pravdomluvnost a lež


20.09.2011 - 08:58
(Kozoroh) swetlex
pravdomluvnost a lež
dá se vyčíst z horoskopu,zda k tomu máme vlohy?poznala jsem jednoho člověka,který neustále lže,má kultivovaný projev,takže se jeho lži mohou delší dobu ukrývat.zřejmě aspek prvdomluvnosti nemá vůbec :24:

Stránka: 2 1
Řazení:
21.09.2011 - 14:30 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
No právě a asi nejde brát na vědomí a milovat jen tu hezkou stranu a ten stín ignorovat, protože on stejně jednou vyplave na povrch a může to být zrovna v situaci, kdy to je nejméně žádoucí... Každá mince má dvě strany, každý má klady a zápory, jen by ty zápory neměly převažovat, aby třeba toho druhého nestáhl příliš dolů.
21.09.2011 - 14:16 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Jenomze kazdy ma tzv.odvracenou tvar. A pokud tuto uvidime jasne, pak nas prejde chut na...vztah. Vsechny vztahy jsou zalozeny na vetsi ci mensi mire nevedomosti. Neberte to tragicky, jako Buddha byste vztah nehledala, nechtela.
21.09.2011 - 11:00 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
Tak to asi zase závisí na stupni tolerance tj. brát věci a lidi takové jací jsou. Já bych docela ráda viděla jasně...
21.09.2011 - 10:30 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Domnívám se že kdyby jsme viděli své partnery takové, jací opravdu jsou, asi bychom si je nikdy nevybrali.
21.09.2011 - 10:17 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
To samozřejmě ano, je fajn mít ideály a vize, ale zase by se na to člověk asi neměl až přespříliš upínat, jelikož pokud se je pak nepodaří zrealizovat, může to člověka dost semlít - stav selhání.
Já ale psala spíš o idealizacích partnerů, kdy člověk nevidí a nebo nechce vidět realitu. Pasuje vybraného partnera do svého vysněného ideálu a očekává, že se tak i bude chovat. Je to samozřejmě pak velký tlak na toho druhého, který cítí všechna ta očekávání své partnerky a v podstatě ani není možné, aby je splnil a neudělal "krok vedle". Cítí se nesvobodný.
21.09.2011 - 09:48 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Jsem taky idealista. Ale myslím si že to není nic co by se mělo léčit, spíše naopak. Jen pokud má člověk ideály, vize, touhu, může něco pohnout, tvořit a dokázat. Ti ostatní jen budou sledovat a případně kritizovat. Ale spokojeni budou jen ti co došli svých cílů, ideálů. Na tom je založena celá mystika. Chtějme jen hodnotné ideály, cíle.
21.09.2011 - 09:25 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
Tak citlivost na lež mají asi všichni, komu lžou nejbližší lidé a zvlášť pokud jsou citliví, což Ryby bývají. Otázka je proč to ale dělají a zda to dělají pravidelně nebo jen v úplně výjimečných vyhrocených situacích. Třeba se obávají, že dotyčný by tu pravdu neunesl, že by jí napáchali víc škody než užitku, že třeba druhá strana dostane hysterický záchvat a nebo třeba jen z pouhé vypočítavosti. Dle mého si vždy musí ti dotyční dát k sobě + a - toho co asi bude následovat, když řeknou pravdu a toho když řeknou lež.
Mě samozřejmě lež také moc vadí, ale jsem si vědomá toho, že si ostatní dost idealizuju (můj horoskop má se sw. dost podobných prvků - ona Luna kvadr. Neptun, já Venuše kvadr. Neptun)a pak když se stane něco, co od dotyčného neočekávám, tak mě to semele a řeším, co stalo. Často to ale řeším sama v sobě a docházím třeba k naprosto mylným závěrům. I u mě je komunikace dost zásadním tématem.
Je tedy možné, že jsem toto moje téma projektovala na sw., ale ta tematika Blíženců (komunikace) a 3. domu (komunikace) s vládcem horoskopu Lunou v Panně, vládce Panny i Blíženců Merkuru na MC ve spojení s Venuší a s tím Saturnem v Blížencích, mi na to prostě poukazovala.
Zajímavé to bylo teď např. u mojí kamarádky, která měla vztah na dálku a v té době i tranzitního Neptuna na své Luně. Neustále mi volala a radila se, co dotyčný tou právě zaslanou SMSkou asi myslel a domýšlela si různé varianty. Moje jediná rada byla, to co říkáš je možné, ale také je možné úplně něco jiného - zvedni telefon a zavolej mu.
21.09.2011 - 08:56 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Citlivost na lež - saturn v blížencích, nevnímám v té citlivosti nic tak špatného co by sw.měla měnit, ostatně proč by se měla lež trpět, navíc když je od partnera? Lžou nejen jí, lžou i jinde, obecně, lže se všude. Většina národa v tom žije a sw.prostě dospěla do životního stádia kdy řekla stop, bude se to řešit. Tak jí držím palce.

Nebezpečí technického přístupu k astrologii popsal výborně Martin Schullmann v jedné ze svých knih o astrologii (pokládám jej za jednoho z nejlepších astrologů). Na příkladu jóganandy (mám dojem že to byl on) jednoho z největších světců a duchovních vůdců nové doby ukázal, že pouhý horoskop nedává často žádné záchytné body pro charakter dotyčné osoby. Nenašel v Jóganandově horoskopu zcela žádné prvky duchovnosti.
Tolik k technické astrologii. Chtěl jsem na to téma dát diskusi, třeba někdy později.

Prostě jsme v posuzování člověka na základě horoskopu vedle jak ta jedle. Sám ovšem astrologii studuju, nevidím v tom rozpor. Je nutné se učit chceme li dosáhnout sebezlepšení.

A potom dám jedno zlaté pravidlo, obzvláště pro začínající astrology(žky): nehledejme hned že je v nás něco špatně. Najděme na sobě ty dobré věci a rozvíjejme je. Jenom tak se vyhrabem z chaosu.

Hezký den přeju

21.09.2011 - 08:16 | Filtr
(Kozoroh) swetlex » Flamenca
zajímavá úvaha,ale lhal mi jeden jedinej muž,na kterého se právě ptám.Že ted zalhal poprvé manžel až u rozvodu,to asi tak bývá pravidlem,že se hází špína na druhého.šlo mi taky o to,abych na sobě zapracovala a zjistila,proč mi lež tak ubližuje a udělala něco s tím právě kvůli dalšímu rozvodovýmu stání,abych to ve zdraví přežila.
21.09.2011 - 07:09 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
No vidíš a to je o tom, že jí znáš a tudíž usuzuješ jinak než čistě z horoskopu. Pokud já jí neznám a podívala bych se na ten horoskop, mohla bych na tu zodpovědnost usuzovat jen z postavení Luny v Panně, kterou má jako vládce Asc. a tudíž i celého horoskopu. Nicméně i tu má poškozenou 2 kvadraturami - právě od Saturnu v Blížencích a od Neptunu. Je možné, že právě Ti muži - kteří jsou u ní zastoupení Saturnem (vládce 7. domu) v Blížencích jsou právě o tom výběru nezodpovědných a lživých jedinců. Ale tím si má asi ona sama něco uvědomit, třeba je k těm partnerům moc kritická, třeba jim nedává dostatek prostoru, třeba s nimi špatně komunikuje (nevím proč, ale v celém horoskopu mi přijde silně zvýrazněná právě ta komunikace a potřeba zaměřit se na tuto oblast)...Proč mají Ti druzí potřebu jí lhát?
21.09.2011 - 06:09 | Filtr
(Vodnář) mar-ty » TomášH
to je docela zajímavé a může vědět jak se liší, ti co lžou ze stachu od těch zamindrákovaných, myslím astrologicky...jak to poznáš? napadájí mě špatné aspekty Neptuna, Luny a Merkura....
20.09.2011 - 23:42 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Čistě technicky se to určit nedá takto prostě astrologie nefunguje.
20.09.2011 - 22:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mar-ty
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele TomášH, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
je to vidět v horoskopu jak u těch co lžou ze strachu tak i u těch zamindrákovaných beznadějně..co už se neví rady sami se sebou a je to ze zlomyslnosti...
každej někdy zalhal..hlavně v dětství.. :6:
20.09.2011 - 22:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Flamenca
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele TomášH, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
máš naprostou pravdu pravdu a napsala jsi to podrobněji než já.. :17: :30: :15: ano bojí se toho co jsi jmenovala...a nejlepší cestou není odsouzení ale pochopení..pokud chceš aby ten člověk přestal lhát..proč ten člověk lže..být k němu citlivý a vnímavý...opatrně na něj..
20.09.2011 - 22:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Flamenca
Přišel jsem na to tak že swetlex znám a vím to o ní tímpádem. Že je zodpovědná. A saturn v blížencích vytváří právě pocit zodpovědnosti tam kde je toho nejvíce potřeba v tomto životě. To je karmický zákon.
20.09.2011 - 22:09 | Filtr
(Beran) Flamenca » Bosch
A na to si čistě technicky přišel jak? Saturn v Blížencích s dvěmi kvadraturami mi nepřijde nějak zvlášť silný...
20.09.2011 - 22:06 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » swetlex
no, protože máš zodpovědnost
20.09.2011 - 20:10 | Filtr
(Beran) Flamenca » TomášH
Jo ale ten strach musí z něčeho pramenit, proč se ten dotyčný bojí toho, říct tomu koho má rád pravdu, proč mu nedůvěřuje? Asi se bojí kritiky, odsouzení a nepochopení - to musí tudíž vyzařovat z toho druhého. Nebo to má zakořeněné z dřívějších zkušeností ať již ze vztahu mezi rodiči, že pravdomluvnost se nevyplácí nebo z minulých vztahů...
20.09.2011 - 19:35 | Filtr
(Vodnář) mar-ty » TomášH
já s tebou souhlasím, hodně lží je z toho, že nechceme ublížit a ruku na srdce, kdo zvás někdy nelhal z milosti :1:
hodně lží je proto, že se bojíme.
Lhářů co lžou proto aby ublížili moc neznám, ale u takových je to určitě v horoskopu vidět :14:
20.09.2011 - 17:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele TomášH, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Když někdo lže má k tomu své důvody a tím nejhlavnějším důvodem je strach....a´t už ze zklamání nebo že ublíží někomu i když nedomýšlí že lží unlíží mnoohem víc....
atd...
Mnoho lidí lže a nemyslí to přitom zle...to je většina lhářů...pak je ta část zlomyslných lhářů...
Z horoskopu se to vyčíst dá ať u člověka v první jmenované skupině nebo u člověka ve druhé jmenované skupině...
U té první skupiny se s tím dá pracovat a promluvit si o tom co toho člověka trápí a tíží..z citem! :3:
20.09.2011 - 16:35 | Filtr
(Beran) Miluška medvídková
mě by zajímalo, jestli tam máš ty snad něco karmického, že narážíš na takové chlapy, kdy už konečně se objeví ten CHLAP, čestný, pravdomluvný, milující, který tě zachrání a ochrání tebe a tvé děti! :35: :62:
20.09.2011 - 15:40 | Filtr
(Kozoroh) swetlex » Flamenca
poslala jsem Ti to ve vzkazu,moc děkuji :74:
20.09.2011 - 14:42 | Filtr
(Panna) Přívětivý Jack
"pravdomluvnost a lez" - nekteri lidi rikaji pravdu takovym zpusobem ze si pak myslis lez :) samozrejme pak reknou ze je tvoje chyba zes to blbe pochopil :47:
20.09.2011 - 14:42 | Filtr
(Beran) Flamenca » swetlex
A v kolik hodin a kde jsi se narodila?
20.09.2011 - 14:06 | Filtr
(Kozoroh) swetlex » Bosch
a proč mne lež dělá takový problém?
Příspěvky: 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »