Takhle se nechová člověk, který miluje...


02.07.2009 - 11:41
(Býk) Jyotis
Takhle se nechová člověk, který miluje...
Taky jsem dneska slyšela "Asterku" jako Nuna a jedna paní tam takto argumentovala: Nemá šanci, takhle se nechová člověk, který miluje"/chtěl, aby omezila pracovní činnost.../Při té příležitosti mě napadlo, co řekl Dalajláma jedné mé přítelkyni - hlídej si své motivace. Tj. člověk může ujet v chování, ale důležitá je ta motivace.Jestliže někdo občas jedná jak slon v porcelánu, tak to taky může být proto, že má strach, že o ženu nebo o muže přijde.Je to sobecké, ale někdy stačí uklidnit, aniž bych chtěla urážet, tak jako se uklidňují zvířata nebo děti - pohlazením, úsměvem, milým slovem..protože občas člověk zblbne a je jak malej, a moudrý právě po prvotním rozčílení hledí na motivace...Může to být ovšem i naopak, že chování je uhlazené a motivace bídná...Co vy na to?

Řazení:
06.07.2009 - 00:32 | Filtr
(Rak) druide » Jyotis
člověk který miluje se chová neuvěřitelně pro své okolí, a naprosto úžasně pro sebe, neznamená to prosím, že se tak bude chovat navěky,, je to "jen"momentální stav,, což je opravdu kámen úrazu, jednou se jeden odmiluje vždycky dřív, než ten druhý:-)) a to je hnací motor všech seznamek,, soubor nešťastníků,, samozřejmě v úvozovkách,, jsou to vesměs lidičky na cestě,ale pozor na cestě z donucení,, kdo z nás by tu byl, kdyby...
05.07.2009 - 22:58 | Filtr
(Býk) Jyotis » he.le.na
No já nevím. Já jsem byla svědkem, že skutečná srdečnost vyplývající z klidné povznesené duše vždycky vítězí, ale být vždy tak otevřený a suverenní... :12:
Proto se má vždycky člověk bedlivě dívat dovnitř, jak to, že se mi to děje?? :63:
05.07.2009 - 18:06 | Filtr
(Blíženci) he.le.na
V dnešní době většina lidí vyřkne slovo miluji tě,ale nezná pojem toho slova pro své ego,sobectví,člověk.který miluje dává sám rad dokáže být jistou oporou vším.Nedokáže zklamat,zradit.odejít.Bohužel tomu tak v dnešní době není proto mi,kteří máme v srdci lásku čistou upřimnou na to doplácíme. :27:
04.07.2009 - 12:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele haf, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
to je nádherný - hlídej si svoje motivace...
díky za ta slova
:17:
04.07.2009 - 11:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele funik, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Paní na F1 žije zřejmě v bludu nebo to řekla jen tak :4: Každopádně mít někoho pro uklidnění je blbost ne.Člověk to musí umět sám a pokud není dítě tak běžně a automaticky.Když se někdo chová jak slon v porcelánu tak to není tím,že se bojí zůstat sám,ale protože se právě sám neumí uklidnit nebo je hulvát..
02.07.2009 - 13:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Janíčko Skútrista, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ano ide predovsetkym o nase vnutorne pohnutky,ktore nas k tomu-ktoremu cinu vedú.Nie cin samotný a ani jeho charakter nerozhoduju v otazkach nasledkov.A dokonca ani charakter nasledkov ktore na nas doliehaju neurcuju to,ci sme stastní,alebo nestastní.

Jedine nasa vnutorna orientacia rozhoduje.Inak bude prežívať svet clovek,ktory sa orientuje len do oblasti hmoty,alebo skrátka do toho,co svet ponúka a inak ho prežije clovek,ktory sa orientuje do oblasti idealnych predstáv a vyšších ídeí.

Preto ten,kto si vytvorí na ludskom rode nezavisle vnutorné tendencie,bude inak prežívať svet,nez vecsina ludí,ktorí sa nedokazu povzniest nad jeho kazdodenné problemy.

Vsetko zalezí na naplni nasej mysle a vedomia.To nasledne ovplyvnuje nas pohlad na svet a hlavne to ako ho prežívame.

:1:
02.07.2009 - 13:12 | Filtr
(Býk) Jyotis » Artep
Hm, tím užitečnější je pro sebe i ostatní odlišovat motivace od chování, které hodně vyplývá z temperamentu.
Člověk se pak snáz sám omluví, nebo komentuje a druzí to taky berou lehčeji, než když jim osobnost splývá s chováním. :)
02.07.2009 - 12:22 | Filtr
(Býk) UreaNayal
..Že to moudrý-řekl velmi moudře :15:,že je to pravda pravdoucí a souhlasím a jen bych dodala,že motivace je vždy přímo uměrná stavu svědomí a vědomí do kterého,kdo dorostl...
02.07.2009 - 12:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele eLi3, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Něco na tom bude, budu si víc hlídat ty motivace :2:
02.07.2009 - 12:02 | Filtr
(Panna) Artep
Co já na to? Já těm vztahům zcela nerozumí, někdy mám pocit že jsem z jiného světa a ,že asi nemluvím česky ani lidsky.

Je potřeba si uvědomit,že každá osobnost potřebuje individuální přístup. Pak je potřeba posoudit jakým způsobem domlouvat,motivovat,uklidnit,podpořit. :17:


jak do toho čučím , tak mě napadlo,že já vlastně patřím mezi lidi co si do té huby moc nevidí :8: občas plácnu nějakou zhovadilost která může ublížit,zarazit,překvapit,ale není zle myšlena . :68:
02.07.2009 - 11:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele musiúa, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Že prvdu díš! :15: :4: :17:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »