Osho-sex-láska


23.03.2017 - 16:09
(Váhy) Akord
Osho-sex-láska
Ahoj, celkem rád čtu Osha, ale občas mě od něj něco zarazí. Teď jsem si zrovna četl jeho pojednání o sexu zde: http://www.2012rok.sk/wp/… a píše tam, "Neumíte-li se opravdu rozzuřit, nejste-li schopni nechat se unést hněvem, jak se můžete oddat lásce? To je nemožné".
Na jednu stranu mi příjde hezké, nechat se unášet city, ale na druhou stranu čeho je moc, toho je příliš. Co o tom kdo soudíte ? A co Vy, ženy, preferujete spíše zuřivce, nebo klidnější povahy ? :-)

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
02.04.2017 - 21:49 | Filtr
(Váhy) Akord » Argyll
Aha, toho neznám, zapátrám na googlu...
02.04.2017 - 21:31 | Filtr
(Kozoroh) Argyll » Akord
Děkuji, snažil jsem se vlastními slovy načrtnout metodu, kterou ve svých pracech zevrubně vysvětluje český jogín K. Minařík.
02.04.2017 - 20:07 | Filtr
(Ryby) Crumb » Argyll
:15:
02.04.2017 - 21:18 | Filtr
(Váhy) Akord » Argyll
Děkuji za nádherné vysvětlení, s kterým se ztotožňuji. :15:
02.04.2017 - 16:18 | Filtr
(Kozoroh) Argyll
(po drobném editu)

Nejsem si jistý překladem toho Oshova výroku, nechce se mi věřit, že by člověk věrný pozici gurua nabádal lidi k tomu, aby se nechávali unést emocemi. Taková rada snad může přinést dílčí uvolnění paralyzovanému či apatickému člověku, protože dokáže opět rozproudit krev v žilách a vymést z mozku pavučiny. Jako dlouhodobý zvyk je to nebezpečné, protože tyto zuřivé ataky blokují jemnější emoce a dokáží nakonec proměnit nitro člověka v poušť. Dáváním volného průchodu hněvu se člověk nestane svobodným, stane se korábem bez kormidla, který se potácí ve svém osobním i kolektivním vlnobití. Snad se to považuje za známku lidské opravdovosti, ale vozit se pravidelně na této vlně znamená ztratit sebe sama.

V každém případě - hněv s jeho dynamikou nezavrhuji. Podle pouček integrální jógy je ale prvním krokem vývoje právě zušlechtění emocí, které je přímo úměrné k odbourávání egoismu rozvíjením postoje přání dobra všem bez výjimky. Není nutné každý afekt odreagovat vnějším způsobem, obereme se tak o důležitou část introspekce. Hněv, strach, sexualita - tyto prazákladní složky mají být proniknuty soustředěnou pozorností, má být zachován mírný dech a vnitřní nepohnutost, což je výsledek, který se nedostaví za týden. Jde o to zůstat ve vnitřních turbulencích pevným. Pak je možné svobodně volit kdy je na místě vypustit tygra z klece :4:

Napadá mě ještě odkaz na svéráznou :4: publikaci amerického psychiatra Theodora Rubina: Kniha hněvu :21: (2000, Metramedia)

http://www.databazeknih.cz/knihy/…

Podle autora v kostce:
Být ve spojení s ovládnutým hněvem znamená:
mít čistou hlavu
mít více energie
být odhodlaný jednat (martická energie)
02.04.2017 - 14:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Argyll
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Klaret, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15:
02.04.2017 - 14:35 | Filtr
(Kozoroh) Argyll » vibe
Je přirozené, že některé světy k sobě nemají blízko. Ale u mě vítězí "svět", který si poctivě myšlenkově hospodaří na vlastním ideovém poli a nemá ambice "vyrazit" z druhého "světa" ten "správný" druh projevu.

P.S. Jestli v tom videu nejsou nahý mulatky, asi ho oželím, soráč :4: :29:
01.04.2017 - 19:32 | Filtr
(Kozoroh) bhakti
zrovna ctu od neho knihu Radost,stesti jez prameni z nitra-uzasna kniha,doporucuji.Myslim ze ke kazdemu cloveku prijde ta kniha,ktera mu v tom danem okamziku odpovi na jeho zivotni problemy.A kazdy clovek potrebuje jiny vyklad,jine vysvetleni,kazdeho oslovi neco jineho
01.04.2017 - 18:09 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Argyll
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
jej, tak to ale budu muset do-vyvazit zase ja... :2:
to, co se tu odehralo, bylo setkani dvou svetu - kdy jeden svet nerozumi druhemu(a naopak)...
ja osobne si beru z obu - ani jeden, ani druhy zlo(myslnost) neni, zlo v zivote je vzdy jen jednostrannost
tak jako uz tradicne, pokusim se podkreslit i vizualne
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
01.04.2017 - 08:43 | Filtr
(Kozoroh) Argyll » Crumb
(Omlouvám se zakladateli diskuze za malý off-topic)

Milý Crumbe, Vaše příspěvky vůbec nevypadají strojeně (a rozhodně mi nepřijdou bez duše!), mají stylistickou úroveň a informační hodnotu, bez kterých by - troufám si tvrdit - zdejší diskuze kvalitativně a obsahově poněkud zploštěly. Nenechte se odradit lidovými znalkyněmi života (:2:) a zachovejte svůj styl.
S pozdravem,
T :29:
31.03.2017 - 17:39 | Filtr
(Ryby) Crumb » movvin
Není třeba se omlouvat. Uznávám, že ty mé příspěvky vypadají strojeně. Tak nějak automaticky jim dávám literární podobu. Je to asi profesionální deformace. Nerad bych tu působil dojmem nějakého poučovatele, puritána, propagátora nějakého hnutí apod.

Díky za upozornění :17:
31.03.2017 - 05:35 | Filtr
(Blíženci) movvin » Crumb
Jen ať leze :4: to je taky hodně přínosné , působíš jako učitel. Víš co to dá práce na sobě, se s tím co nám leze na nervy vypořádat.. :3:

Mně osobně na nervy nelezeš. Jen jsem si opravdu myslela, že to máš vytažené z nějaké knihy a Tvůj osobní názor je úplně schovaný :6: Pokud je to tak jak píšeš, tak se hluboce omlouvám :17: Je to prostě Tvůj styl psaní, ve kterém mně jako obyčejné klábosnici připadá, že je to bez duše a emocí .... prostě takové strojené.
30.03.2017 - 17:09 | Filtr
(Ryby) Crumb » movvin
Nemám v úmyslu přepisovat sem nějaké "naučené/načtené fráze". Jestli to tak vypadá, tak sorry. Je to asi tím, že se chci vyjadřovat co nejpřesněji. Píši totiž o těchto tématech a k tomu je např. třeba (alespoň z mého pohledu) pracovat přesně s příslušnou terminologií atd. Uznávám, že příspěvky takto "knižně" psané mohou na diskuzním fóru působit divně. Jinak mé názory můžeš najít v mých příspěvcích. Není třeba vynakládat zvláštní úsilí, abys je ze mne nějak "vyrazila". Bude ale asi lepší, když přestanu přispívat. Zdá se mi, že tu s tím svým stylem přispívání lezu lidem na nervy.
30.03.2017 - 05:30 | Filtr
(Blíženci) movvin » Crumb
:15: Hurá bingo... konečně jsem z tebe vyrazila taky Tvůj názor a o to mi šlo :15: Ne sem přepisovat nějaké naučené/načtené fráze.

PS: Každý - bylo myšleno ohledně tohoto vlákna. :27:
29.03.2017 - 23:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Preferuji zuřivkyně.
29.03.2017 - 19:50 | Filtr
(Beran) Elizabeth Crevel
článek jsem nečetla..
unést se hněvem? tak tohle opravdu neznám :4:
ale rozhodně preferuji klidné povahy.. já osobně jsem klidná povaha...
Ano, čeho je moc, toho je opravdu příliš.. a to platí i o sexu...
Když si chce někdo do postele tahat maniaka, tak proč ne, když mu to vyhovuje... :4:
29.03.2017 - 19:04 | Filtr
(Ryby) Crumb » movvin
Nevím, jestli "tohle" má "načtený každý". Pokud ano, tak se za své "dlouhé řádky" omlouvám. Já své hmotné tělo potřebuji a nemám v úmyslu se ho nějak zbavovat. Nemyslím si, že tělo je "zdrojem něčeho špatného". Ani sex není něco špatného, nečistého, hříšného apod. Sex se využívá i v duchovním životě, v některých jógových systémech, jako jedna z cest vedoucích ke splynutí s nejvyšším principem atd. Protože to ale má nejspíš "načtený každý", nebudu se o tom rozepisovat.
29.03.2017 - 18:41 | Filtr
(Blíženci) movvin » Crumb
:4: Tyhle dlouhé řádky jsi si mohl odpustit. Tohle má snad načtený každý :27:
A co osobní zkušenosti.....

Podle toho co jsi psal v předešlém příspěvku mi to vyznělo, že své hmotné tělo nepotřebuješ, že se ho chceš zbavit, že je zdrojem něčeho špatného....

Omyl, podle mě osvícený člověk je ten, který si umí vážit svého těla, svých emocí a citů, umí je prožívat tak jak jemu nejlépe vyhovují a nezraňuje ostatní a přitom se umí nad ně povznést, protože nejsou určující pro podstatu bytí jako láska samotná, ale života zde na zemi. :27:
29.03.2017 - 18:11 | Filtr
(Ryby) Crumb » movvin
Naše hmotné tělo nemusíme házet na skládku. Máme si ho naopak hledět, protože podle indické tradice pouze během zrození v lidské podobě je možné vyprostit se ze sansáry prostřednictvím vstupu do nirvány. V jiných formách života se tvorové ze sansáry vyprostit nemohou, protože nejsou schopni rozpoznat a přemoci dvě hybné síly v sansáře, a sice "touhu" a "nevědomost".

Smyslem duchovního života podle indické tradice je vysvobození z pout sansáry. Sansára (samsára) značí v sanskrtu doslova "putování". Jde o "koloběh zrození, smrti a opětovného zrození", v němž je uvězněn každý člověk, dokud žije v nepoznání, v nevědomosti. Sansára se označuje také jako "koloběh životů", jako "sled znovuzrození", jimiž každá bytost prochází (putuje) v rámci rozličných způsobů existence, dokud nedosáhne vysvobození prostřednictvím nirvány ("vyvanutí").

Druh každého znovuzrození v sansáře předurčují karmické dispozice té které bytosti. Řetěz zrození (životů) nemá poznatelný začátek. V zajetí sansáry se bytosti ocitají v důsledku tří "kořenů zla" (akušala), jimiž jsou žízeň (tršná), zášť (dvéša) a klam (avidjá).

K vysvobození z pout sansáry vede probuzení (bódhi), označované v Japonsku jako "satori" či "kenšó", pro které se z nedostatku vhodnějšího výrazu užívá u nás výraz "osvícení". "Osvícení" se často mylně chápe jako "zakoušení světla" (a vidění světla se zase nesprávně považuje za "osvícení").

Bódhi ("probuzení"), kterého se dosahuje různými meditačními technikami, je popisováno jako "proniknutí bariéry prostoru a času", která dělí jedince od možnosti "globálního poznání a překročení vězení jeho omezené osobní existence", jako nabytí "plného vědění o podstatě všech věcí" atd. Proces probuzení se přirovnává k "průlomu ve zdi". Popisuje se také jako "zakoušení pravé skutečnosti".

Po odpadnutí hmotného těla probuzené bytosti - po tom, co lze označit jako "malou smrt" - má dojít k "velké smrti", po níž následuje "velký život", tj. život v míru a svobodě.
29.03.2017 - 06:52 | Filtr
(Býk) player
Jinak OSHO píše , že sice nechat se unést city je v pořádku , ale až dojde energie , říct si , že už to tam prostě není a jít dál.

Vždyť ono se to ostatně pořád takhle děje , až na to , že lidé z tohoto přirozeného jevu vždy vyrábí konec světa , války (někdy na život a na smrt) stresy a frustrace.

A víš proč? Páč jsou pitomoučcí...
29.03.2017 - 06:25 | Filtr
(Blíženci) movvin » musiúa
Dokonale :30: :27:
29.03.2017 - 06:19 | Filtr
(Blíženci) movvin » endymion
:30: :74: :17: :27:
29.03.2017 - 06:18 | Filtr
(Blíženci) movvin » Crumb
Teda tady všichni mluví o osvícení a duchovním životě a přitom zapomínají, že mají hmotné tělo! :39: To ho jako hodíte na skládku a není?! :85: A JSEM OSVÍCEN! :20:
29.03.2017 - 06:08 | Filtr
(Blíženci) movvin » .
:75: konečně někdo pořádně vysvětlil pojem flegmatik :15: Jsem si skoro myslela, že je to sprosté slovo :61:
29.03.2017 - 00:26 | Filtr
(Střelec) bubobubo » Ganesh
A jó... :61:
Příspěvky: 86-62 61-37 36-12 11-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »