Mezi zemí a prvním patrem


08.01.2017 - 23:57
(Blíženci) les osika
Mezi zemí a prvním patrem
Buďte zdrávi, lidi!

Máte někdo praktické zkušenosti, jak v běžném životě žít podle hesla "dejte císaři, co je císařovo, co je božího, bohu"?

Díky za jakoukoli zkušenost
Milan

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
14.01.2017 - 00:55 | Filtr
(Blíženci) les osika » pozemstan
Díky. Máš některé zajímavé pohledy, (i v jiných diskusích).

Nejsem v současné době ani zdaleka ve stavu, o jakém píšeš, ačkoli, ještě před tak pěti lety, jsem opakovaně zažíval zkušenosti, které mě dovedly k poznání, jak udržovat živobytí v takovém napětí, že v něm člověk zažívá pocit „volných rukou“. Třeba by se to dalo nazvat parazitováním na vlně obecného blaha :-) Ale vlna se, pochopitelně z hlubších příčin rozpadla, a tak kdybych neuměl plavat, asi bych se topil. Nemrzelo mě ani tak, že musím věnovat čas přežití, či práci (nebo spíš megadřině) pro císaře, jako že mi nezbývá čas pro boha.

Děti se mohou narodit se schopnostmi, které vnějšímu pozorovateli snadno unikají. Raději se to nesnaž pochopit vysvětlením. Sám píšeš, jak je to s tím nastavením světa. Běžně se předpokládá, že děti nějaké jsou, a třeba nejsou :1:
11.01.2017 - 09:58 | Filtr
(Ryby) pozemstan » les osika
jakože dítě za tebe něco vyřizovalo a (jenom) tebe pak nějak potahovali?

popravdě tomu moc nevěřím - myslím, že to dítě z toho mělo (anebo by mohlo mít) nějaké trable (třeba ne přímo, ale později v důsledku - nežádoucí střed pozornosti, atd.), což je vůči němu od tebe nefér (i kdyby se nic nestalo, jde o to, že se reálně mohlo stát) - tam jsem směřoval

že to padne na tebe je jinak v pořádku - snad bys nechtěl, aby tvůj souboj se školní mašinerií odskákalo dítě...
11.01.2017 - 09:51 | Filtr
(Ryby) pozemstan » les osika
ok, něco by se asi našlo, ale trochu obecněji

tento svět je nějak (materiálně) nastavený - když to přeženu, tak každé tři roky nové auto na leasing, hypotéka na 20-30 let, každý rok nový mobil, každé léto k moři, každou zimu na hory, lednička s velkým mrazákem, myčka, sušička, móda, krabička cigaret denně, reklamy atd. Nějak jsou na to nastavené výdělky, daně, náklady a ono to pak nějak +- vychází tak, že kdo se toho účastní, prožije tento standard (s odřenýma ušima a spoustou nežádoucích vedlejších účinků, které to přináší) a ten svět na tomto principu funguje a udržuje se v konjunktuře. Vykořisťování třetího světa v této úvaze zanedbám.

No a když někdo (jednotlivec) některé tyto hry nehraje, otevírají se mu dva důležité směry - buď mu při stejném výdělku zbude spousta prostředků na jiné věci, případně na zajištění budoucnosti anebo se nemusí honit za ziskem (vystačí s málem) a vyhne se těm vedlejším účinkům.

Tzn. k alibismu, pokrytectví a falešné hře se dá přidat ještě tohle parazitování. Ty se tedy ptáš hlavně na to parazitování.

Určitě jsem se vždycky snažil identifikovat hlavní "žrouty" v celé té koncepci a vyhnout se jim (těm, které až tak nepotřebuju) a tímpádem do systému (císaři, který se dá asi nahradit slovem establishment) nepřispívat a tímpádem na tom systému pak vpodstatě parazitovat.

No a výsledek? Po všech těch mnohých drobných redukcích je můj život přehledně jednoduchý, zajištěný a tímpádem relativně nezávislý. Mám volné ruce a nenacházím se v žádném materiálním bludném kruhu. Případné ztráty (ke kterým mám občas sklony) mne nerozhodí. Tohoto stavu jsem dosáhl zhruba před 8 lety a díky němu jsem přes některé pozdější krize (ukončení zaměstnání, nutnost se přestěhovat, odepsané nedobytné pohledávky, vztahové peripetie) prošel celkem v pohodě.

Ještě mne ale čeká jeden krok - zatím bohužel musím mít nějaký ten výdělek (což je vlastně robota pro císaře). Když si to ale nějak rozumně všechno připravím (zejména nějaký stabilní bezpracný zdroj příjmů - pronájmy např.), nebudu muset už dlouho před důchodem pracovat a tím by to bylo skoro kompletní.
11.01.2017 - 03:50 | Filtr
(Blíženci) les osika » pozemstan
Tak tedy doplňující odpověď - vyřídil je sám. Ale ty šelmy se pak mstily na mě :47::94: cos čekal :27:
P.S.
Když ale bylo nejhůř, vždycky mě ten miláček bohů dokázal nakonec vytáhnout z bryndy (případně z kriminálu) :41: , ale muselo to být na hraně, jinak to pro něj žádná hra nebyla. (možná odtud mé vystřízlivění z herní vášně. Byly to fujtajbl ošklivé hry a mě se tenkrát vůbec nelíbily :122:) - a to platí dodnes :37:
11.01.2017 - 03:28 | Filtr
(Blíženci) les osika » pozemstan
Pro mě je důležité mít sám pokoj v tom, co dělám. Obávám se, že čím dál víc. Dřív jsem byl docela vášnivý hráč. Dneska si vedle mě můžou rozbalit, jakoukoli hru. A většinou ji ani neumím. Natož abych se přemáhal hrát jakože. :7: to jdu radši pracovat. Nerad si půjčuji a nabral jsem si toho na ošéfování věru dost. Ale uvítal bych setkání s lidmi, ideálně materiálně aktivní, kteří tu materii nevidí jako jedinou skutečnost, a chápající, že některé materiály, prostě sami nepřetvoří :21:

S tou sebevraždou to byl asi hloupý příměř. Promiň.

Budu ale rád, když (mi) napíšeš nějakou vlastní životní zkušenost, jak dosáhnout stavu z kterého jsi měl fakt dobrý pocit i po letech, prostě něco, co jsi neodavzdal tomu císaři, ale zůstalo Ti to pro sebe. Klidně buďme teda i sobečtí, když bohy nemusíš, nemám s tím problém. :5:
11.01.2017 - 02:53 | Filtr
(Blíženci) les osika » movvin
To jo. Chudáci učitelky :32: zvlášť, když se na to v parným červnu vymódil naboso v plandajících holínkách a pak šmelil obrázky pokémonů a svačiny svých spolužáků za zlaté šperky svých rodičů. :76: Ale po letech vzpomínaly :3:
10.01.2017 - 09:04 | Filtr
(Ryby) pozemstan » les osika
Doplňující otázka - vyřídil sis to s tím učitelem sám nebo nechals dítě, aby dělalo nešťastného poslíčka mezi dvěmi dospělými osobami? Tzn. na čí hlavu to "pozdvižení" padlo?
10.01.2017 - 09:01 | Filtr
(Ryby) pozemstan » les osika
"způsob, jak, obklopen lidmi, stát na vlastních nohou, a mít pokoj v tom, co dělám"
- tzn. falešná hra - jakože s "nimi" hraješ, abys měl pokoj, ale ta hra je pro tebe bezpředmětná? Rozumím, to mám také v repertoáru.

Proč by to bylo na sebevraždu? Alibismus, pokrytectví a falešná hra (viz výše) - to je tady ve středoevropské oblasti celkem normální - jsme na to po mnoho generací zvyklí, jinak bysme nepřežili... Přelévali se tu Římani, Kelti, Germání, Huni/Avaři/Maďaři, Mongoli, Švédi, Francouzi, Prušáci, Rusáci a jánevímkdo ještě. A kromě snad Velké Moravy a Husitů jsme to asi vždycky tak nějak pokoutně sehráli a furt žijeme a máme to v krvi - je to náš vlastní způsob, jak se s tím vypořádat.

Pokud tedy nemáš nějakou falešnou hrdost ve stylu (asi skoro všech) našich okolních sousedních národů...
10.01.2017 - 06:17 | Filtr
(Blíženci) movvin » les osika
:4: To si dokážu živě představit to pozdvižení.

Bohužel pro hodně lidí dnes - neztratit tvář rovná se být ovce a zradit sám sebe. A to je myslím to nejdůležitější. Žít tak abych nezradil sám sebe. A bývá to někdy hodně těžké pokud chceme zároveň dodržovat někdy i nesmyslná pravidla.
10.01.2017 - 05:34 | Filtr
(Blíženci) movvin » balschemtov
Ono všeobecně staří lidé si mohou říkat pravdu... je na ně pohlíženo s patra "že už to nemá v hlavě v pořádku" i kdyby jim v uších znělo "sakra vždyť on má takovou pravdu až je to hrůza slyšet". Proto raději "neslyší".
10.01.2017 - 01:48 | Filtr
(Blíženci) les osika » pozemstan
Díky i Tobě za reakci. Chápu, že to tak můžeš vidět. Ale to je tak na sebevraždu. Přesto spíš než nějaké alibi hledám způsob, jak, obklopen lidmi, stát na vlastních nohou, a mít pokoj v tom, co dělám. A s těmi lidmi pak mít ty „božské“ nezdaněné a nenaprogramované vztahy. A třeba si pomoc něco pochopit. A co bude pak, nevím...
10.01.2017 - 01:39 | Filtr
(Blíženci) les osika » balschemtov
Díky za reakci. Chápu, že člověk by měl být znalý souvislostí, a přesto své vědomosti pečlivě vážit, než je užije, když je vyzván svojí existenci obhajovat. A jestliže v době císaře Tiberia byl daňový systém rozvinutý, na popis toho dnešního by se těžko hledalo jedno adjektivum.

Možná takový příklad, jak to vidím. Když mi syn donesl poprvé ze školy podepsat domácí úkol, (my jsme tenkrát radši žili dost nestandardně :-), řekl jsem mu ať si ho klidně udělá, že mu i pomůžu, ale že vůbec nevím, proč ho mám podepisovat, když mu ten úkol dal někdo jinej, koho já ani neznám, a komu jsem nepodepsal, že budu podepisovat takové věci. Ať si na něj dohlídne ten, kdo ho po něm chce. A že když po něm něco chci já, taky si na to dohlídnu sám, a nepotřebuju, aby mi někdo podával rákosku, nebo ještě snad něco podepisoval. Bylo z toho trochu pozdvižení, ale takových tenkrát bylo. Pro mě bylo důležité, že jsme uhájili, kdo v tom skutečně jsme, neboli že nám náš („božský“?!) vztah nedokázali zdanit.
09.01.2017 - 14:42 | Filtr
(Ryby) pozemstan » dan162
Jasně, já dám ty prachy taky, ale nebojím se to nazvat pravým jménem - alibismus a pokrytectví.

No a hodně lidí to takhle bezobalu pojmenované zjevně nezkousává - pár se jich tu přihlásilo. Takže moje rada autorovi vlákna je - nebát se toho pojmenování a smířit se s tím.
09.01.2017 - 14:01 | Filtr
(Rak) dan162 » pozemstan
Ano, dám, i když s mnohým nesouhlasím. Někam patřím a holt jsme si to tak uspořádali. Dobrých reakcí při nesouhlasu je víc - můžeš vstoupit do politiky s ambicí změny, můžeš změnit občanství, můžeš mít příjmy dani nepodléhající (četné drobné dary a mírné naturálie)...
09.01.2017 - 13:25 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Buddha/2
Ten článek vskutku stojí za přečtení. A hlavně za přemýšlení.

"Více je třeba poslouchat Boha než lidi." :15:
09.01.2017 - 12:34 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » pozemstan
Co si takhle dočíst ten článek z odkazu. Zas tak dlouhý to není, řekl bych kratší než následná (nesmyslná) diskuze :4:
09.01.2017 - 12:08 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Peťa Osek
dáš pokorně peníze někomu, kdo je pak použije na vybudování armády a zahájení útočné války?

budeš pokorně věřit ve víc bohů i když ti tvoje víra přikazuje věřit jen v jednoho?

ano, v pokoře je hodně alibismu a pokrytectví - o tom žádná...
09.01.2017 - 11:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » balschemtov
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Peťa Osek, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
nemohu než souhlasit, výklad čehokoli může být různý, nicméně svobodně žít není pro každého, vyžaduje to skutečně svobodnou duši a k tomu dospět není lehké.

Děkuji :68:
09.01.2017 - 11:38 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » pozemstan
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Peťa Osek, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
třeba jde o pokoru, nelpění na majetku, stav bez hmotných/pokryteckých potřeb, není vždy nutné vidět za vším peníze, dát se dá leccos...
09.01.2017 - 11:38 | Filtr
(Beran) balschemtov » Peťa Osek
Ahoj

Nedávno jsem měl v ruce Evansův životopis mystika Milarepy. Našel jsem tam pro sebe řadu klíčových bodů a jeden z nich byla poznámka, že navzdory všem tvrzením o tom, jak se máme dobře a v jak skvělém světě žijeme to absolutně není pravda. Nebyla to pravda ani v době Ježíšově ani v době Milarepově a platí to i odnešní době. Na druhou stranu ani Ježíš ani Milarepa nehlásali revoluci jako třeba Lenin nebo Mao. A to je také smysl toho výroku podle mne. I když žijeme s vědomím, že společnost, v níž žijeme je nedokonalá musíme umět ocenit její význam pro individuální lidský život abychom ji mohli účinně reformovat. Jak na to napovídá výrok. Když jsem 17. října byl na setkání s Dalajlamou uvědomil jsem si, že před sebou mám svobodného člověka, který svobodně říká pravdu a děsí tím řadu lidí a ti pak o něm tvrdí, že je separatista apod.
09.01.2017 - 11:29 | Filtr
(Ryby) pozemstan » Peťa Osek
Pro jistotu dám prachy tomu i tomu. I když jsou konkurenti a teoreticky bych mohl dát jenom jednomu z nich - tomu pravému. A budu se tvářit, že konkurenti nejsou a pravdu mají oba (protože co kdyby...).

Ne, to není alibismus a není to ani pokrytectví... :4: :61:
09.01.2017 - 11:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » pozemstan
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Peťa Osek, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
alibismus? vážně?
je zvláštní jak se dá taková věc vyložit mnoha způsoby :22:
09.01.2017 - 10:56 | Filtr
(Ryby) pozemstan
"dejte císaři, co je císařovo, co je božího, bohu"

tohle je cesta alibistů

ani ryba ani rak

ne že bych s tím měl problém - jenom to nazývám pravým jménem - kdybych věřil na bohy, možná bych to dělal podobně, asi jako většina lidí zde v ČR - jsme v tomhle alibismu dobří
09.01.2017 - 10:38 | Filtr
(Býk) Schneckie » Peťa Osek
Ježíš byl znalý všeho :3:
09.01.2017 - 10:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » balschemtov
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Peťa Osek, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Děkuji za perfektní výklad výroku, tvoje(snad nevadí tykání :1:) znalosti jsou skutečně hluboké :30:
Podle toho to vypadá, že Ježíš byl také velmi šikovný politik, znalý způsobů a nástrojů politiků, to přetrvává do dnes.
A tvoje reakce na otázku zakladatele diskuse?
Ta by mě velice zajímala.

prima den všem :17:
Příspěvky: 26-2 1-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »