aspekty


07.01.2017 - 08:28
(Váhy) Čertova pečeť
aspekty
Ahoj,

v Učebnici vědecké a tradiční astrologie autor píše, že podstata aspektů je spojení živlů. V případě příznivých aspektů se jedná o spojení živlů, které spolu spolupracují (voda – voda/ Rak – Štír, země- voda/ Kozorožeč – Štír…). Když planeta uzavírá úhel např: +- 120°, ale z živlu, kde spolupracuje, vystupuje, tak se nemůže jednat o příznivý úhel. Programy běžně vypočítají trigony např: z konce Štíra do začátku Lva.

Píše, že je to hrubá chyba, které se astrologové běžně dopouští.

Co si o tom myslíte?

Martin

Řazení:
11.01.2017 - 10:14 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Mici Angóra
..chápu, takže máš taky zkušenosti s tímto kvadrátem ve stejném živlu a chtěla ses podělit, že to není takový "drámo"... :4: (naštěstí...)...takovej Saturn v ohni kvádr Merkur v zemi mi úplně stačí.... :21: :61:
11.01.2017 - 08:52 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Znovuzrozená
Není náš (my máme opozici Venuše-Saturn :4:), ale ty jsi začala s diskuzí na téma těsný kvadrát planet ve stejném živlu, tak jsem chtěla přispět se svou troškou do mlýna :1:
10.01.2017 - 16:17 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Buddha/2
no to je mi celkem jasný, já jen, že Micina to adresovala směrem ke mně, tak jsem to jenom chtěla uvést na pravou míru.... :4:

jak to tak čtu ...tu tvoji reakci,.... tak taky "náš" by mohl být "váš"... :61:...budu si vás muset proklepnout... :61:
10.01.2017 - 15:39 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Znovuzrozená
Ale náš přece vůbec nemusí být váš :61:
10.01.2017 - 15:30 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Mici Angóra
Jak "náš" ? :4: ...náš asi nééé :61:
10.01.2017 - 14:39 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Znovuzrozená
Hned mi náš kvadrát Slunce, Venuše-Saturn ze začátku Panny na konec Býka připadá hezčí :4:
10.01.2017 - 14:21 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » 0RLAND0
díky moc :1:...tento aspekt nemám se svojí matkou :4: (ale hádala jsem se s ní stále, to máš pravdu - přesná opozice Sluncí :61:), je to v klasické partnerské synastrii a právě se mi zdá, že se moc neprojevuje. Taky si myslím, že ten společný (vzdušný) živel to "překlene"...
10.01.2017 - 13:35 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » 0RLAND0
Já myslím, že se na to nejen dá jít logikou, ale zejména se jí řídit máme. Planety spolu komunikují pomocí aspektů. Proto rozhoduje především úhlová vzdálenost o tom, jaký typ aspektu to je. A když vyjde kvadrát do znamení stejného živlu, je to pořád kvadrát (disharmonický aspekt). Ale na druhou stranu rozdělovat stejný živel asi nebude tak snadno, že? Takže proto jeho působení bude slabší. Pokud ovšem nenastane situace, kdy například Venuše bude na 1° Štíra v retrográdním pohybu a Mars na 29° Raka v přímém pohybu (tedy oboustranný aplikační aspekt planety v exilu s planetou v pádu), zde bych viděl působení kvadrátu ještě negativněji, než kdyby nešlo o spojení stejného živlu. A v kontrastu s tím můžeme uvést Mars na 29° Kozoroha a Venuši na 1° Býka. Vidím dvě příznivé planety, jejichž působení je však těžké skloubit. Jedna provokuje (napětí) druhou k aktivitě a jejich působení vede k činnosti a konečnému úspěchu.
Takže ano, Keferův výklad se mi celkem zamlouvá a řídím se jím ve spojení s vlastním pocitem z propojovaných planet.
10.01.2017 - 12:18 | Filtr
(Váhy) 0RLAND0 » Znovuzrozená
tak na toto uplnu odpoved nepozna podla mna nikto, lebo aj ti, co hovoria o tom, ze posobi taky aspekt inak ako normalne, tak nikdy nezajdu ku konkretnostiam :2:
ale ak mam logiku, tak by som suhlasil s keferom, ak uz mam na toto prihliadat...
kefer pise vo svojich pravidlach (str. 132):
1.trigon bude silnejsi, ak bude tvoreny planetami v rovnakom zivle
2. sextil bude silnejsi, ak bude jeho rozpatie cez dve znamenia
3. kvadrature bude silnejsie posobit, ked budu presahovat tri znamenia...
v prvom pripade, ak by trigon bol rozpaty cez styri znamenia, tak by planety boli v znameniach, ktore klasicky tvoria kvinkunx... a to je aspekt, ktory nema ani silne napatie a dynamiku a ani nejake povznasajuce ucinky...cize by mohol oslabovat trigon...
v druhom pripade, sextil, tak tam by boli planety v rovnakej modalite (kardinalna, pevna, pohybliva), co moze dat sextilu viac dynamiky a tah na branu...
a pri kvadrate zas by boli planety v rovnakom zivle...napatie tam podla mna musi byt, ked to je kvadrat, ale mozno je tam sklon konstruktivne to napatie zvladat, kedze su v rovnakom, spolupracujucom zivle...
ale toto pisem, len cisto teoreticky...pre mna je dolezita uhlova vzdialenost a take veci silnejsie, slabsie, inak a podobne, tak to su pre mna dost abstraktne pojmy, ktore sa nejako tazko definuju a premietaju do konkretnej roviny...ved sama musis citit ako ten kvader posobi... tento aspekt prinasa impulzivitu a napatie v domove...zhodnot, ze ci si sa hadala s matkou a neskor vo svojej rodine vela alebo malo a podla toho zistis, ci posobi na teba silnejsie alebo slabsie :2:
09.01.2017 - 16:02 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » 0RLAND0
Ahoj :1:, zajímalo by mne, jak je to v "opačném" případě - jedná se o těsný kvadrát planet ve stejném živlu (v synastrii), znamená tedy, že ten kvadrát je "mírnější"?, že se jeho účinky tak neprojevují? Jde konkrétně o Lunu na IC 0st. 15min. Blíženců a Mars je ve Vodnáři 29st. 25min (osmý dům). :63:
08.01.2017 - 12:35 | Filtr
(Lev) Orfanikus » 0RLAND0
za mně si myslím,že aspekty v "různých" živlech se neprojevují v plné síle,
ne že se neprojevují...aspekty přes znamení se testují na horoskopech britské
královské rodiny s jejich velmi přesnými časy narození a spolu s jinými helenskými
technikami okouzlují oprávněně kdokoho.
08.01.2017 - 12:21 | Filtr
(Lev) Orfanikus » Sosna zvlčelý
Samozřejmě,pokud má planeta hodně esenciálních hodností/ ve znameních/
a akcidentálních sil / v domech a v jaké fázi je/ bude lépe odolávat útokům-
disharmonickým aspektům jiných planet.
07.01.2017 - 22:11 | Filtr
(Váhy) 0RLAND0 » Orfanikus
lenze taky system ma aj indicka (joytish) astrologia, ze nepozera na trigon, ale trigon berie vsetko, co spaja rovnake zivly...lenze ona pracuje v siderickom zodiaku...niekolko tisic rokov a neda sa povedat, ze joytish by bol uplny blud...dokonca niektori astrologovia, ktori sa venuju jak tropickej, tak indickej, tak vravia, ze indicka je na prognozy ucinnejsia... takte s tymi slovami, ze aspekty v rozlicnych zivloch neplatia, by som bol velmi opatrny :2:
07.01.2017 - 20:35 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Co si o tom myslím?
Trigon je příznivým aspektem. Tedy aspekt jako takový sám o sobě. Ale pokud spojuje planety nesourodých živlů, pak se asi těžko jeho působení projeví stejně, jako trigon v jednom živlu. Nejde o působení zcela čisté. Ale to vlastně snad ani není třeba tak moc zmiňovat, protože při působení trigonu (ev. i jiného aspektu) přeci nikdy nelze vytrhnout z kontextu jen to, že je to trigon. Vždy musím vidět, že je to trigon mezi tou a tou planetou z toho do toho znamení, která planeta aspekt uskutečňuje, aspekt je mezi vládci toho a toho domu z toho do toho domu... Planety jsou silné, slabé... Aspekt pak ukazuje na to, jakým způsobem na sebe tyto oblasti reagují a to i v případě nečistého živlového působení. Tak to zhruba vidím já.
07.01.2017 - 15:50 | Filtr
(Váhy) Čertova pečeť » 0RLAND0
Orlando, hodně si to zjednodušil a píšeš, že si vytvořím nějaké návyky, kterých se budu zbavovat. To není pravda. Pleteš se.
07.01.2017 - 14:25 | Filtr
(Lev) Orfanikus » 0RLAND0
Co tady znalý Orlando nazývá hloupostí / slov.sprostostí/ se v helénské astrologií
nazývá aspekty přes znamení tvz.všechny planety ve Skopci jsou v trinu na všechny
prvky ve Lvu.Říká se,že planety na sebe vidí,tedy jsou v účinných uhlech.

Myslím,že kosmobiologie nepracuje s důstojnostmi planet ve znameních,ten tvůj
dotaz je z ranku historické astrologie,kterou jsou astrologické obce ve světě posledních dvacet let permanentně okouzlované.

Ale ať si každý dělá astrologii,ve které se dobře cití - myslím,že to zaznělo
někde tady poblíž od člověka z cimrmanovským nickem Dr.Faustroll,někdo říkal,
že je to Mistr Turnovský,ale tomu nevěřím,taková tolerance ?
07.01.2017 - 09:46 | Filtr
(Váhy) 0RLAND0
ze to je sprostost... neexistuje len tropicky zverokruh, ale aj sidericky a ak nie su aspekty v rovnakych zivloch v tropickom, tak potom su v siderickom... tiez novodoba odnoz astrologie Kozmobiologia uz takmer nepracuje so znameniami, ale prihliada na aspekty bez ohladu z akych znameni su tvorene...celkovo ta Hadesova kniha je dost pochybnej kvality...Ak zacinas astrologiu, tak by som zacal napriklad takou Sue Tompkins, ci Catherine Aubierovou...lebo takto lahko mozes na seba nabalit vela zlozvykov a potom sa ich budes tazko zbavovat... :2:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »