Retrográdní Merkur..plusy a mínusy


13.01.2012 - 08:19
(Váhy) caro
Retrográdní Merkur..plusy a mínusy
Ahoj Všem :1:Z knihy Martina Schulmana vyplívá,že lidé s retrográdním Merkurem jsou zde proto aby si prožili nevyřešenou karmu ve vztazích a jejich myšlení se odlišuje od lidí s direktivně se pohybujícím Merkurem.Moje myšlenka...... :44:..myslím,že retrográdní Merkur je v podstatě nejtěžší retrográdní postavení,protože cokoli děláme...zažíváme,...tak nad tím i přemýšlíme,analyzujeme atd a pokud je myšlení díky retr.Merkurovi opačné,tak reálný život pro jedince s retrg,Merkurem je jaksi nedosažitelný :63:Prosím o vaše postřehy a názory...nemůžu tu dřepět,přečtu a přispěju hned jak to půjde.P.S.....a obvzlášť ocením příspěvky o retrográdním Merkuru ve Vahách....jo a neházejte mi sem zkopčený vysvětlivky z Najdise o retrográdním Merkurovi..ten mám načtenej i pozpátku :75:...Díky

Řazení:
14.01.2012 - 07:23 | Filtr
(Rak) Loen » cymbaline
Godot je vlastně největší génius - páč se o něm furt mluví, neustále na něj někdo čeká... a on nikde :4: :61:
14.01.2012 - 04:02 | Filtr
(Ryby) cymbaline » Loen
:61: teď nezbývá než čekat... na to projevení... (ovšem aby ten můj génius nebyl vlastně godot) :49: :53:
13.01.2012 - 21:21 | Filtr
(Blíženci) martazem » Dejna801206
Jsem netušila ,že retro merkur je o vášni??? :22:

Hmm,a kde bydlí??V pralese??? :3: :61:
13.01.2012 - 20:39 | Filtr
(Střelec) Dejna801206
Jedna moje bývalá milenka má retro merkur v blížovi. je velice vášnivá, a neřek bych, že blbá.
.
jen k smrti nerada používá hlavu, racio.

prostě vymazala myšlení ze svý kůlničky na nástroje. funguje čistě emočně a pudově.
13.01.2012 - 18:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Hříšnice, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak ho přečni odpředu a bude přímý :75: :5: :14:
13.01.2012 - 16:52 | Filtr
(Beran) Ruby
Mám ho v Býku, v 5. domku, plno aspektů jako např. trigon s Plutem a Uranem, sextil Luna, opozice Neptun :23:
Verbální komunikace mi dělá čím dál větší problémy, raději písemně. Pocit, že stejně nedám do slov co vlastně chci, že to podám pro druhého nesrozumitelně. S člověkem hodně blízkým, s kým se léta znám, dokážu hovořit hodiny. Jinak problém. Vše se odehrává uvnitř. Jsem spíš posluchač.
13.01.2012 - 15:38 | Filtr
(Rak) Loen » cymbaline
"Nevím, zda jste tak zdatná kolážistka nebo..." :4: Retro merkur jdoucí ruku v ruce s tvou inteligencí - z toho musí zákonitě vyjít něco geniálního...(však má zelená aura by se s někým negeniálním ani nezahazovala :61: :61: :61: jak tvrdí aurická videa Milana Calábka :4: :32:)

Já tvůj merkur prostě miluju :62: :75:
13.01.2012 - 15:27 | Filtr
(Ryby) cymbaline » curry
jó - retro merkur na žurně, to by byl dobrý gól :61: i když - retro merkur na fildě je taky trefa - nad hodnocením esejí se vždycky docela zasměju: "Máte ´zajímavý řečnický talent´, ale...", "V podstatě jste to vystihla správně, ale vůbec z vašich postřehů nechápu, jak jste k tomu dospěla", "Můžete mi prosím vysvětlit, jak to teda podle vás funguje? Poněkud nečekaně se ve vaší práci objevují zajímavé závěry, které ovšem v kontextu s předešlými argumenty nedávají moc smysl" atd. :32: :49: :4:
13.01.2012 - 15:05 | Filtr
(Blíženci) martazem
Mám retro.Merkura v Blížencích.Domnívám se,že žiju naprosto reálný život..nepřipádá mi nedosažitelný.Možná jsem míň komunikativní než je u Blíženců zvykem..ale mele mi to v reálu hodně..a ty telefonní účty :39: a ani přátelé netvrdí,že jsem :32:

S čím bych se ztotožnila je ta nevyřešená karma vztahů..mé vztahy jsou dosti komplikované.. :63:
13.01.2012 - 14:37 | Filtr
(Ryby) cymbaline
hmm, předně: typický retro merkur ti sem vleze, napíše sáhodlouhý příspěvek o tom, jak to vlastně má (protože považuje za hodně důležité, aby někdo pochopil jeho myšlenkové pochody - právě skrze dřívější poznání, že je to pro něj v mezilidské komunikaci v podstatě nedosažitelné - takový bludný kruh), potom se na něj podívá, smaže ho - s pocitem, že to vlastně vůbec nemá smysl, protože to zase napsal tak, jak je pro něj typické - tedy nesrozumitelně pro okolí (retro merkur nutně potřebuje, aby jeho okolí vidělo "dovnitř myšlenky" - a než by se zase vystavoval riziku, že to tak nebude, raději se předem vzdá...) :32:


sledovat myšlenkové pochody retro merkura je pro účastníky rozhovoru (pokud jej nechají tak dlouho mluvit :4:) jako sledovat mouchu v uzavřeném pokoji - naráží sebevražedným zbůsobem jednou do jedné stěny, potom do okna, do protější stěny, do poliček... a přitom jen hledá otvor, kudy by se dostala ven... takhle tito lidé spojují zdánlivě nespojitelné argumenty do pro nich naprosto logické konstrukce (v praxi to pak vypadá tak, že třeba vysvětlují funkci kalkulačky na hrnku se zeleným čajem a přes něj pro větší názornost položí tužku, nejlépe ostrouhanou... :22:)
pokud retro merkur nějakému rozhovoru jenom naslouchá - což dělá skrze ten pocit komunikační bariéry poměrně často -, tak se mu často stane, že se najednou přistihne u toho, že sám v sobě směr hovoru posouvá někam docela jinam, než jak se tomu ve skutečnosti aktuálně děje - a následkem toho přestane hovor úplně poslouchat - typické "čučení do blba" :4:
13.01.2012 - 08:53 | Filtr
(Vodnář) mar-ty
jeden můj kamarád má toto postavení retrográdního Merkura, a bylo to s ním k nevydržení :4: má ho ve Lvu v konj. se Sluncem v 5.domě, hrával s námi volejbal, ale s ním se to prostě nedalo, i když byl po sportovní stránce velice šikovný, řekla bych i nejlepší, ale všechno věděl nejlíp, všichni to hráli blbě jen on ne, pořád někomu radil, kritizoval, nakonec jsme ho přestali na turnaje zvát. Chtěl být nejlepší, ale svým chováním byl nejhorší, pro kolektivní hru naprosto nepoužitelný :4: Takhle se choval, ale jen při sportě, o jiných věcech se s ním docela dalo mluvit, teda když byl někdo ochotný mu naslouchat :1:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »