímavý ale děsně vyčerpávající...proto je pro mě tvůj postoj k tomu inspirující :1:
09.09.2017 - 15:06 | Filtr
(Rak) Dan162 » 144
Nevím, jaká je moje cesta, zkouším, hledám, osvědčilo s emi nezavírat dveře předčasně. Kolikrát jsem zažil něco parádního, když jsem se otevřel tomu "cizímu", neznámému, nezvyklému a vždy to přinášel neznámý člověk.

Teď jsem byl chvilku stánkař s partnerkou (hlavně na vesnických poutích, kde je příjemná nálada), prodávali jsme náušnice, které ona vyrábí, mají její energii takovou, že mi vstávaly z náušek na platech chloupky na rukách. Když byl někdo z nás nějak v nepohodě nebo zavřený, tak ale lidi k němu nechodili. Když se naopak člověk lidem otevřel, tak bylo cítit, kolik energie cirkuluje. Ženské a i muži odcházeli často velmi spokojení, radostní, hodně příjemné. Kupodivu tak jen jedenkrát za den přišel někdo, z koho jsme měli špatný pocit, takže tam bylo otevírání se cizímu určitě do plusu, jak z hlediska tržeb, tak z hlediska radosti ze života.
09.09.2017 - 15:03 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Fcukmee
Popřemýšlela a nemyslím si.U nás v rodině se nikdy nikdo nerozvedl krom mě a já proto,že exmanžel byl jak na houpačce a já tomu mladá a nezkušená v tu dobu nerozuměla,proč mě chvíli rozmazluje a za chvíli zas ubližuje a ono to vyšlo najevo až teď(je maniodepresivní).
Ale většina lidí co znám ze své blízkosti,tak si svých žen skutečně váží a obdivují je,i když už nerodí a jak znám svého muže,tak myslím,že bude asi i rád,když mě rodit přestane bavit :4: a konečně pořádně zapaříme. :4:
Né žertuju,ale fakt myslím,že je to o něčem jiném,o respektu k ženě jako takové,ty cykly rozdráždily tebe,sice netuším proč,ale možná máš ty nějaký blok vůči ženám. :3:
09.09.2017 - 14:53 | Filtr
(Býk) 144 » Dan162
je to tvoja cesta

nebereim ti ju

ale ak mas pocit ze mas hodne zasvinene podvedomie a ze ti energia uteka kade tade

tak to mozno raz prehodnotis

nechodit otvoreny po ulici je nieco ine ako sa doma zabednit

lebo aj doma zabedneny mozes byt otvoreny a nechat do seba lozit kdekoho hmotneho i nehmotneho a stracat energiu alebo si nechat tlacit do seba skodlive informacie a programy
09.09.2017 - 14:34 | Filtr
(Rak) Dan162 » 144
Zajímavé je, že třeba sestřičky bývají mnohem méně nemocné, než běžný člověk, a to i na infekčním oddělení. Druhé je to, že se cítím bezpečně a extrémní příklady, které jsi popsal, nezažívám. Bránit se všemu je ale taky blbě, zabednit doma všechna okna i dveře, chce to nějakou míru. Přinejhorším někoho ze svého prostoru vyhodím o něco později než bych měl :-)
09.09.2017 - 14:11 | Filtr
(Býk) 144 » Dan162
sismarja co je tohle za otazku?

prece si nenechas vstoupit do sveho energeticko informacniho pole ledakoho
a barsjakou cizi energii

to je jake se svelknout lehnout si na namensti na lavicku zavrit oci a nechat at te sousta kdokoliv de okolo

a to je jeste neni selkom stejne pririovnani protoze si das sprchu a jsi to co predtim (film Vtedy na zapade) (tedy to byl kybl horke vody)

nebo jakobys pozval STB agenty at si prohlizi tvuj kvartyr kdy se jim zachce

energeticko informacni nakaza je mnohem nebezpecnejis nez nakza virova nebo bakterialni

tak proc nejdes si posedet jenom tak na infekcni oddeleni mistni nemocnice ?
09.09.2017 - 14:01 | Filtr
(Rak) Dan162 » 144
proč by to mělo být kontrolované ?
09.09.2017 - 14:00 | Filtr
(Rak) Dan162 » Fcukmee
Tak ženská toho vnímá víc než chlap a je zvyklá se lecčemu přizpůsobit, včetně sebe :-))

To, co u sebe pozoruješ by dle dat v horoskopu mohlo mít souvislost s MC ve Střelci a Sluncem ve Štíru. Když intuitivně žiješ, tak Střelec, a když se vědomě snažíš, tak Štír a když moc přemýšlíš, tak Blíženec. Není to cyklus s nějakou pravidelností, spíš saháš po různých částech sebe.
09.09.2017 - 13:07 | Filtr
(Štír) Fcukmee » 144
jasněže to lze kontrolovat.

ale druhá věc je, že jsme takto disponovani od přírody, i bez nějaké vědomé volní kontroly.
09.09.2017 - 13:00 | Filtr
(Býk) 144
otvaranie sa a uzatvaranie sa, by malo byt vedome kontrlovane a podla situacie a podla ludi ktori su prave na blizku

a nie nejake cykly ktore vsetko hodia do roviuny nahody kto je prave nablizku v case cyklickeho otvorenia ci uzavretia
09.09.2017 - 12:27 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Fcukmee
Nevím, jestli je to věc typická jen pro ženy. Když se řekne cykličnost, jako první si vybavím ženství. :1: Když to ale podáváš takhle, tak mi to přijde přirozené pro každého.
09.09.2017 - 12:24 | Filtr
(Štír) Fcukmee » muchlorohý chropotal
to otvírání a zavírání, je to věc ženství?

mně to právě přijde jako přirozený biorytmus, měl jsem na mysli i toto, když jsem výše psal o svých "cyklech".

já to mám jako křivku, jsou dny kdy jsem otevřenější a pak jsou střídány dny, kdy se stáhnu víc do sebe. sám pro sebe to rozlišuju jako "dny střelce" a "dny štíra". často tam určitou roli hraje i aktuální počasí, apod.

myslím, že tyhle přirozený "výkyvy" se časem ustálí, ale stejně jako cyklí příroda, cyklí i lidi a přijde mi to normální..

pak jsou dlouhodobější motivy, třeba práce, jaký job děláš, jestli musíš hájit, bránit nějaký hodnoty nebo jsi na dovolené a můžeš si střelecky poletovat, nasávat všechny pachy, chutě..
09.09.2017 - 12:14 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Youdontknowme
Ano, asi jde o intuici.

Jinak si nemyslím, že jde o štěstí. Nevěřím na štěstí. Pouze na osud a ohýbání osudu tvrdou dřinou. :1:

Jinak se mí partneři vzájemně poznají vždycky až poté, co je seznámím. :4:
09.09.2017 - 12:04 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Dan162
Díky, opět hezky popsáno.. :1:

Absolutně a permanentně otevřená rozhodně nejsem. Otevřít se maximálně zvládám opravdu jen intimnímu partnerovi. A ani tam to není permanentní... jak jsem psala výše, jsem žena.. :6: Někdy zářící, jindy běsnící..

Když chodím na ulici, často jsem spíše pohroužená sama do svých myšlenek a plánů, a myslím, že si přítomnost v takové chvíli spíš neuvědomuji než uvědomuji. Dokázala bych zářit tak, že by se mohli druzí i otáčet, ale k tomu mám trošku blok. Většinu času na sebe nerada upozorňuji. Klidně se přiznám, že proti strhnutí pozornosti nic nemám - ale musí to být kvůli něčemu, co za to stojí. Jenže to pak vlastně není pozornost upřená na mně, ale na té věci, na kterou poukážu...

Chybí mi krapet sebevědomí. Vím to. Zatím ještě nejsem schopná věřit tomu, že bych svoje vlastní plné "záření" ustála.

Nedokážu být otevřená neustále. Osobně jsem ale toho názoru, že to ani nepotřebuji. Nemám to jako svůj cíl, ráda jsem proměnlivá. Jak jsem psala nahoře - podle mě to patří k ženství. Jsem za to vděčná.

Ale ráda bych se naučila být otevřená z přirozenosti. I na tý ulici. Ne, abych se musela zasnažit vědomě, ale prostě v tom stavu zářícím být jako v defaultním módu. :4:
09.09.2017 - 11:42 | Filtr
(Kozoroh) Youdontknowme » muchlorohý chropotal
takze je u tebe duverovani druhemu otazkou intuice? intuitivne poznas, ze se mu duverovat da?
a pokud oba okamzite vite, jak pises, pak to vyzaduje mit urcite stesti na vedome partnery, ci alespon na muze, kteri se vicemene znaji, ne?
09.09.2017 - 11:26 | Filtr
(Rak) Dan162 » muchlorohý chropotal
Otevřenost řekněme jako nebránění se vlivům okolí, plné vyzařování sebe do okolí (plná přítomnost), umožnění sladění vnější a vnitřní rovnováhy aniž bychom to nějak řídili, absence strachu, pozitivní magnet, hluboké uspokojení. Otevřenost jak ji chápu je i lék, často dost hořký a nepříjemný, když tou otevřeností vpadne do hodně zablokované, nedůvěřivé nebo ustrašené psychiky vliv, který tohle všechno má rozmetat. Když tu otevřenost udržíme i při takové katastrofě, tak si myslím, že je vyhráno - mne se to ale nepodařilo, tak zbyla jen bída a větší uzavření.
09.09.2017 - 11:19 | Filtr
(Štír) Fcukmee » Freja
jasně, to se přece vůbec nevylučuje.
nechceš být vnímán jako sexuální objekt, ale schopnost mateřství do pozdního věku není o sexualitě.

genetika se vyjadřuje prostřednictví pudů. stovky generací před námi měly velký životní úkol, zajistit své přežití. to vše i během národních konfliktů, válek, kdy chlapi umírali na frontách nebo taženích, ženským doma utíkaly nejlepší roky, dožívaly bez chlapů nebo šly do nějakého úletu někde a pak se to s nima táhlo a byly za obecní děvky.

vím, popisuju jen velmi malou část toho všeho, jenže tohle jsou často ty "limitní" modely, které se nejvíc zapisujou do genetiky a v nás zůstavají nejvíc zapuštěné.
09.09.2017 - 11:17 | Filtr
(Býk) muchlorohý chropotal » Youdontknowme
Asi nedokážu jednoduše odpovědět, jak to poznám. Prostě poznám. Co se týče intimního partnera, nelze se v mém případě zmýlit. Buďto oba okamžitě víme, že k sobě patříme, nebo uteče dřív, než stačím říct popel. :4: A to opravdu nejde nepoznat. :4: Možná je to mými nároky, které jsou dle mého názoru obrovské. To musí být prostě neochvějná jistota na obou stranách. Stejný záměr. Stejná cesta.

Samozřejmě jsem se už párkrát spálila. Jenže v těchto případech nikdy nešlo o partnerský vztah, ale o přátele - a tím spálením myslím to, když bylo zklamáno mé očekávání, že zůstanou o něco déle.. :6: Takže když se tak zamyslím, v ničem se to moc neliší. Jen v tom, že do přátel, narozdíl od partnera, mám zlozvyk projektovat svá přání. Je to zvláštní, když si uvědomím, že to lidé mívají naopak.

Nikdy jsem se nestala obětí nějaké zrady. I když dotyčná osoba odejde dříve, než bych chtěla, i přesto vím, že má tajemství u něj budou navždy v bezpečí. Dokážu totiž věci podat tak, aby si z nich dotyčný odnesl, co potřebuje, anebo je zapomněl.
09.09.2017 - 11:02 | Filtr
(Kozoroh) Youdontknowme » muchlorohý chropotal
Pardon ze takto vstupuji do diskuze, ale tvuj prispevek me zaujal
jak poznas, ze muzes tomu cloveku verit? co kdyz se to tak jevi, ale ve skutecnosti je to jinak?
09.09.2017 - 10:58 | Filtr
(Štír) Freja » Fcukmee
Tak já bych to mindrákem klidně nazvala,ale celý dokopy mi to nějak neštimuje.
Asi se to týká nějaký určitý skupiny žen, ale takhle bych to určitě nespojila.
Spíš bych řekla, že jsou to ženy, který nechtěj být vnímaný jen jako sexuální objekty a už vůbec bych to nespojovala s věkem, když koukneš, kdo chodí na ty různý mohendžodáro a podobný semináře...
09.09.2017 - 10:53 | Filtr
(Štír) Fcukmee » Freja
opatrně,,
mindrákem bych to nenazval :20:

ale řekněme že tam může být jistý pocit "nerovnováhy" nebo nespravedlnosti.
09.09.2017 - 10:23 | Filtr
(Štír) Freja » Fcukmee
Nerozumím větě "že on bude ještě moct a ještě chtít, ale ony už ne"....o co jde, co muž chce a žena už ne?Mě krom dětí nic jinýho teda nenapadlo...?
Tak jestli myslíš tohle..? :63:

Jakože mindrák ze ztráty fertility?
08.09.2017 - 23:38 | Filtr
(Štír) Fcukmee » Dan162
jojo dane, tak statistiky už dneska necháme bejt, jo?
ale stačí se kouknout kolem sebe.
Příspěvky: 153-129 128-104 103-79 78-54 53-29 28-4 3-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »