Uzemění, vyčerpání


18.10.2016 - 13:00
(Váhy) Akord
Uzemění, vyčerpání
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s vyčerpáním, únavou, depresema, pokud jste bydlel/bydlíte v panelák ? Všiml jsem si, že když bydlím v panelovém domě, tak se cítím strašně vyčerpaný, malátný, jako by bez života. Je zajímavé, že v přízemí tyhle potíže nemám. Trochu pomáhá mít otevřená okna. Domnívám se, že to nějak musí souviset s uzeměním. Nevíte někdo ?

Řazení:
22.10.2016 - 13:20 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Samanthaa
To zní docela rozumně.
V knize Doba jedová nedoporučovali spát z toho důvodu na matracích s kovovými pružinami, které jsou proti takovým prutům hadr. :)
22.10.2016 - 11:56 | Filtr
(Váhy) Jupíí » dan162
Vážím si tvé odpovědi. Zatím jsem nic nezačala, předtím mě to skolilo a prostě se mi zbořil životní sen, tak se do ničeho nehrnu bezhlavě. Zatím to ještě vůbec aktuální není.Znám práce kolem domu velice dobře a já v žádných novostavbách nežila.
Je dobře , že jsi to vyvážil tou informací, jsem váha a to opravdu na mě sedí hodně z toho znamení.Asi i kdybych nebyla, zamýšlela bych se nad tím :1:.
Krámů jsem zredukovala už dost,dvě stěhování...na tom život opravdu nestojí.
Jinak tyto zkušenosti bývají podobné, já nestavím vzdušné zámky a určitě bych si dala pro a proti.Do bytovky na vesnici zcela určitě bych nešla, to neřeší pro mě nic.Chtěla jsem pěstovat byliny a vařit lektvary a tak..., ale to už na forum psát nebudu.
22.10.2016 - 10:56 | Filtr
(Rak) dan162 » Jupíí
Myslím, že je nutné si předem uvědomit, jaký objem zvelebování a upravování prováděného sebou člověk ještě vítá a co už je možné jen dočasně udržet. Starý dům (jako jsem měl já) chtěl víc, než jsem dokázal a chtěl dávat. Kolik z volného času budeš chtít strávit prací kolem domu, aby tě to neobtěžovalo nadmíru, nemusí to být nutně nová omítka a špatný okap, ale klidně pokosit trávu nebo dříví na zimu. Když je práce, tak z platu leccos koupíš, ale úspory tak nevznikají, k tomu při dnešních cenách třeba i 50% hypotéka ukrojí hodně z příjmů, ale zasekat se v levné ruině je blbost. Vhodné zaměstnání jsem si dělal a volil tak, abych mohl pracovat z domova, a to nejde změnit za rok.

Omlouvám se za vyvážení dilematu do rovnovážné polohy. Ale je to jen moje zkušnost se mnou, ne tvoje. Navíc existují i mezivolby, jako je bytovka na vesnici, pronájem bytu na malém městě, už jsi jedno kolečko dělal, tak máš asi představu. Lze se přibližovat po krůčcích. Zjistíš jak se cítíš v té variantě a zase se posuneš do lepšího. Do doby první změny (klidně vybrané astrologicky) práci převedeš nebo změníš na dálkovou, množství krámů doma zredukuješ na stěhovatelnou míru nebo někde uskladníš...
22.10.2016 - 10:31 | Filtr
(Ryby) thééé » Akord
Ještě je podle mě moc důležité, jestli jsi v tom bytě jakoby nedobrovolně, nechtěně. Takový vnitřní rozpor by ti mohl pořádně užírat chuť a energii. Tady žádné zevní pomůcky nepomůžou.
22.10.2016 - 10:07 | Filtr
(Váhy) Jupíí » dan162
Tos mě moc nepotěšil.Já už jedno kolečko udělala taky, ale to jsem se stěhovala k příteli.Sice se snažím tedy žít bez obav,přítomností,a tím tvořením myšlenek, ale uhodil jsi na mou slabou stránku.Tohle je to, nad čím se zamýšlím dopředu,ono mi není přecejen dvacet a otázka k tomu je nejen udržovat dům, ale ještě vhodné zaměstnání...navíc už se opravdu delší dobu na muže nespoléhám.
Jenže já žila ve svém domě v Praze a pak v chalupě a teď v paneláku. Mám hezký byt,ale já vždy něco pěstovala, zvelebovala.Nutně potřebuji ke svému životu přírodu, nejsem zrovna městský typ.Zvíře ani žádné nemám, abych ho zde netýrala a hlavně odjíždím často ven, vždy alespoň na pár hodin, to psala Amenti...vypadnout...,u domu jsem to neměla.
Tak sice to není ještě aktuální, ale asi jsem to neměla číst náhodou.Vím, že jsi napsal reálný pohled, tedy skutečnost. Chjo, to já váha nepotřebovala slyšet :4:.Ale děkuji.Stejně je to závislé ještě na jiné události, která se vleče a já tady "nabírám" síly :1:. Ono to bude jak má být.
22.10.2016 - 06:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Jupíí
No to už jsem zkusil, a na ten dům jsem nestačil. Vrátil jsem se do Prahy.
21.10.2016 - 17:48 | Filtr
(Váhy) Akord » Amenti
No, tak to je přesně ono :-(
21.10.2016 - 14:32 | Filtr
(Ryby) thééé
Moje zkušenost je taková, že nic neděje náhodou. Takové zkušenosti zvyšují nároky na naše uzemnění.Je to jako postoupit do vyššího ročníku - myslím nenechat se ovlivňovat okolím.
Jsem zastáncem nějaké hierarchie, takže podle mě je duch nad hmotou, a tak stačí rozhodnutí, že mě okolnosti neovlivní, a dá se s tím pracovat, nebo na tom pracovat. I když to ze začátku chce trochu víc práce, a pochopení apod.
Někdo s tímto musí bojovat celý život, protože prostě jakoby měl narušené hranice mezi sebou a okolím. A zdá se, že všichni duchovně se otvírající, nebo většina.
Když nemůžu být přímo v přírodě a bez všelijakých blé vlivů, určitě je řešení přivést cokoliv přírodního a zemitého do svého prostředí.

21.10.2016 - 13:41 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Amenti
Mám taky takový plán malého domečku někde za Prahou, uvidíme.Naposledy před panelákem jsem žila na "statku" v jižních Čechách...
21.10.2016 - 12:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele musiúa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
moje zkušenost je taková, že je to množstvím lidí za zdma :4: - jejich energií je prostě moc, proto půda, přízemí, rohové byty, nemají až tak drtivý dopad, když bydlíš někde mezivšemi, je to docela "masakr" :19:
21.10.2016 - 12:17 | Filtr
(Blíženci) movvin
Taky bydlím v paneláku už od svých tří let ve stejném bytě a v přízemí, ale nedovedu si to představit, bez chaty na kterou jezdíme skoro každý víkend... být jen v paneláku tak chcípnu. :94: Ještě mě napadla jedna věc.... jestlipak se v tom bytě neodehrálo něco ošklivého někdy dřív. To by taky mohlo mít vliv.
21.10.2016 - 11:40 | Filtr
(Váhy) Amenti
Vítej v klubu!
Celých 31 let jsem vyrůstala v baráku se zahradou. Dnes jsem s přítelem a prckama v paneláku. Trpím jak pes. Řeším to tak, že když je venku pěkně, tak výletujeme, nejsme vůbec doma. Teď přes zimu to bude krušnější. Taková zkouška co vydržim, opět. Dcera 8 let, to až tak neprožívá, zvykla si. Klučina skoro 2 roky, ten to nese těžce, je pořád takovej nesvůj,kńourá, špatně spí. Když jsme u babičky v baráku, tak tam by vyspával do aleluja a tý energie, no pane jo :D
Pořád si říkám, holka nic netrvá věčně a už se těším až si najdu svůj vytoužený pidi baráček, tady to prodám a hurá do přírody zase pěkně na samotku :D
18.10.2016 - 20:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Samanthaa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nejsem elektrikář, ale když vezmu v úvahu, že panely jsou dělané z předpětého betonu, t.j. beton a kovové pruty o průměru 1cm, v každém panelu asi 4, a jedna místnost se skládá v průměru ze 6x4 takových panelů, t.j. 24 panelů se 4 dráty, to máme 96 tlustých drátů a mezi tím jsou elektrické dráty (kolem vzniká indukce) to máme slušnou kovovou klec, s rádiovými vlnami a s bloudivými proudy a elektromagnetickým polem. Navíc zvuky nesoucí se ze všech stran od sousedů různou intenzitou... super králikárna, ale pro lidi NENE.
18.10.2016 - 20:40 | Filtr
(Váhy) Akord » Drahomiluše
No, takhle nějak cítím, že by to mohlo být :-( Díky za radu s tím zelencem !
18.10.2016 - 19:09 | Filtr
(Býk) Ase
Aký "klud" máš keď večer zaspávaš? Je tam ticho? Myslím ale ticho, úplné ticho. Občas býva v pozadí panelákového "ticha" počuť napríklad televízor z iného bytu.
Vnútornej harmónii domu môže napomôcť aj to, ak urobíš doma naprosto perfektný poriadok, do detailu položená každá vec na poličke, nič aby nebolo len tak pohodené.
A skúsil by som domov chodiť po schodoch :-).
18.10.2016 - 18:34 | Filtr
(Střelec) Drahomiluše
Zkuste rozmístit po bytě co nejvíce pokojových rostlin, které se říká "Zelenec". Co se týká uzemění, ano, jsme převážně od země odpojeni, je nám to znemožněno být řádně ve spojení se zemí, jako to bývalo dříve.
Jedna z možností je neustále chodit bosky, ale těžko se to celoročně realizuje. Pak se ještě můžete na netu juknout na odkaz" Uzemnovací prostěradlo". Jsou tam i jiné uzemnonací předmety.
18.10.2016 - 17:13 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Já 49 let žila v domech a poslední dva roky jsem se ocitla v paneláku.Zpočátku mě to drtilo i psychicky, hlavně chyběla zahrada, zvířata... Nechala jsem si přezkoumat byt a vše mám o.k. .Bylo mi řečeno, že je dost velká zátěž ta síť satelitů,wifi a takových "zářičů". V zástavbě rodinných domů nebývá tolik tohoto smogu.Můžeš být vnímavější. Mám tedy doma i orgonit. Jinak často také větrám a ani ještě netopím.O uzemnění jsem nic v této souvislosti neslyšela.
18.10.2016 - 16:42 | Filtr
(Váhy) Akord » Buddha/2
To už jsem zkoušel, stěhoval jsem posltel, měl jsem i rušičku GPZ a nic..
18.10.2016 - 16:04 | Filtr
(Střelec) Kannál
já jo. ale ledva naši odjeli, bylo po únavě.

jinak od té doby, co bydlím v 7ičce - posl patro, depresi mám leda ze smradu z odpadu a digestoře.. :3:
18.10.2016 - 16:02 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Akord
Můžeš tam mít GPZ. Zkus přemístit postel, případně se poptej těch nad a pod ve kterém místě spí a jak se jim tam spí. Jestli ve stejném jako Ty a mají dlouhodobě zdravotní potíže je to skoro jistota.
18.10.2016 - 15:53 | Filtr
(Váhy) Akord » dan162
No, těžko přesně říct. V přízemí (1.patře) jsem ty potíže neměl a byl to taky panelák. V baráku tyhle stavy vůbec nemám, i když spím na půdě.... Tak nevím..
Ještě mě napadlo, jestli tam není nějakou souvislost s armaturama, nebo s těma lidma pode mnou..
18.10.2016 - 13:15 | Filtr
(Rak) dan162
je to místem nebo patrem ?
18.10.2016 - 20:37 | Filtr
(Váhy) Akord » Jupíí
Tohle mě taky napadlo, že to může být tím elektronickým smogem. :-(
18.10.2016 - 20:40 | Filtr
(Váhy) Akord » Ase
Díky za tip, to zkusím s těma schodama a detailním pořádkem


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »