Modlitební mlýnek


02.01.2017 - 13:20
(Beran) balschemtov
Modlitební mlýnek
Získal jsem s pozůstalostí velmi krásný tibetský modlitební mlýnek. Patřil ženě, která žila v Rakousku a mlýnek zjevně používala, protože uvnitř jsem našel její modlitby. Předmětu si nesmírně cením, protože vyzařuje energii. Chtěl bych vědět jestli někdo zde takový předmět užívá.

Díky

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
10.01.2017 - 12:00 | Filtr
(Beran) balschemtov » Bosch
O víkendu mrzlo, že se ven jít nedalo, tož jsem namlel do zásoby. Je toho pod střechou dost, tož susede budete-li potřebovat pytel, či dva ozvite se.
09.01.2017 - 20:57 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » balschemtov
Hlavní je podle mně když je co mlít.
09.01.2017 - 08:16 | Filtr
(Beran) balschemtov » Čertova pečeť
Každý modlitební mlýnek lze snadno rozebrat. Uvnitř toho mého je ručně psaný svitek (zjevně mnichy) zabalený ještě do pevnějšího papíru potištěného mantrou. Představuje to strom života, který je omotán mantrami. Mlýnek - lépe je říkat mu Khor-lo nyní hojně používám. Pro mne je to therma, tedy předmět, který je po určitou dobu ukryt a po odemčení časového zámku k tomu určeným nálezcem je "materializován". Tento mlýnek patřil mému předchůdci (tím jsem byl já ovšem jiné tělesné formě) a čekal jsem na něj řadu let. Teprve nyní však mohu plně využívat jeho energii a dělám to. Podstata tohoto zařízení je v tom, že vytváří jasná, smysly poznatelná přerušení v proudu myšlenek. Princip je prostý podobný technice pozorování dechu. Dech nemůžeme řídit rozumem, podobně jako tep srdce apod. Dech je však výborně vnímatelný. Podobně funguje Khor-lo. Roztáčí se pohybem ruky a samo mele "zásluhy". Vnímavé ucho slyší v pohybu mlýnku mantru, která je principelně bezeslov a může s ní sjednotit svůj dech. Khor-lo je také forma dákiní, protože vzdělává, poučuje, transformuje. Obvyklé je otáčení khor-lo ve směru hodinových ručiček, což je směr pokojný. Otáčení protisměru hodinových ručiček je směr hněvivý, který používají spíše magici.
07.01.2017 - 09:02 | Filtr
(Váhy) Čertova pečeť
Kdysi jsem od kamaráda taky dostal takový mlýnek :) pak jsem ho dal jinému kamarádovi. Ty si ten mlýžnek rozebral a uvnitř byly texty s mantrama, že? Ty svitky tam patří :) to tam má zůstat.
06.01.2017 - 19:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Užívám krásný ruční mlýnek na kávu, suvenýr z cest.
Mletí na něm je pro mně meditací jako i rovněž konzum kávy.
Při každém otočení klikou odříkávám tajnou specifickou mantru.
Jde vlastně o náboženský tantrický obřad.
02.01.2017 - 15:23 | Filtr
(Beran) balschemtov » Buddha/2
Hodily by se:)
02.01.2017 - 15:22 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » balschemtov
Doufej že to nebudou ponožky :20::4:
02.01.2017 - 15:14 | Filtr
(Beran) balschemtov » Buddha/2
Já ti ale nepotřebuji nic dokazovat:) Prostě umřeš aniž bys to musel vstřebat a plačky mi pak donesou pár kousků tvýho světa.
02.01.2017 - 15:10 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » balschemtov
Až nebudeš potřebovat ani ruce, uznám, že na tom něco je :20:
02.01.2017 - 15:08 | Filtr
(Beran) balschemtov » Buddha/2
No něco na tom je. Třeba já mám doma jednu kovanou škrabku a ta má auru úplně šílenou. Je totiž ručně kovaná. když ji nabrousím nepotřebuju žádný odstraňovače nátěru. Taky ji mohl někdo vyhodit:) Ale nestalo se:)
02.01.2017 - 15:06 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » balschemtov
Požehnaná budiž motyka, která brambory okopává :76: :5:
02.01.2017 - 14:46 | Filtr
(Beran) balschemtov » The Ancient Dragon
Ano o tom to asi je, já vyžaduji pocit kontinuity. Mám dojem, že to souvisí s modalitou. Je trojí: tvořiná - miluje vše nové, udržovatelská - miluje právě kontinuitu a ničivá - miluje destrukci.
02.01.2017 - 14:42 | Filtr
(Beran) balschemtov » Buddha/2
Váže se i na předmět. To je všeobecná tradice.
02.01.2017 - 14:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » balschemtov
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Zajímavé :3: tak pokud to tak cítíš a z věcí m áš dobrý pocit tak je asi vše ok. Každý máme jiný život a vlastně i jinou realitu, já mám také rád staré věci ale ještě radši jim dávám novou svěží vlnu :78:

Rozhodně přeji ať ti to dobře slouží :17:
02.01.2017 - 14:37 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » balschemtov
Fajn, jen si myslím, že ta akumulace zásluh se váže na člověka , ne na mlýnek :5:.

Čili do Sava není nutné strkat mlýnek ... :4:
02.01.2017 - 14:35 | Filtr
(Beran) balschemtov » The Ancient Dragon
Jsem celkem známej tím, že vlastním jen věci po zemřelých lidech:) Jedna kamarádka říká, že je minimalista a já říkám, že jsem pozústalista. Snažím se nic nekupovat, ale získávat vše darem. Prostě si tvořím domov z věcí, které někomu patřily a již je nevyužije. Obzvláště rád mám právě věci po těch kdo jsou mrtví a ještě lépe když jsou mrtví krátce. Cítím velmi hřejivý kontakt skrze ty jejich věci a často s nimi rozmlouvám o bardu smrti, v němž se právě nacházejí. Mám pocit že mi ty věci dávají s vděkem, darem a zvláštní radostí. Mám z toho dojem, že jsou tu lidé, kteří dokáží nahromadit dobrou karmu i po smrti. Nikd ynic rozhodně neočišťuju, ale mám zkušenost, že věci pocházející od lidí, kteří mi je nedali s takovým dobrým úmyslem se po nějakém čase rozbijí, ztratí nebo znehodnotí.

Když jsem poprvé přišel do svého domu první co jsem našel bylo parte bývalé majitelky. Občas před domem sedí velká kočka a bedlivě si mne prohlíží. Pochopil jsem, že mě kontroluje:) No a pak se nastěhovali další obyvatelé prostřednictvím svých pozůstalostí. V domě je úžasná atmosféra:) Dům jsem právě včera procházel s mlýnkem a zvoncem. Sousedka na mě koukala jako na magora, ale cítil jsem úžasnou energii.
02.01.2017 - 14:24 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » balschemtov
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jasně ale očištěním od negativních energii a vědomému navrácení původních nemůžeš ničemu uškodit. Rozhodně bych si udělal malý rituálek, tato věc přichází do tvého život aby teď splnila nějakou roli. Očištovat lze vždy cokoli. Já mám kameny také zasvěceny nějakému záměru a po každém použití je krom čištění vodou čistím vědomím. Záměr a vědomí je klíč, nedá se nic pokazit pokud tyto 2 věci jsou ok.

Určitě ti to nechci vnucovat, napíši jen co bych udělal já než bych vkládal jakékoliv modlitby.

"Hodit se do klidu a zavřít očí" s nádechem si představit velkou vlnu energie jak vstupuje do toho předmětu (fantazie se meze nekladou). S výdechem jak energie očišťuje předmět a bere sebou negativní energie, staré vzorce a to se rozplývá ve světle a mizí. ŘÍCT v duchu nebo třeba i nahlas čistím tě. Být si sebou jistý, vnímat to že ty jsi vesmír sám a máš nekonečné množství energie. Že ty jsi láska jejíž projevem je veškeré bytí. Tyto nádechy a výdechy opakovat ideálně stejná délka nádechu jako výdechu je jedno jak jsou dlouhé.
Až ucítíš že je předmět čistý, udělej poslední nádech , řekni vracím ti zpět tvoji prapůvodní sílu.
A energii vdechnout mu ponech.

Tímto nemůžeš nikdy nic pokazit. Je to můj osobní recept na čistění čehokoli včetně sebe, All rights reserved xDD
Ale nic ti nenutím jen se dělím o svůj pohled na věc :37:
02.01.2017 - 14:00 | Filtr
(Beran) balschemtov » The Ancient Dragon
Je to zajímavý přístup, ale má to jistý háček, protože "podle tradičních textů linie se modlitební mlýnek používá k akumulaci zásluh (dobré karmy) a zbavuje špatné karmy. Zařízení bylo údajně vytvořeno osvícenými převtělenci, aby pomohlo při realizaci osvícení." Otázka tedy zní, zda lze očišťovat předmět, který sám slouží k očišťování a zda by případné očišťování nebylo spíš újmou, když užívání předmětu kumuluje dobrou karmu. Co teda s tím?
02.01.2017 - 13:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Zdravím, sice nic takového nepoužívám ale pracuji s energiemi kamenů a předmětů a určitě bych ho očistil a navrátil mu původní energii. Můj osobní názor :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »