Solitéři a partneři


23.11.2009 - 15:27
(Býk) Jyotis
Solitéři a partneři
Napadlo mě při poslední diskusi na téma manželství, že jsou dva typy lidí /dnes už i žen/, ale zejména mužů:1. ti, co chtějí řešit vše sami, nechtějí, aby jim kdokoli do života příliš mluvil. Od druhého očekávají jen rozptýlení, pomoc v případě nemoci nebo ve věcech, kterými se nechtějí denně zabývat /uvařit, vyprat, spravit pračku apod./2 partneři, kteří chtějí sdílet zkušenosti, zážitky. Ti první asi opravdu hledají především ženy milenky, muže milence a ne partnery, tj. jak jsem našla v citátech svého syna v případě žen tu, která kdyby byla chlap, tak by byla jeho nejlepším přítelem.S tím souvisí i ty další diskuse o tom, co kdo od koho čeká, jak dlouho s ním vydrží, zda už se vztah po dvou letech vyžije nebo ne...

Stránka: 2 1
Řazení:
26.11.2009 - 17:45 | Filtr
(Panna) Ameliee » ***
hmm..ano.. :3:
26.11.2009 - 17:43 | Filtr
(Panna) Ameliee » Jyotis
těžký introvert, kterému se nedaří dojít k sobě sama, tudíž ani "ven"...ano...
26.11.2009 - 17:42 | Filtr
(Panna) Ameliee » haniel
ano...podílíme se na tom samy, pokud mají tendenci naši partneři utíkat...ano, očekávání, svazování a to opravdu i podvědomým vlivem, kdy si to ty sama neuvědomuješ...a ten zmatek určitě přichází, pokud žena působí nevyrovnaně sama se sebou... :74:

"Manželství a partnerství je nikdy nekončící práce na nás samotných,a dokud se budeme stylizovat a nebudeme mít rády samy sebe,budeme prostě mít problém.."...tak tak, přirozenost a halvně upřímnost ve vztahu sama k sobě, tudíž i k druhým... :15: :3:
24.11.2009 - 22:17 | Filtr
(Býk) Jyotis » Janíčko Skútrista
Moje výchozí úvaha byla reakcí na to, že se v předchozích debatách mluvilo o egocentrismu, kdy jjeden vědomě využívá z druhého jen to, co ho podpoří, co ho povzbudí, jen tu smetanu a tím se mu vlastně i snižuje realistický pohled na život i jeho odolnost vůči problémům...

Mně k tomu napadla právě doplňující myšlenka, že kromě toho, že je někdo egocentrický, může být skutečně solitérní. Prostě ani moc nestojí o něčí společnost, i když ji připouští, což je trochu něco jiného, nebo naopak povahou silně závislý, jak jsem napsala "věšák".

Když jsme tu mluvili o energiích, tak pak je cítit ten rozdíl mezi normálním člověkem, který hodně potřebuje sociální kontakt a mezi člověkem solitérním, z čehož ještě jeden typ solitéra se dokáže vcítit velmi dobře, když chce, ale jeho srdce patří Bohu, řekněme, nebo třeba i té vědě.. poznání apod., druhý typ spíš s psychickou anomálií se ani otevřít nedokáže, je chladný...To je něco jiného než vědomě zneužívající egocentrismus.

24.11.2009 - 21:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Jyotis
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Janíčko Skútrista, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ono nevidim problem napr.v tom ze si niekto hlada milenky.Pokial sa na tom dopredu vzajomne dohodnú a obom to vyhovuje,tak je to ok.Horsie je to vtedy ak ma niekto uz vztah a nie je s nim spokojný,co riesi potom tymi milenkami.

Ako kdesi spomenula sem.mis,vzdy si treba vyjasnit na zaciatku,o co nam vlastne ide a dohodnut sa na pravidlach.Potom je jedno aky druh vztahu volíme,pretoze nikto pocinanim toho druheho netrpí.
24.11.2009 - 21:21 | Filtr
(Blíženci) Brid Hopki » Janíčko Skútrista
a není to nějakej blbej počet typů? :3:
24.11.2009 - 21:20 | Filtr
(Blíženci) Brid Hopki » musiúa
přesně tak to mám i já :35:
24.11.2009 - 21:01 | Filtr
(Býk) Jyotis » Janíčko Skútrista
Jo, trochu jiný úhel pohledu. Je fakt, že lidi s konstruktivním přístupem si poradí skoro s každým vztahem a proto nemají potřebu střídat a ukončovat vztahy.
24.11.2009 - 20:51 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Janíčko Skútrista, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
vlastne by sa to dalo skratene povedat asi tak,ze existuju dva typy ludí a je jedno ci ide o ženy alebo mužov.

1/ typ konzumenta
2/ typ producenta

Konzument pristupuje k veciam tak,ze napr.vidí nieco lepsie a hned to meni za to co má.Kdezto producent pristupuje experimentalnym sposobom a to je - stale skusa odznova,ako by sa nieco dalo vylepšiť na tom,co uz má k dispozícii.

:1:
24.11.2009 - 20:27 | Filtr
(Býk) Jyotis » spimajim
Ty jsi hodně skeptická. Řekla bych, že ještě existují taky solitéři skuteční, něco na způsob role Rodena v Bestiáři, introvertní, nejraději sami, s někým jsou jen proto, že to vypadá normálněji a nabízejí se, a tak připustí. Může to být bystostný kněz nebo vědec, nebo taky třeba jen těžký introvert.
To platí i pro ženy. Já se přesouvám taky věkem směrem k introverzi od postoje v mládí - jedno tělo jedna duše, což mě samozřejmě zklamalo,ani nelze jinak.
Pak asi taky existují u obou pohlaví věšáci. O těch se tu nikdo zatím nezmínil.
24.11.2009 - 00:11 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tatuat Fairy
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ahajas, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Souhlasim a radim se do treti spupiny .... :62: :74: :3:
23.11.2009 - 22:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » zdeno
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele spimajim, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To jako že ji berou podle kritérií:
design, spotřeba, výkon
sledují nové typy na trhu a rádi mění starý model za nový.
Na rozdíl od zmiňovaného prvního typu se klidně žení (opakovaně) nebo přibírají partnerku do společné domácnosti, protože mají majetnický pud, chlubim se přece autem co mám ve své garáži a ne tím, co si půjčuju z půjčovny.
:4:
23.11.2009 - 21:54 | Filtr
(Panna) laku » petra xx
Tak to jsme na tom stejně. Já jsem vcelku rodinný typ, ale skoro každý můj partner včetně manžela byly z té první skupiny. Říkala jsem si, že mám prostě smůlu na chlapy. Ale já si tyhle týpky nějak vybírám sama,a pak se divím. Komu není rady , tomu není pomoci.
23.11.2009 - 21:02 | Filtr
(Býk) Jyotis » Jyotis
Taky mám pár známých, které mají náročné povolání, chtějí dobře vypadat, svého přítele nikdy nenechají přespat, protože potřebují svůj čas, aby se daly do kupy... jen u nich jen hostem..

To jen, aby to nebylo jen mužských, že řada z nich potřebuje ženu jen na něco..

23.11.2009 - 20:26 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » spimajim
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele zdeno, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To jako, že jí strká do zásuvky :41: :63:
23.11.2009 - 20:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele spimajim, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přidala bych ještě typ partnera, co si ženu pořizuje jako spotřebič.
Myslím, že to není totéž, co první typ.
23.11.2009 - 18:29 | Filtr
(Střelec) haniel
vždycky,když přemýšlím,proč se mí životní partneři snažili utéct před odpovědností(manželstvím),dostanu se i k myšlence,že se na tom krachu podílím sama VELKÝM OČEKÁVÁNÍM(často si myslím,že moje myšlenky a náznaky chlap vidí,což je samozřejmě blbost),dále potřebou vlastnit duši toho týpka(byť někdy podvědomě)a taky mám dojem,že sou z nás chlapi často zmatený a ve svý roli tápaj.V jednu chvíli sme silný,sebevědomý a takřka soběstačný,a v druhou chvíli pláčeme a vyžadujeme od nich sdílení,něhu a pochopení.Manželství a partnerství je nikdy nekončící práce na nás samotných,a dokud se budeme stylizovat a nebudeme mít rády samy sebe,budeme prostě mít problém..
23.11.2009 - 17:40 | Filtr
(Panna) Defleppcat
Naprosto souhlasím.
23.11.2009 - 17:38 | Filtr
(Býk) Jyotis
Souhlasím s tím, že typologie je vždycky zjednodušením a že mezi nimi je škálový přechod.
Je faktem, že hodně lidí se posouvá k typu 1.
Dcera teď žije v Amsterdamu, a ač sama žije 10 let s partnerem bez sezdání, tak byla ještě vcelku nepříjemně překvapena, že její vrstevníci v Amsterdamu převážně aplikují přístup první - celé dny v práci, o víkend spolu si povyrazit. Večer po práci všichni domu nebo za zábavou v různých uskupeních nebo sami... Taky jí to přišlo jako ochuzení, podobně jako Saint-Ex..
23.11.2009 - 16:36 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Tatuat Fairy, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak já už asi zas zmizim,strejdo.Radši :29:
23.11.2009 - 16:36 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tatuat Fairy
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele musiúa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Taktak! :15:

Jsem svobodná bytost a nechci aby mi do všeho někdo kecal... přitom chci ale sdílet. A myslím si, že takhle by to mělo být, teprve takto to má váhu :3:

Sdílení, respekt, tolerance, naslouchání, výměna... :74:
23.11.2009 - 16:33 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Tatuat Fairy, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Je to ale hrozně zjednodušenej pohled.Asi patřím do třetí,tady neexistující skupiny,chci sdílet zkušenosti a zážitky,ale zároveň nechci,aby mi někdo mluvil do mýho života a mých věcí...a obecně jsou pro mě přitažlivější Ti lidé z tady popisovaný první skupiny a nebo tací,jako jsem já,kteří v podstatě neví,co že to vlastně chtějí
23.11.2009 - 16:26 | Filtr
(Ryby) petra xx » Jyotis
hahaha uz ozvali :61:
23.11.2009 - 16:25 | Filtr
(Rak) ardente » petra xx
tak žiadny nie je úplne jednoduchý,ale ak sa stretnú vo vzťahu dvaja z tých rôznych skupín,tak ten vzťah je o niečo náročnejší,a treba v ňom väčšiu mieru trpezlivosti než v takom kde prebiehajú veci samozrejme :74:
23.11.2009 - 16:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ***, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
patřím do té druhé skupiny, typ lidí z první skupiny by mě nekonečně nudil a nevidím v takovém vztahu žádný smysl. V tom případě by to pro mě byla jen ztráta svobody.
Příspěvky: 38-14 13-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »