Transformace skrze vztah


09.02.2016 - 15:08
(Hadoken) ži.va
Transformace skrze vztah
Když už Lilitha na úrovní kolektivního nevědomí řádí (no, spíš už to je hodně vědomé) a tady je to samá diskuse o vztazích, tak přidám taky svou trochou do mlýna.http://psychologie.cz/requiem-za-la… nalezne se jen ten, kdo se v lásce ztratí." - souzníte nebo ne? Proč?Zažili jste osobně nějakou hlubší (nebudu říkat transformaci, protože mi to evokuje ezobláboly) vnitřní proměnu skrze vztah/y? a byla to proměna natolik výrazná, že už se vám dané téma v životě pak už neobjevovalo - v různých variantách?Jak vaše zkušenosti korelují s vaším radixem? sedí to?

Stránka: 2 1
Řazení:
12.02.2016 - 19:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To nevadí .. já si rozumím :2: :29:
12.02.2016 - 18:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » onka
nepochopil jsem ani slovo ani za mák. :25:
12.02.2016 - 17:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:1: Jestli zaměříš svoji pozornost na nějaké "proto", tak ho ve svém životě budeš mít, i kdybys byl v tomto přesvědčení sám. Nic není stejné, tak vznikají nové věci, nové způsoby jednání, nové poznatky např. o vztazích, které mohou někomu jinému pomoci - ovšem jen v dílčím porozumění. Jako celek jde o originální zvládnutí situace, příběhu, vztahu, konfliktu atd. :74:

12.02.2016 - 10:10 | Filtr
(Hadoken) ži.va » Argyll
já nechala na každém, jak tu "transformaci" pojme. asi jsem to mohla nadefinovat líp, jako třeba vnitřní proměnu.

některé jsou větší a některé menší, tak jsem myslela ty větší. jakože proměnu nějaký fakt velký části sebe, nebo té, kterou považuju za problematickou, zvýznamňuju ji více než ostatní.a pochopení a odkrývání jsou předpokladem, ale ne vždy po nich následuje opravdu bytostná proměna ve smyslu změny vzorců chování například. ale ne, v křeči, jakože musím, ale že to tak přirozeně dělám, a nemám potřebu se vracet ke starému vzorci. hodně souvisí s emocema a duševními stavy - jestli jsem natolik "transformován", že už se mi věci nedějí - jak navenek (nepotkávám například podobné typy lidí, nedějí se mi stejné situace) tak uvnitř (neprožívám stejné) - což se taky prolíná.

a vztah je silný hybatel. stejně jako třeba ta náboženská zkušenost, změněné stavy vědomí...

hm, tak mě tak napadá, že bych to zadání diskuse měla přepsat na něco ve smyslu, které hybatele/stimulanty pro vás byly v životě nejsilnější pro to, aby se ve vás odehrály významné změny - a ano, taky to spíš chápu jako odkrytí slupky na cestě k sobě samému.

plácám se v tom trochu, protože to zrovna řeším, tak mi chybí asi potřebný nadhled, který bych ještě před měsícem měla :43:

asi je třeba se v tom vyrochnit :40: :40:
12.02.2016 - 09:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No, nevím, jestli to je úplně transformace (a co se tou transformací myslí), ale řekl bych, že jsem vztah od vztahu méně naivní a idealistický, což je pro někoho s Venuší ve Střelci ve volné konjunkci s Neptunem poměrně nezbytnost. Časem přicházejí k slovu i temnější témata navázaná na Venuši: Pluto (septil) a Černá Luna (trigon). Jakoby Neptun uzavřený do své romantické pohádky nechtěl vidět ten oblak temnoty, kterej se vynoří pokaždý, když se vynoří i světlo. Právě ta schopnost to vidět a především začít podle toho jednat je něco, co oba zúčastněné velmi obdarovává. Já celý tenhle proces nepovažuji za transformaci, ale spíše za postupné odkrývání a čištění jakéhosi mnohem hlubšího obrazu.

Jinak - výrok jako takový se mi nelíbí, nelíbí se mi tam slovo "ztratit", lépe by mi vyhovovalo "oddat se". Podle mě se v tom ztrácejí právě ti, kteří se tomu odmítají oddat. :1: Ale ten článek jsem nečetl, třeba jen špatně chápu kontext.
11.02.2016 - 19:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » onka
a ty předpokládáš že to co se děje má nějaké "proto"?
11.02.2016 - 18:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » 144
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
".. ci vtzah donutil zmenu v jedincovi, alebo ci zmeneny jedinec dontuil zmenu vztahu .. "


:15: To je zajímavá úvaha .. záleží asi nejvíc na tom, jaký má člověk vztah sám k sobě a potom prostřednictvím vnějšího vztahu může "vidět" jakési potvrzení své proměny. Jinak by asi neexistovali lidé, kteří jedou stále dokola v podobných vztazích a neznají odpověď na otázku, proč se tak děje :17:
11.02.2016 - 13:41 | Filtr
(Býk) kapka růžové
...ano...všechny mé vztahy mě změnily...a to nejen partnerské...vztah s rodiči byl pro mě naprosto zásadní...pak teda nějací ti partneři, nejvíc mě asi "vyškolil" můj první kluk...a dnes rostu a stávám se osobností díky svému synovi...který je úžasný a skvělý, a zároveň je tak jiný než já a někdy nám dá velkou práci najít společnou řeč...je to síla, ale opravdu na sobě cítím, jak s ním rostu, jak najednou spoustu věcí jsem schopna vidět jinak... :17:

11.02.2016 - 12:49 | Filtr
(Býk) 144 » ži.va
ano je to vzdy spojene

zmenami som prechadzal neustale a stale rpechadzam a niekedy som bol vo vztahu a niekedy nebol.

tie zmeny ktore boli akoby vztahom vynutene asi neboli tie najvacsie a najdolezitejsie zmeny.

takze nemam jedno-jednoznacnu osobnu skusenost
11.02.2016 - 12:29 | Filtr
(Hadoken) ži.va » 144
no, taky se ráda občas pitvám v těchhle filosofických břečkách :) a je to dobrá poznámka... nicméně já jsem trochu víc zastánce holistických přístupů, které pohlížejí na vše jako na organismus, kde nejde striktně oddělit to od onoho. vnímám to jako pohyb, neustálé reakce něčeho na něco. s tím, že někdy má větší vliv to anebo ono. ale vždy tam bude důležitá přítomnost obou dvou (třech,... milionu faktorů a okolností)

v případě tohoto tématu si myslím, že není zas tak podstatné řešit kohouty a vajca, ale spíš mě zajímá ta zkušenost, jak to lidé vnímají

a také to, že jak už tu bylo zmíněno, že někdo přes vztahy žádnou proměnu neprožil, ale například skrze náboženskou zkušenost ano...
11.02.2016 - 12:16 | Filtr
(Blíženci) movvin
S radixem nevím...v astrologii se moc nevyznám.

Ale takovou proměnu jsem zažila a díky Bohu za tu prozřetelnou náhodu.. vím, že náhoda neexistuje, ale ... :3: Otočil můj pohled na své bytí kolem dokola, takže jsem si pak říkala...jak jsem mohla být tak slepá?! :27:
11.02.2016 - 12:08 | Filtr
(Býk) 144 » ži.va
takze sa treba vzdy zamyslet co bolo skor

ci vtzah donutil zmenu v jedincovi, alebo ci zmeneny jedinec dontuil zmenu vztahu (alebo jeho koniec)

a dalsia otazka ked by bol jedinec v tonm obdobi uplne sam, ci by v nom ta zmena stejne nenastala
11.02.2016 - 10:34 | Filtr
(Hadoken) ži.va » 144
takže?
11.02.2016 - 04:11 | Filtr
(Býk) 144
vztah donuti jedinca sa zmenit (jedinec sa ezotransformuje)

jedinec sa meni (svojou cinnostou zitim dospievanim ziskavanim skusenosti atd) a tym sa meni aj ten vztah, (vztah sa ezotransformuje)

otazka : kam zapriahnut somara, pred karu alebo za karu ?

co bolo prve : sliepka alebo vajce ?

spravna odpoved: prvy bol kohut
10.02.2016 - 22:39 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Petr9
tak dobře ještě žes to připomněl to by mohl být malér se tam prsit. :61:
10.02.2016 - 19:48 | Filtr
(Hadoken) ži.va » Petr9
:61: :61:

:35:
10.02.2016 - 19:43 | Filtr
(Hadoken) ži.va » Petr9
:4: vidím tam neptunickou vazbu na symbolické úrovni mezi rybářkou a potápěním lodi


hmm, nechám to vstřebat a pak to můžem někdy probrat :3:
10.02.2016 - 19:41 | Filtr
(Býk) Petr9 » Bosch
no jestli je jediným cílem přežít jako druh, tak pak asi jo ... ale jinak tyhle příběhy o koloniích, hnízdech, centrálním superorganismu jsou ve spoustě pochmurných scifi a hororech, co nás jako lidstvo čeká :23: :39: :14:

si představ, že by v takové kolonii na tebe připadl los trubce ... byl bys kdesi přikurtovanej ve své kokojce na stěně kouskem vosku, slizu a medu ... občas přišla dojnice, co ti ho podojí a zase tě zalepí ... a když bys splnil dojící kvótu, tak tě vykastrujou, rozsekaj, rozžvýkaj a použijou na stavbu další kokojky pro dalšího šťastlivce s losem na trubce - a ty by ses u toho spokojeně a slastně usmíval propojený s centrálním velícím superorganismem.

pro přežití druhu asi ideální ... ale já bych se do toho zase tak nehrnul :39:
10.02.2016 - 19:29 | Filtr
(Býk) Petr9
z pohledu toho opakování/neopakování nějakých témat byl teda asi "nejkatarznější" můj první vztah s rybářkou z rybářského kroužku, se kterou jsme se do sebe zakoukali, dokonce se občas i drželi za ruku a dali si pusu ... a pak mě jednou pozvala do kina na Titanic :22:
já z toho byl nějak ve stresu :43:, navíc jsem neměl rád DiCapria a jak z něho tehdy spousta ženských vlhla ... tak jsem pozvání odmítl a ... a rybářka se nasrala a v momentě se se mnou rozešla a už nikdy jsem ji neviděl, ... no a Titanic jsem taky doposud neviděl.
nic podobného jsem už nikdy nezažil - tak to mělo asi obrovský transformační účinek :4: :61:

ale jinak si myslím, že člověk sám před sebou (a svým radixem) neuteče a bude sám sebe potkávat pořád v nějakých různých variantách ... a ty krize ve vztazích mi třeba osobně "pomohly" (? :4:) k tomu, abych se v některých určitých situacích dokázal chovat už jinak, viděl určité věci jinak atd ... ale ta určitá témata tam pořád jsou a zůstaly tam.
10.02.2016 - 12:42 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » včielkaMajka
včelky jsou totiž mnohem chytřejší než lidé.
mají v sobě zakódované vysoké duchovní kvality už od přírody nemusí se nic učit ani kultivovat. jejich vztahy jsou dokonalé.
doporučuju přečíst knihu fenomenální včely je tam o nich řečeno to podstatné

Ojedinělá kniha vydaná již ve 12 jazycích přináší známé i nejnovější pohledy na život včel. Hlavním motivem je snaha představit včelstvo jako superorganizmus, který patří mezi nejúžasnější druhy naší planety.
https://www.kosmas.cz/knihy/154569/…

my lidé se od nich musíme vztahy učit jestli chceme jako druh přežít.
10.02.2016 - 09:45 | Filtr
(Hadoken) ži.va » bubobubo
tohle mě zaujalo. už mě tato myšlenka taky párkrát napadla, když se mrknu na svoje vztahy...
10.02.2016 - 08:16 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Mé vztahy mi připadají jako souvislý řetěz...jako by mě vždy jeden člověk připravil na vztah s tím dalším a to uvědomování si toho, vnímám jako hlubokou proměnu. :1:
09.02.2016 - 22:10 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele včielkaMajka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jááj...my sa tu bavíme o včeličkách?
Žeby som bola v špatnom úle, Vilko?
:61: :2:
09.02.2016 - 21:54 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » včielkaMajka
vezmi si například kolik taková včelka musí za den opýlit kytiček.. :25:
09.02.2016 - 20:38 | Filtr
(Štír) Freja
Špaténka je jeden z mála psychologů,který ráda čtu :3:

...vnitřní proměna skrze vztahy...určitě jsem zažila,teď zrovna z kedlubny nic nevyšťourám... :63:
Příspěvky: 30-6 5-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »