Má ten život vůbec smysl?


17.04.2010 - 05:44
(Štír) anděl kiki
Má ten život vůbec smysl?
Je mi 40 let, narodily se mi 4 děti.Prvního syna mi přejelo auto, když mu byly dva roky.Potom mi odešel manžel s jinou ženou a zůstaly mi dvě malé dcerky.Druhý manžel byl těžce nemocný a zemřel.Třetího jsem opravdu moc milovala a žili jsme spolu 13 let, máme spolu 12ti letého syna, ale celá léta jsme žili v dřevěné chatě, abychom si mohli postavit dům.Nepovedlo se, už je skoro hotový a já už tam žít nemůžu.Jsem vyčerpaná za ty roky odříkání a vidina, že bychom to dostavili a žili konečně jako lidi žádná.V červnu to budou dva roky, co mi umřela moje milovaná dcera Nikolka,bylo jí 19 let říkali jsme jí Kiki,nechtěla žít v tomhle světě plném lží a lhostejnosti a pro mne přestalo mít všechno smysl.Poznala jsem muže, který mi pomohl postavit se zpátky do života a najít v něm alespoň nějaký smysl, hodně pro mně udělal, jako nikdo před tím a já ho velmi miluji, také mně dřív miloval, ale moje starosti ho unavili a už půl roku mi ani neřekl, že mne má rád.Voláme si, píšeme, ale jako přátelé.Je to jedinný člověk, který mně drží nad vodou ale ani nevím, jestli je to láska.Teprve teď se snažím žít bez prášků.Rozvádím se a syna si bere mnažel, prý aby nebyl tak sám.Bydlela jsem u přítele v Mostě, ale protože syn mne potřebuje, našla jsem si práci a ubytování ve Strakonicích, abych mu byla na blízku.Tento týden mi zjistili nevyléčitelnou nemoc, na kterou se neumírá, ale má dost bolestivý průběh.Prý se s tím musím naučit žít.Takže jsem zůstala úplně sama.Přátele nemám, ani je nevyhledávám, bojím se zrady.Tak jaký to má vlastně všechno smysl? To je poprvé, co jsem svoje trápení dokázala napsat a si jen proto, že vás neznám.

Stránka: 3 2 1
Řazení:
14.08.2010 - 07:13 | Filtr
(Rak) karamel
Moc mě zasáhl tvůj osud, ale věř mi, že podobné otázky jsem si také položila. Řákám si proč mě ten život tolikrát zkouší, trápením, bolestí aj.

Drž se holka a bojuj :27: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :62: :76: :76: :76: :76: :76:
14.08.2010 - 07:08 | Filtr
(Rak) karamel » Twiggina
:68: :68: :68:
13.08.2010 - 22:17 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Sem.miš, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahojky,
z Tvého příspěvku vyplývá, že jsi v podstatě celý život žila stále jen pro něco nebo někoho, většinou taky pro budoucnost.
Možná je Tvoje cesta tvrdá a hodně klikatá, ale možná Ti tímto způsobem chce jen ukázat, že žít se má teď a tady, ne někde v budoucnosti. A žít se má pro sebe, ne pořád jen pro někoho jiného..

Jak říkají všichni tady - nevzdávej to, není to "konečná", je to jen "vykřičník", abys věděla, že tudy ne - zkus to jinudy.

Tvým životem vládne strach. Bojíš se důvěřovat lidem a nemáš kamarády. Bojíš se žít a možná tím odrazuješ své partnery. Bojíš se o děti a přicházíš o ně. Vím, je to smutné a bolestivé, ale možná je to ukazatel.
A těžkými nemocemi nám skutečně život dává najevo, že máme problém, který dlouho neřešíme a on se nakonec projeví takto.

Zkus teď skutečně žít pro sebe.
Vytvoř si svůj režim dne, kam ostatní jen začleníš, jakou součást, ne jako prioritu.
Zjisti si, co nejlepšího můžeš dělat ve své situaci s tou nemocí, kontaktuj byť jen na netu lidi, co ji mají taky a stýkej se s nimi - naučí tě to žít teď a tady. Skutečně prožívat každý den naplno.
Netruchli - zkus se na to podívat z druhé strany. Jsou lidé, co až po onemocnění našli nejvíc přátel a prožili nejvíc radosti ve svém životě. Jak to? Právě proto, že si mysleli: "Teď už nemám co ztratit..." a na všechno, co je omezovalo se vykašlali a začali žít naplno. A zjistili, že to jde...

Moc Ti přeji, abys to zjistila také a mohla prožívat radost a štěstí navzdory tomu všemu.
:27:
13.08.2010 - 21:16 | Filtr
(Štír) celebrita » Twiggina
Teda Rů :24: stačila mi první věta...7x a přesto nikdy... a ten konec. Jsi kouzelná bytost s obrovským srdcem!!! Na dlani a jistě i v dlani :62: moc si tě vážím!!! :62: :17: :62:...moc... :17:
13.08.2010 - 21:11 | Filtr
(Býk) Najdise.cz »
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Markéta 9, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ahoj ,a přeju hezký večer,líbí se mi Tvůj příměr k danému tématu. Ano také si myslím,/ říct vím je hodně odvážné/,že si své životy, rodiče vybíráme ještě dříve než příjdeme tady na tento svět. Máme tu určitou úlohu ,kterou jsme nezvládli v minuých životech a pokud to nepochopíme i v tomto životě, zopakujeme si to znova...Jen je podstatné si uvědomit kdo je ,,Já,, Markéta :68: :74:
24.04.2010 - 13:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele HANINA64, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
DNES JIŽ PÍŠI DRUHÝ PŘÍSPĚVEK NA TOTO TÉMA .PSALA JSEM O MÉ BABIČCE O TOM ŽE JSEM PO GAMA NOŽI A O VĚCECH ,KTERÉ MNE TRÁPÍ NEJVÍC JE SYN S KTERÝM NEJSEM V KONTAKTU V JIŽ 10 ROKU. ..KAŽDÝ SI PROŽÍVÁ NĚJAKÉ TRÁPENÍ,ALE ŽIVOT SE PROTO NEZASTAVÍ.JE POTŘEBA SE RADOVAT Z KAŽDÉHO DNE .Já se dnes raduji udělala jsem setkání s naší třídou z deváté třídy.Zárovenˇ se strachuji kolik nás tam bude.Ale i v takových
maličkostech musíme hledat smysl života.A snad ráno až budu přemýšlet jak to setkání dnes dopadlo řeknu ,mělo to,smysl stojí za to žít.PROSTĚ RADOVAT SE I Z MALIČKOSTÍ. :37: :75: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1: :1:
24.04.2010 - 12:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vila.evelinka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No, řeknu ti, je toho na jednu ženskou ažaž. :8:

Proč se předem bojíš zrady a proto nemáš žádné kamarády ?

Nevím, co je to za nemoc, ale z těch životních zážitků, které popisuješ, by byl zázrak, kdyby se nějaká neobjevila - z nabourané psychiky člověk dřív, nebo později vždycky onemocní.

Nevím, co ti přímo poradit, jen, určitě nerezignovat a zkusit to všechno brát jako zkoušku, co všechno jsi schopna vydržet - něco jako přijímačky do nebe. Nelitovat se a bojovat, ikdyž je mi jasné, že to nemáš lehké :17: :74:
20.04.2010 - 20:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Twiggina
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Markéta 9, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Smekám před Tebou....a děkuji za otevřenost.Dobře ,že jsi to napsala, mě to pomohlo... :1:
20.04.2010 - 10:35 | Filtr
(Rak) jana@
jsou situace,kdy je fakt těžký přežít nějaký období v životě a věřím,že takový horký a zlý chvilky prožije každý..ale pro mě bylo vždycky důležitý to překlenout s trochou nadhledu..a jakoby nezůčasněné osoby,nevím jestli to popisuju dobře,ale jedině takhle mi to pomohlo se z těch situací dostat..a taky když jsem mohla poradit druhým a rozebírat jejich problémy a nakonec jsem vždycky zjistila,že ty moje jsou proti jiným daleko malichernější a obyčejný...kdyby tak šlo si vždycky říct.."pokud nejde o život,jde o hovno"
a ještě rada(malinkatá)..když to jde změnit máme vyhráno...horší jsou věci s kterými už se hýbat nedá a to bolí..ale zase je tu čas a ten je dobrý využít...chci jen říct,že vždycky je tu něco,někdo pro koho má smysl žít :17: :62: :27:
20.04.2010 - 10:16 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » jezinka001
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele josefinka1, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ta kniha musí být zajímavá
20.04.2010 - 09:57 | Filtr
(Váhy) Simply
Anděl kiki, sama sobě sis dala své jméno, Anděli....Tvoje virtulání kamarádky Ti zde napsaly moc krásné a povzbudivé věci, ač samy si nesou svůj těžký kříž... Věř, že každý toho dostane tolik, co stačí unést...co jednoho udusá , druhý nese statečně a snaží se jít dál... Ty jsi už unavená, navíc Tě oslabuje fyzicky choroba, vše je propojené... Ty si především potřebuješ odpočinout, přijmi to, co tě potkalo, nelze to už zvrátit...Ale vždy zůstane něco, na čem se dá stavět, máš syna, buď mu laskavou matkou, třeba trochu na dálku... ale ponech mu vědomí, že laskavou matku má...teď sice unavenou, možná momentálně usmýkanou životem, ale čas je milosrdný pro každého... ty nejsi sama, máš syna a máš i přítele, se kterým si píšete... muži neradi řeší dlouhodobě problémy druhých,mají spíše rádi ženy v pohodě...a kdo nemá rád kolem sebe pohodové lidi, to je přece přirozenný, každý hledá spíše to Sluníčko.... ženy jsou silnější a já věřím, že ty také... Dej se nejdříve po zdravotní stránce dohromady, co nelze změnit, pokorně příjmi a zavři za tím s láskou, pokorou vrátka ... Jsi v polovině života a další polovina může být ta lepší... Když budeš sama hodné chtít, bude lepší...
19.04.2010 - 09:26 | Filtr
(Beran) Miluška medvídková » Jedna duše od studánky sv.Zdislavy
Jak silné příběhy jste napsaly obě, ty i Twiggina, moc a moc vám oběma přeju, abyste byly šťastné.
Pořád se musíme prát se životem, překonávat zkoušky a jít dál, i když nás pálí oči. Moje maminka i sestra měly obě hodně těžký život, od smrti dětí, hrozné nemoce, až po nevěry mužů a násilí. Ale všechno přebolí, obě ochopily, že to tak bylo dané karmou, musely tím projít a mohou se zase znovu radovat ze života. Obě jsou tak úžasné ženy, maminka má 77, teď jí vypadala polovina zubů a ona se tak úžasně dokáže smát do fotek, umí si dělat srandu ze sebe.
Život je někdy krutý, spadneme až na dno, ale pak se můžeme odpíchnout a zase stoupat, jen pochopit, proč se to stalo. :27:
19.04.2010 - 01:48 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Nomody, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
J :17:e mnoho lidí kteří si neváží toho co mají,co jim život dal a záčnou si toho vážit teprve potom až poznají co je to opravdový úděl.Moje teta mněla tři děti,zůstalo ji jenom jedno,také byla těžce nemocná, byla dlouho sama.ale nikdy nesklonila hlavu,dnes je už v důchodu a má skvělého manžela.Já sám na tom nejsem nejlépe,ale vždy si vzpomenu na ní.A vím že musím jít dál.Prosím věř že i když je to někdy těžké musíš jít dál a věřit že tvé štěstí příjde.A pokud budeš věřit a prosit vesmír¨,neohneš záda.Budeš se zase usmívat.Život má vždy smysl a nesmí se zahodit.Buď laskavá,pokus se usmát na lidi,dej jim dobré slovo i když pro tebe samotné je to těžké a věř že osud ti to vrátí.
18.04.2010 - 14:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Eliska211, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ja si zivot predstavujem ako pocitacovu hru.Ak veris na reinkarnaciu, tak si to predstavujem tak, ze uz pred narodenim si zvolis aku obtiaznost chces zacat hrat. Su zivoty lahsie, tazsie. Zivot potom nema vecsi zmysela,ako ta hra. Lebo samotna pocitacova hra ma len jediny zmysel, dojst uspesne do konca, cez prekazky, snazit sa pod ich tarchou nepadnut a nahradne zivoty, co v realnom zivote predstavuju trebars tie krasne chvile, co zazivame, sice len obcas a mozno len na chvilu, ale zazivame, vyuzit na to, aby sme nabrali sily a pokracovali dalej. Zdolavali prekazky a nepoddali sa. Vyhrava kazdy, kto uspesne dojde do konca. Je jedno, kolkokrat padnes, len sa musis vzdy postavit a ist dalej a trebars dalsia hra, co ta caka po smrti, uz bude ovela krajsia. Cim si spred zivotom vybrala tazsi level, tym viac sa zocelis. Ved co je krajsie, ako to, ked sa po rokoch pozries spat a zrekapitulujes si vsetko, co si zazila a povies si, som hrda na to, ako som to prezila a ze som to zvladla. Ver tomu, ze Boh nam nadeli len to, co sme schopny zvladnut, a vzdy ked ti bude najhorsie si povedz, ze len vtedy si najvyssie, ked si najnizsie. Velmi ti drzim palce dohrat tvoju zivotnu hru az do konca a ak budes mat chut, ozvi sa mi kedykolvek. Budem rada. :1: :74:
17.04.2010 - 21:46 | Filtr
(Rak) Jedna duše od studánky sv.Zdislavy » Twiggina
Jé holky, tolik kytic, potlesku a pohlazení jsem už najednou nedostala, ani nepamatuju. :75:. Ale zasloužíte si ho tady vy všechny, za to že JSTE....Moc děkuju, že jdete s kůží na trh a umíte rozdávat tolik potřebnou lásku bez podmínek.. :17: (ani jsem netušila, že najít takové duše na netu je vůbec v dnešním světě možné - a hele, ono to existuje) - mám upřímnou radost, skoro jako když jsem dostala od babičky lízatko,když jsem byla malá - babička moc hladit neuměla, ale vy umíte i po drátkách. :15: :62:
17.04.2010 - 21:05 | Filtr
(Rak) Jedna duše od studánky sv.Zdislavy
Teda lidičky, to jsou příběhy, že by to slabší povaze urvalo srdce. Píšete krásně, ženy jsou prostě silný bytosti, vydrží víc než člověk (muži neberte si to osobně). Vaše příběhy každého, kdo je čte moc obohatí a donutí popřemýšlet nad tím svým životem a ten má vždycky nějaký svůj hlubší smysl, jen ho v tom návalu velké bolesti nevidíme.
Když jsem byla před pár lety na základním semináři Modré Alfy, byla tam jedna paní, které se narodily dvojčata a jedno zemřelo (těch neradostných věcí měla v životě též vícero). Ona když pak seminář končil, řekla asi toto: "už jsem pochopila, co mi mé dítě chtělo svojí smrtí říct - že mám na sobě pracovat, že něco není v pořádku v mém životě, mám něco změnit a díky tomu jsem tady a já za to děkuju" - skoro všichni uronili slzu, vím, že to zní možná divně, ale tohle nás právě tragedie v našich životech učí - Něco nění v pořádku..., zastav se, zamysli se, najdi vnitřní klid a vrať se ke svému zdroji, otevři svoje srdce a ŽIJ. :17:
17.04.2010 - 20:34 | Filtr
(Střelec) jezinka001 » fontana1
To ano,všechno zlé je k něčemu dobré ,ale ještě něco je důležité...to,co přejeme jiným se může stát osudným nám také,tak bacha na to. Dala bych sem příběh,ale dnes se mi nechce psát,napíšu jindy.
Takže přejme každému jen to dobré,nikdy ne to špatné. :27:
17.04.2010 - 19:53 | Filtr
(Ryby) fontana1 » HANINA64

Pěkně jsi to napsala,,RADOVAT SE ZE ŽIVOTA TO JE SMYSL ŽÍT,, :15:...
17.04.2010 - 19:45 | Filtr
(Ryby) fontana1 » Twiggina

Růženko, děkuji za tento příspěvek. :17:

A jenom chci napsat že člověk by to neměl vzdávat.Každá zlá věc je kněčemu dobrá.
17.04.2010 - 19:27 | Filtr
(Kozoroh) Twiggina » juditadurynska:)
Je to opravdu krásně a citlivě napsaná kniha :15:

koupit se dá zde:
http://www.paulinky.cz/obchod/…
:29::17:
17.04.2010 - 19:08 | Filtr
(Býk) juditadurynska:) » jezinka001
:17:Díky.
17.04.2010 - 19:06 | Filtr
(Střelec) jezinka001 » juditadurynska:)
vydáno rok 2001
Příspěvky: 65-41 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »