něčí planety ve 12. domě


23.09.2015 - 09:17
(Panna) Mici Angóra
něčí planety ve 12. domě
Chtěla bych se zeptat, jak vnímáte lidi, jejichž planety vám spadají do 12. domu radixu. Já mám ve 12. domě skoro celé Váhy a lidi se Sluncem a dalšími planetami (zejména Marsem) v tomto znamení mě neskutečně iritují (vypozorovala jsem, že bez ohledu na to, jestli ty planety tvoří aspekty s mými nebo ne, stačí, že v tom 12. domě prostě jsou). Díky za případné odpovědi :1:

Řazení:
26.09.2015 - 16:16 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » kocourisko
Já to vnímám taky tak. Tzn. karmické vztahy.
26.09.2015 - 13:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele kocourisko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
možná je to pro někoho mimo, ale 12. dům vnímám jako dům zakončení, resp. zakončování. lidé, kteří se tam skrz prvky svého horoskopu projektují, jsou "staří známí" z minula (myšleno - karmicky, tzn. i z dřívějších inkarnací) a svou přítomností se nám připomínají, abychom si s nimi dorovnali vzájemné účty - a nejenom v tom zlém, ale i dobrém.
nezkoumal jsem to u sebe generálně, ale v několika případech mých synastrií jsem na to narazil...
23.09.2015 - 16:13 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » tulačka
Díky za reakci, tady se právě "tluče" teorie o duchovních dvojčatech a tzv. skrytých nepřátelích, jak už tady padlo.

Podle mě taky hodně záleží, jaké planety v tom 12. domě blízké osoby jsou, Slunce, Venuše, Luna podle mě můžou někdy "způsobit" i lepší, intuitivní vcítění se do toho druhého, zatímco např. Mars nebo Uran můžou naopak působit tu iritující energii, Saturn omezující atd. :17:
23.09.2015 - 16:02 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » předsedkyně SVJ
Super, díky za reakci :15:

Ještě bych chtěla dodat, že s opoziční, tedy Rybí energií problém taky trochu mám (a všem Rybám se omlouvám, ony za to nemůžou), ale není to zdaleka takové jako s těma Váhama. Berani (DSC) mi zas tak nevadí, ale to bude asi o tom, že v Beranu nemám nic a taky tím obsazeným ohněm (MC, Merkur, Jupiter, Neptun, což mě k nim snad trochu přibližuje). Vzduchu mám naopak málo, tak jsem si říkala, jestli mi ty Váhy nevadí kvůli tomu, ale zas Blížence (ač s nimi mám kvadrát) a Vodnáře zvládám...

Ten konec stoprocentně platí, možná mi vadí vlastnosti Vah, které mám díky ASC taky...
23.09.2015 - 14:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele tulačka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Zajímavá diskuze, musela jsem přemýšlet.

Lidé, kteří mi jsou nejblíž, mají často planety v mém 12.domě. (Totéž platí o Dsc, i opozičním Slunci. Bezesporu lidé, od kterých jsem se naučila nejvíc.)
Můj Měsíc, Saturn a Pluto spadají do 12.domu mého partnera. Nic není definitivní, ale vzájemně se vnímáme jako dvojčata.
Pak vím o vztahu velmi blízkých přátel - Saturn muže ve 12.domě ženy a naopak její Jupiter a Neptun ve 12.domě muže. Z toho, co jsem vypozorovala, je pro něj jakýmsi nedostižným ideálem.
:29:

23.09.2015 - 13:48 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » předsedkyně SVJ
No, jasně že jo. Problém je v tom že to vyjde nastejno, v tomto případě se dokážeme sami stejně účinně zabít. Anebo taky z toho získat úplné maximum. Damoklův meč anebo damoklova léčba. Dle toho jak jsme stavěný někdo právě před tím prostě necouvne. Naopak takové lidi vyhledává.
23.09.2015 - 13:03 | Filtr
(Blíženci) předsedkyně SVJ
super téma :15: doufám, že se tady o zkušenosti podělí víc lidí, samotnou by mě to zajímalo.
já to mám s dvanáctkou úplně stejně - lev na hrotu, lvoidní lidi opravdu nemusím (kulantně řečeno); mars ve lvu = pro mě nejhorší možná forma. za těch skoro 6 let, co se astrologií zabývám, jsem fakt ještě nepotkala člověka s marsem ve lvu, který by se mi do chvíle nezhnusil, nebo jak to říct. a paradoxně to funguje hlavně u těch mužských planet (jo, a pak ještě hodně u midpointu slunce/luna); taky bez ohledu na aspekty.
druhá část achillovky jsou pro mě raci obecně, taky primárně mužský planety v raku, to by mohlo odpovídat tý mojí luně ve XII + raka mám uzavřenýho v XI. kdysi mě napadlo, že by se na tom mohl podílet fakt, že strašáky plutona a saturna mám na IC + v pětce (domy analogické s rakem a lvem), ale u ostatních lidí se mi tahle teorie moc nepotvrdila, takže to bude asi jenom jeden ze střípků mozaiky v mým případě

jinak z toho, co jsem vypozorovala, se mi zdá, že nejčastěji mají lidi problém se 1) znamením/planetama svého desc, 2) opozičním znamením ke svému slunci, 3) s tou dvanáctkou.

(nedávno jsem četla krásnou definici - jak se v tradici říká, že XII je "dům tajných nepřátel", tak autor tý definice tvrdil, že to není ani tak o lidech, kteří někde v koutku propichují naši woodoo panenku, jako o té části nás, kvůli které jsme sami sobě nejhorším nepřítelem :))
23.09.2015 - 12:30 | Filtr
(Ryby) thééé » Mici Angóra
:4: no jejej
23.09.2015 - 12:28 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » thééé
Když na něj tak koukám, nevím, jestli ho to povýšení zachrání :2: Ale Ryby si to umějí zidealizovat, že? :14:
23.09.2015 - 11:47 | Filtr
(Ryby) thééé » Mici Angóra
no to je na něm právě "úžasné", že je všude :4:
Divej,saturn ve vahách je povýšen..mám taky aspektovanou venuši, jsem zodpovědná :20: :6: :4: a to je přednost, no ne? :37:
23.09.2015 - 11:37 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » thééé
Hlavně tu konjunkci prostě nechci mít, tak ji popírám :4: Tvůj Saturn bych řekla, že vnímáš silně ani ne ve vztahu k ASC, ale že je v tom 12. domě, ale nevím, no... :74:
23.09.2015 - 11:33 | Filtr
(Ryby) thééé » Mici Angóra
určitě záleží, jak to sama cítíš, každý jsem citlivější na něco jiného. u mě třeba saturn má taky orbis 10 od asc, ale je tááák citelný až běda :4:
ale já ho mám ráda, drží mě pohromadě
23.09.2015 - 11:12 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Dobrý postřeh. Souhlasná zkušenost.
23.09.2015 - 10:26 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » thééé
Zajímavý příspěvek, díky, ale konjunkce Venuše/Saturn má orbis skoro 10, to já už asi v úvahu neberu... :17:
23.09.2015 - 10:11 | Filtr
(Ryby) thééé
Já když mám konflikt, tak jednoznačně beran (je ale sevřený v 11.d. a v něm jen cheiron) - mě prostě provokují rychlé horké hlavy. A je to tím saturnem u asc., a potom taky dost blíženci - ti zase pokud jednají ze své povrchnosti. A to je mým saturnem v blížencích.
U tebe mě napadlo, že to může být plutem u asc. ve vahách (prohlubuje a zpomaluje, to co ostatní váhy můžou projevovat jinak), a potom vládce asc v konjunkci se saturnem, tím potřeba nějaké důkladnosti v tomto a ne to jiné..nechci to záměrně pojmenovávat, všichni víme váhy a venuše..ty si dosadíš co tam patří.
23.09.2015 - 10:03 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Pietra di Luna
Mám to tak právě celý život, resp. hodně let co to sleduji, řekla bych... Když mě někdo irituje, obvykle se ukáže, že je Váha :1:

Ascendent mám ve Vahách, Venuši v Panně (viz můj radix, čas je dobře, když tak). Ve 12. domě mám Pluto :21: Taky mám Mars v Raku, což do Vah dělá kvadrát, ale jak říkám, vadí mi bez ohledu na to, jestli jejich planety ve Vahách s mým Marsem aspekt tvoří nebo ne.
23.09.2015 - 09:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Pietra di Luna, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A nevšimla jsi si toho v určitém životním období? Nebo to takhle máš vlastně pořád? Máš nějaké planety ve 12.domě? V čem máš Venuši a ASC?

Co se toho Marsu týče, tak to chápu, pravděpodobně ti lidé s Marsem ve Vahách příliš "rozohňují" ten tvůj 12.dům, který je přeci jenom o určitých omezeních, osamocení, odloučení a takových vnitřních běsech, takže se můžou těhlech věcí v tobě víc dotýkat.

Já mám taky 12.dům ve Vahách, ale lidi s planetami ve Vahách mi vůbec nevadí, jenže to může být i tím, že mám ASC ve Vahách, vládnoucí Venuši ve vzduchu a vzdušný Merkur.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »