konec s cigárama ...


21.02.2016 - 17:03
(Beran) marek174
konec s cigárama ...
chce se někdo připojit? ... resp. nenechte mě v tom samotného!!! :Ddnes jsem koupil poslední krabičku! (ale už opravdu! :D)Ne - pouze 5 bolestných cigárekPo - znovu pouze 5 cigárekÚt - ty jo, jen 4 cigárkaSt - uh, musím se s tím smířit - 3 vychutnaná cigárkaČt - okay, už není cesty zpět - 2 vychutnaná cigárkaPá - nashledanou, 1 rituální cigárko+ připojuj skvělej rozhovor z filmu na kterej teď čučím :D ...pán v bance žádá o úvěr... ale nedostává ho a úředník u přepážky mu povídáú : Je mi líto pane, tak to prostě je! :/p : Tak to prostě je? Aha! To říkají všichni! Já Vám řeknu, co to znamená ... ste v prdeli! A taky tam zůstanete!:D

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
16.01.2017 - 06:27 | Filtr
(Blíženci) movvin » marek174
Tak ti nevím v čem je problém... víš, že ti ta potvora malá bílá diktuje závislost na ní... víš, že ti to nedělá dobře... tak teď už jen v tom přesvědčení vytrvat. Opravdu je to v hlavě v tom jak to máš nastavené. Sama jsem takhle přestala. Nějaká zaručená šidítka jsou naprd. Jo a nemysli si, že je to vytrvalost na nějakých pár týdnů... je to na roky. Tak zdar a vydrž :15:
13.01.2017 - 21:07 | Filtr
(Kozoroh) Pithecanthropus erectus
Řeknu to tak…. Můžeš si tisíckrát říkat že chceš přestat, můžeš mít pro to tisíc důvodů, ale pokud ti to nepřepne v hlavě tak, že to bude tvoje přesvědčení, tak se ti to nejspíš nepovede.Mi osobně pomohly dvě věci.Když jsem si přál že už nebudu kouřit, tak jsem si to vyloženě nezakázal….(zákaz je vždycky demotivující)…prostě jsem si to povolil, ale snažil jsem se vydržet co nejdýl bez ( už je to přes dva roky co jsem neměl ani šluka).Druhá věc je motorický návyk – co s rukama a se situacemi ,které to kouření přímo generovaly? Koupil jsem si dýmku, nacpal do ní gumu aby to mělo potah, a když přišel pocit si zakouřit, tak jsem naprázdno pososávál dýmku.Dneska už ji nepotřebuju a to chodím do kuřáckých kaváren, bo ty nekuřácké mi přijdou impotentní…Vím ale jistě, že si už nezapálím.
Mnoho štěstí ! :37:
13.01.2017 - 20:35 | Filtr
(Kozoroh) Pithecanthropus erectus
Kašel tě nakonec donutí.... :75:

https://www.youtube.com/watch/…
13.01.2017 - 13:12 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » mili111
Já myslím tak prvních 12 - tucet je hezké číslo :5:.

Kdyby to mělo být víc, řekl bych "zapomeň na to a kuř dál" - je to lepší tak, než bez špetky sebeúcty :3:
13.01.2017 - 12:26 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Buddha/2
1 252....... 1 253....... :22: :46:.............4 355....tolik času nemám ani já :4:
13.01.2017 - 12:19 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » marek174
Mi tak napadlo, že by třeba pomohlo, kdybys si ty "poslední konce" začal číslovat :46:
13.01.2017 - 11:52 | Filtr
(Býk) dawsoo » marek174
Ahoj Marku,
Přestat se dá ale pak ale opravdu celej život se od toho musíš držet co nejdál... Já takhle přestal ve 30 zezačátku první tři týdny peklo na zemi během tří čtyř měsíců 17 kilo nahoru, ale nakonec to bylo v pohodě,neměl jsem chutě a ani mi nevadilo když někdo jinej kouřil.Bohužel vydržel jsem to v klidu rok a půl a pak jednou na jedné "blbé" oslavě jsem si dal jen tak z hecu a blbosti jeden jedinnej vanilkováý doutníček vítězů a byl jsem v tom po uši během jednoho jedinnýho dne znovu. Tak jsem si řekl že asi to tak má bejt, nakonec je to asi moje současná jediná neřest (kafe nepiju a alko taky ne) tak ač vím že to není dobře,hulím doposud,je to spíš o nějakým rituálu než že bych vyloženě potřeboval dávku.když mam co dělat tak třeba vydržím nezapálit si i celý den. Nicméně ti držím palce a ať máš pevnou vůli!
12.01.2017 - 12:29 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » marek174
Hele, v poho. Já jen že jsem si všiml, že to je psáno zcela jiným stylem, krom toho obsáhlý elaborát, tak zapracoval vyhledávač. A zrovna sysifos, no... Každý ať si vybere svoje. Řekněme, že na jedné straně je jeden extrém, který věří všemu, na druhé ten druhý, který nevěří ničemu. A kde je pravda, že? Když poznáš potom lékaře, kteří sami na biorezonance dochází, protože jim to (dle jejich slov) pomáhá alespoň částečně... Já bych na to klidně šel (nikdy jsem nebyl), ale nikdy ne tak, že bych vynechával kvůli tomu zcela lékaře. :3:

Jen bacha na ta tvrzení o "ezo-pošahaných mozcích" zde na "ezo-webu". :61:

Závislost (v tomto případě na cigaretách) může mít někdy neuvěřitelné podoby. Jeden známý mi kdysi vyprávěl, že měl svého času skutečně silnou závislost, která spočívala v tom, že si celý týden odříkal a vždy v pátek večer s kamarády si zapálil. Prý měl tak 3 cigárka za večer, která si vychutnal neskutečně labužnickým (nechápu, pro mne je to hnus) způsobem. Ale když si zapaloval první, měl vždy už takový absťák, že se mu ruce úplně třásly a málem se netrefil gigárem do huby. :46:
12.01.2017 - 09:18 | Filtr
(Vodnář) mili111 » marek174
Přestala jsem asi před 10lety. Před tím jsem vytrvale hulila asi 25let absolvovala několik menších přestávek....(děti, odvykání asi 4x atd.) .....dokud jsem nepřišla na to, proč to dělám.....nešlo skončit.
Mě už to ale nebavilo.....a na zdraví se to podepsalo.
I tak to bylo drsný....ale po týdnu (bez náhražek...tedy vyjma hromady bonbonů, sprchy a cvičení) tě to začne tak trochu bavit, po 14 dnech začneš líp dýchat....tak cca po měsíci....už si na cigáro vzpomeneš jen v těch momentech...kdy psychika zažádá
....no a přibližně po roce (v mém případě) rozklíčuješ všechny díry v psychice, které jsi tím zaplnil :4:
Pak už se z toho stane docela dobrá zábava...pozorovat...jak ti ta budka funguje :4:
No a po asi roce až dvou.....je dobrý si dát výstup na 4tisícovku nebo běh do kopce a do skoro konce svých sil....a to budeš čumět :4: co vychrchláš :28: :23: :115:.....
a...nevím...co je spouštěč u tebe...ale asi po těch dvou letech ti možná už ani nebudou vonět cigára ....a dokonce na ně nedostaneš chuť když.....se vygraduje situace...ve který si po nich šáhl
...a když nastoupí do MHD kuřák....tak se ti z něj bude dělat špatně.....a co je nejlepší.....ve společnosti kuřáků budeš v klidu a "nebudeš chápat"...jak to můžou dobrovolně dělat. :4:
Ale každej to má asi trochu jinak :29: a nezmrzni :3:
12.01.2017 - 00:24 | Filtr
(Beran) marek174 » tajga
Tvl víš kolik stojí krabička marlborek tady v Oslu v přepočtu na český? 360.- :-D dobrá motivace...
Hele a to je taky zajímavý oni tu mají taký elektronický cigarety ale smějí prodávat jen bez nikotinu :-D ideální odvykacka... Si tady pokuruju passion fruit a mentol bez nikotinu jak v čajovně a je pohoda :-D:-D
12.01.2017 - 00:20 | Filtr
(Beran) marek174 » Sosna zvlčelý
Jejda, to se omlouvám, díky za nápravu... Jsem amatér :-D

Je to zajímavá zkušenost s cigaretami pro mě, protože kouřím tepové rok... A tak nějak mi to prirostlo k srdci :-):-D
Asi budu muset zase o kus dospět a naučit se víc kontrolovat, protože opravdu mi to kouření nedělá po delší době fyzický dobře. Ideální by bylo si zapálit a klid, ale bohužel droga je droga... Lepší vůbec
12.01.2017 - 00:15 | Filtr
(Beran) marek174 » Khalia Zvlčelá
Jo, tentokrát to musím už zvládnout... Vždycky jsem podlehnul hrozně primitivne... Nestojí to za to... Ten stesk po cigatete nestojí za to celé dlouhé kolo znovu..
Dík :-)
11.01.2017 - 23:41 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » marek174
Alespoň odkaz na zdroj to sem chtělo hodit. :4:
http://www.sysifos.cz/index.php/…

Hele, beru, že tomu mnozí nevěří. A dokonce věřím, že těm, co nevěří, to nemůže pomoci a nepomůže. Jako placebo. Věř a víra tvá tě uzdraví.
A stejné je to s tebou. Když nezměníš své myšlení, stejně nepřestaneš natrvalo s cigárama.
11.01.2017 - 22:57 | Filtr
(Blíženci) tajga » marek174
Už jsem bez cigaret skoro 4 roky a stále se mi stýská, obzvlášť teď, když je taková zima, vzpomínám, jak to bylo krásné zapálit si, v noci, venku, jen cigareta, mráz a já, to mi tak chybí! bez cigarety to není ono, kouření není nesmyslné, je to požitek...vlastně jen díky těm cenám a hrozbám rychlého zestárnutí se stále držím...každopádně je fajn pocit mít nadvládu nad cigaretou.
11.01.2017 - 22:41 | Filtr
(Štír) Dr.Voštěp » marek174
ahoj, dobré téma, neb i mne blízké :1:
Já "skončil" s cigárama cca před rokem a půl; a také jsem bez regulace :4:. Ta (regulace) je totiž (pro mne) naprd. Člověk si pak furt něco dokazuje - třeba sobě, že je borec a už nekouří :4:, nebo okolí (že je borec a zvládl přestat kouřit, což je přece těžké, protože né každý to zvládne), atp...

U mne to proto neskončilo kouřením cigaret, ale začalo to tím, že mne přestalo bavit cigarety kouřit a začalo mne bavit být nekuřákem. :44:
Zdánlivě stejné, ale jen zdánlivě, protože můžu kdykoli zase znovu začít kouřit (třeba když se mi to opět zalíbí, tak proč ne? :3:).
A protože jsem se nikde k ničemu nezavázal a nic nikomu (ani sobě!) neslíbil, nejsem pod žádným tlakem a nechce se mi hulit.

Zkoušel jsem si (po nějaké době) už i potáhnout, ale nebaví mne to a dokonce mi to už i začalo smrdět, což je myslím blbý, protože když budu chtít někdy zase začít, budu muset překonat (opět) nějaký ten počáteční odpor :4:.
Né, dělám si prdel, řekl bych, že to půjde snadnějí než na začátku, kdy jsem z cigár poblil celou universitní knihovnu.
Maminka známeho začala kouřit po cca 20 letech a zase to šlo :15: (takže se není třeba ničeho obávat :46:)
11.01.2017 - 22:02 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » marek174
Jako.. ano, mohla bych teď předložit třeba těch 15 nezávislých studií nebo svoje zkušenosti přes téměř půlku svého života, ale... asi jsem svůj dojem už shrnula výše :4:

Každopádně hodně štěstí s odvykačkou :62: Můj děda takhle kdysi po asi 30 letech přestal ze dne na den.
11.01.2017 - 21:54 | Filtr
(Beran) marek174 » Khalia Zvlčelá
Biorezonanční terapie (BT) vděčí za své jméno předpokladu některých německých fyziků o existenci biorezonance, která se má podílet na řízení lidského těla. Podobnou ideu, o morfických rezonancích, vyslovil i Sheldrake Ruppert. BT je diagnostická a terapeutická metoda, příbuzná elektroakupunktuře dle Volla (viz Elektroakupunktura dle Volla) , kterou vyvinuli v r.1977 lékař Morell a elektroinženýr Rasche. Synonymem je termín Mora-metoda, Bicom-Terapie, Vegatest, Multicom, Akkupath a řada jiných přístrojů i variant metody. Podle představy autorů vznikají všechny choroby v důsledků falešných rušivých informací. Jejich odstraněním lze proto podle jejich názoru léčit, jako panaceou, všechny choroby, infekční, degenerativní, alergické, otravy aj. Principem metody je zachytit patologické elektromagnetické vibrace, zodpovědné za chorobu, modifikovat je a pak předat pacientovi jako terapeutické signály. Důležitá je podle autorů separace vibrací patologických od harmonických. a to ve složitém „separátoru“, v němž jsou uloženy „biologicky aktivní molekuly“, které rezonují se vstupujícími vibracemi a zruší ty patologické. Diagnózu pacienta lze údajně stanovit i bez přítomnosti pacienta biorezonančním vyšetřením jeho sekretů, krve apod. BT metodou lze také údajně testovat různé potraviny na přítomnost alergenů. Široce je BT používána v Německu léčiteli i mnohými lékaři, kteří založili i speciální společnost pro BT. Po r.1989 pronikla BT i do ČR, kde ji propaguje zejména MUDr. J. Pekárek.

Hodnocení: Jde o typickou pseudovědeckou metodu, jejíž principy jsou mylné a jejíž účinnost nebyla v kontrolovaných studiích ověřena. Elektromagnetické fenomény, na které se tato metoda odvolává, v těle sice vznikají, ale nemají harmonickou povahu, ale především mají nespecifický charakter, takže nelze jejich event. modifikací léčit choroby, které mají vždy specifickou příčinu. Také testování látek na přítomnost alergenů lze vyvrátit, protože látka není při vyšetření součástí elektrického obvodu a kromě toho by mohla elektrický proud ovlivnit opět pouze nespecificky. V zahraničí se v odborných lékařských kruzích považuje metoda za neúčinnou, v USA je dovoz takových přístrojů zakázán. v Kanadě je proti lékařům, používajícím tyto přístroje, zahajováno trestní řízení.
11.01.2017 - 21:46 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » marek174
Biorezonance nijak nesouvisí s ezoterikou nebo okultními věcmi, jedná se o normální léčebnou metodu praktikovanou mnoha vzdělanými lékaři. Byla to jen nabídka. Kdo chce, hledá způsoby... znáš to :3:
11.01.2017 - 21:43 | Filtr
(Beran) marek174 » Khalia Zvlčelá
Hele, je to různý
Narozen na Slovensku, vyrostl v Praze, vystudoval v Jablonci, a na stará kolena jsem vycestoval s pritelkou do Osla. Klasika...

S tím ale pravda nesouvisí fakt, že ezo-metody mě nijak neobstastnuji a žádne ozdravné seance nenavstevuji. Což jsem opravdu rád. Ezo-posahany mozky mi lezou krkem (k tomu se musím přiznat)...

Díky za nabídku, avšak ji nevyuziji, neboť se přikláním ke klasické přírodní bio - léčbě, totiž léčbě šokem... :-)
11.01.2017 - 12:12 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá » marek174
Hele, odkud jsi?

Pokud chceš fakt přestat, nechtěl bys na odvykání kouření zkusit biorezonanci? :1: (Záleží teda, jestli je Tvým cílem skončit, nebo se vyhecovat do pocitu "zvládnul jsem to celé sám"!) :4:
11.01.2017 - 03:12 | Filtr
(Beran) marek174
Další pokus...
Držím už 2 týdny ;-)
Pomáhám si trochu tou elektronickou, ale klasika odpadla B-)
05.03.2016 - 14:43 | Filtr
(Beran) marek174
ještě 6 hodin a budu dva dny bez cigára :D ... copak asi udělám na oslavu tohoto milníku ? :D
05.03.2016 - 14:35 | Filtr
(Beran) marek174 » Buddha/2
to je hodne zajimavy ... ja bych mohl bejt milionar ... hm ...

jenze ja jako milionar bych urcite neprestal kourit ... pakarna ...

napad skvelej, asi se stydim to udělat, ale jednoho dne možná přijde moje chvíle :D ... ale nebude to skrze zasahovani do ciziho podnikani, ale proste a jednoduse jim naprosto nesmlouvave vytru zrak podnikanim svym :D ... :)
to pak nebude do mesice, ale behem jednoho dopoledne a tobe poslu do vecera taky pár melounů :D
05.03.2016 - 13:49 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » marek174
Zajdi za nějakým manažerem a sepiš s ním férovou smlouvu. Chtěj 50% provizi za ušetřené akční letáky v případě že neklesne prodej. To by v tom byl čert aby z Tebe do měsíce nebyl milionář :46:
05.03.2016 - 13:45 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » kaca77
A dobrý ?
Hlavně že to rozdejcháš :4: :46:
Příspěvky: 79-55 54-30 29-5 4-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »